kung lao

postac

KILKA SŁÓW

Jedna z ulubionych postaci serii Mortal Kombat uznana przez wielu fanów. Jest członkiem Stowarzyszenia Białego Lotosu wraz z Kai. Przyjaciel Liu Kanga. Walczy w cieniu swojego poprzednika wielkiego Kung Lao.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat II,
Mortal Kombat 3,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat Gold,
MK: Deadly Alliance,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek, mnich Shaolin
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Liu Kang, Bo' Rai Cho, Raiden
WROGOWIE: Goro, Shang Tsung, Quan Chi, Shao Khan
ORGANIZACJA: Stowarzyszenie Białego Lotosu, Order of Light
STYLE: Mantis (MK:DA, MK:SM)
Shaolin Fist (MK:DA, MK:SM, MK:A)
Chinese Kempo (MK:SM)
White Lotus (MK:SM)
STYLE Z BRONIĄ: Battle Axe (MKG)
Broadsword (MK:DA, MK:A)
historia

Mortal Kombat II

Mnich i członek Białego Lotusu, jest ostatnim potomkiem wielkiego Kung Lao który został pokonany 500 lat temu przez Goro. Kiedy zbliża się niebezpieczeństwo, Kung wraz z Liu Kangiem przygotowują się do walki z Shao Kahnem.

Mortal Kombat 3 / Ultimate MK3

Jego klan Stowarzyszenie Białego Lotusu zniszczyła inwazja Shao Kahna na Ziemię. Jako jeden z Wybranych wojowników, Kung musi użyć swych umiejętności aby zniszczyć Shao Kahna.

MK: Deadly Alliance / MK: Tournament Edition

Kung Lao był pierwszym, który odnalazł ciało swego przyjaciela i, podobnie jak on, mnicha shaolin, Liu Kanga. Dowiedział się później, że to Shang Tsung zadał śmiertelny cios. Rozwścieczony, Kung Lao porzucił swoje wierzenia Shaolin, i poprzysiągł zemstę czarownikowi. Wiedział jednak, że jego umiejętności nie wystarczą na pokonanie Shang Tsunga. Potrzebował nauki od tego samego mistrza, który nauczył Liu Kanga tego ataku, którego potrzebował aby zwyciężyć w turnieju Mortal Kombat wiele lat temu.

Kung Lao przybył do Outworld i poinformował mistrza sztuk walki – Bo` Rai Cho o śmierci Liu Kanga z rąk czarnoksiężnika Shang Tsunga. Rozwścieczony tą informacją, stary mistrz zgodził się nauczyć Kung Lao ataku, którym Liu Kang pokonał Shang Tsunga dekadę temu. Trening był intensywny, ale Bo` Rai Cho chciał nauczyć Kung Lao więcej niż nauczył Liu Kanga. Kiedy Kung Lao opanował „Kopnięcie tornada”, on i Bo` Rai Cho wyruszyli do Outworld żeby zająć się Shang Tsungiem.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Kung Lao ale wiadomo z zakończenia, że powracając po zabiciu Blaze'a staje do pojedynku z Goro i staje się wielkim czampionem turnieju Mortal Kombat. Legendą MK.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci postaci postaci