kitana

postac

KILKA SŁÓW

Kitana jest księżniczką Edeni, córką królowej Sindel. Ma ponad 10 tys lat. Przez lata spostrzegana, jako ważna osobistość, początkowo lojalna pasierbica Shao Kahna, która z biegem czasu stała się jego wrogiem. Walczy w imię sprawiedliwości, zbawienia oraz odnalezieniu pokoju, Kitana jest silną kombinacją dyscypliny, inteligencji, miłości oraz wytrwałości. Zakochana w Earthrealmskim czampionie Liu Kangu, który niestety zginął w MK:Deadly Allaince.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁA SIĘ: Mortal Kombat II,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat Gold,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deadly Alliance,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon,
MK vs. DC Universe
POCHODZENIE: Edenia
GATUNEK: Człowiek (Edenian, księżniczka Edeni)
NATURA: Dobra
PRZYJACIELE: Liu Kang, Kung Lao, Sub-Zero, Jade, Sindel, Sonya, Raiden
WROGOWIE: Mileena, Tanya, Reptile, Rain, Shang Tsung, Shao Khan
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Eagle Claw (MK:DA, MK:U)
Ba Gua (MK:DA, MK:U, MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Steel Fans (MKII, UMK3, MKT, MK:DA, MK:SM, MK:U, MK:A)
Flying Blade (MKG)
historia

Mortal Kombat II

Jej piękno ukrywa jej prawdziwą rolę. Jej zła siostra to bliźniaczka Mileena która pracuje dla Shao Kahna. Ale tylko Kitana zna jej własne prawdziwe zamiary.

MK: Deadly Alliance

Uwolniwszy Edenię z rąk Shao Kahna, Kitana powiodła swych ludzi do bitwy z osłabionym Imperatorem w ataku wyprzedzającym. Sprzymierzyła się z armiami Shokan z Outworld, dowodzonymi przez Księcia Goro, i wspólnie te dwa narody były o krok od zwycięstwa. Tragedia zdarzyła się, gdy w bitwie poległ Goro, a pozbawioną wodza armię Shokan ogarnął chaos. Ale w wyniku nieoczekiwanych wydarzeń, Shao Kahn został zabity przez nieznanych napastników, a żołnierze Kano rozpoczęli szybki odwrót. Kitana odniosła zwycięstwo, ale za wielką cenę dla ludu Shokan.

Wycofały się ostatnie armie Imperatora Shao Khana, a Kitanie wydawało się, że nowa era pokoju jest w zasięgu jej ręki. Ale kiedy zaczęła się pojawiać mała liczba ohydnych, nieumarłych żołnierzy pod sztandarem czarnoksiężników Shang Tsunga i Quan Chi, jej marzenia o powrocie do Królestwa Edenii musiały poczekać. Jej armia starła się z tym nowym zagrożeniem, ale została łatwo pokonana przez magiczną broń, którą dzierżyła armia nieumarłych. Dusze jej zmarłych oddziałów opuściły ich ciała i poleciały w stronę jasnozielonego światła.

MK: Unchained

Przez tysiące lat walczyłam z uzdolnionymi wojownikami, każdy następny wydawał się być potężniejszy od poprzedniego. Ale ten Dragon King jest silniejszy niż kiedykolwiek sobie to wyobrażałam. Wskrzesił mnie i uwięził moją duszę. Nie miałam wyboru, musiałam zabijać w jego imieniu.

Będąc pod kontrolą Onagi czułam jego myśli. Zrozumiałam źródło jego siły. Sześć obiektów osłaniało go przed ranami. Musimy wykorzystać tą widzę do pokonania go, dla bezpieczeństwa Edenii i innych królestw. Nadal wyczuwam że Dragon King powrócił, ale wydaje mi się że to będzie długi konflikt.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Kitany z MK:A.

Mortal Kombat vs DC Universe

Księżniczka Edenii, Kitana walczyła za wolność swego królestwa spod okupacji Shao Kahna. Dawno temu, jej świat złączył się z Zaświatami które imperator opanował. Kiedy Królestwu Ziemskiemu zagroziło podobne niebiezpieczeństwo, Kitana walczyła po stronie swoich nowych sojuszników, Liu Kanga, Raidena oraz Sił Światła, by wzbronić imperatorowi teraz kolejnego turnieju. Wracając do Zaświatów, odkryła nową groźbę i musi znów odkrywać prawdę za którą kryje się kolejne zniszczenie...

specjaly

Fan Toss / Ground Fan: Kitana rzuca w stronę oponenta swoim wachlarzem. We wcześniejszych częściach mogła także używać go w powietrzu, co było świetnym posunięciem na zakończenie kombosów. W MK:Deadly Allaince, gdy Kitana rzuciła wachlarzem w przeciwnika, a on go zblokował traciła swój styl walki z bronią. (MKII, UMK3, MKG, MK:DA, MK:U, MK:SM, MK:A)

Square Wave Punch: Skacze w powietrze i atakuje przeciwnika w powietrzu. Jest to zdolność Soni. Co ciekawe w późniejszych częściach pozostawiono te zdolności w nieco innej formie, dla każdej z nich. (MKII, UMK3, MKG, MK:SM, MK:A)

Fan Lift: Kręci swoim wachlarzem tak, że przeciwnik nie może się zbliżyć. W MK:Deadly Allaince i Armageddon zdolność ta zakończa się automatycznie w przełączenie na styl Steel Fan (MKII, UMK3, MKG, MK:DA, MK:U, MK:SM, MK:A)

Pretty Kick: Uderza z powietrza kilka razy przeciwnika. (MK:DA, MK:U, MK:A)

Pixie Dust Teleport: Kitana kręci się wywołując niebieski dym i pojawia się z tyłu oponenta. Zdolność od Jade. (MK:A)

ciekawostki

Twarz Kitany w MK Gold jest twarzą aktorki Talisa Soto, która zagrała Kitanę w pierwszych dwóch filmach.

Kitana wraz z Mileeną jest żeńską twarzą Mortal Kombat. Są odpowiednikami Scorpiona i Sub-Zero.

Miała pojawić się w Mortal Kombat 3, lecz z powodu ogromnej ilości innych, nowych kolorowych postaci została wycięta i dodana dopiero w Ultimate Mortal Kombat 3.

Po jej kolejnym sukcesie w MK: Deadly Alliance, miała pojawić się w MK: Deception, lecz z powodu historii i tego, że Jade była wiele razy pomijana, po prostu zamieniono je, a Kitane później dodano w MK: Unchained.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci