jax

postac

KILKA SŁÓW

Jax był pierwszy Afro-Amerykańskim wojownikiem debiutującym w drugiej części Mortal Kombat. Należący do jednostki Special Forces jest przełożonym Sonyi Blade. Jest rozważnym mężczyzną zwracającym ze spokojem na wszystko uwagę, lecz gdy dojdzie do niebezpieczeństwa staje się prawdziwą bestią dzięki swoim zaprojektowanym ramionom.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat II,
Mortal Kombat 3,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mythologies: Special Forces,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
MK: Deadly Alliance,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon,
MK vs. DC Universe
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Sonya Blade, Liu Kang, Cyrax
WROGOWIE: Kano
ORGANIZACJA: Outerworld Investigation Agency, Special Forces
STYLE: Muay Thai (MK:DA, MK:U)
Judo (MK:DA, MK:U, MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Spiked Club (MK4, MKG)
Tonfa (MK:DA, MK:U, MK:A)
historia

Mortal Kombat II

Jego prawdziwe nazwisko i imię to Jackson Briggs. Po otrzymaniu sygnału wołania o pomoc od Sony Blade, Jax zaczyna ratunkową misję. Poszukując swoją partnerkę, Jax wierzy, że Sonya jeszcze żyje.

Mortal Kombat 3 / Ultimate MK3

Jax nie zdoławszy przekonać swych zwierzchników w U.S ARMY o nadchodzącym niebezpieczeństwie ze strony Shao Kahna, skrycie przygotowuje się do walki z nadchodzącymi siłami zła. Wyposaża swoje ręce w niezniszczalne bioniczne implanty.

Mortal Kombat 4 / Mortal Kombat Gold

Podczas gdy Sonya znikła podczas poszukiwań ostatniego członka Czarnego Smoka, Jax udał się jej na ratunek. Gdy ją znalazł dowiedział się, że Sonya stanęła do walki z nowym niebezpieczeństwem. Jax i Sonya muszą sobie poradzić w przeciwnym razie ziemia zostanie w rękach Shinnoka.

MK: Deadly Alliance

Jax spędzał większość czasu w silnie ufortyfikowanych podziemnych zakładach Agencji Outerworld Investigation. Z ogromnej podziemnej komnaty, Jax wysyłał swoich agentów do innych królestw, za pomocą zbudowanych przez ludzi portali między wymiarowych. Dwóch z jego agentów, cyborg - ninja Cyrax oraz samotny wojownik Kenshi, zostali wysłani do Outworld - świata dziwacznych stworzeń i maniakalnych czarowników. Jax wkrótce przypomni sobie, jak niebezpieczne dla Ziemi może być to królestwo.

Po odebraniu informacji od Agenta Kenshi o nowym zagrożeniu z Outworld, Jax ledwo uszedł z życiem po tym jak zdrajca zniszczył wszystkie środki podróży między królestwami. Agencja Outworld Investigation została całkowicie zniszczona. Ale z pomocna Boga Piorunów Raidena, Jax ostatecznie dostał się do Outworld żeby zająć się zdrajcą, który teraz służy Śmiertelnemu Przymierzu. Jax przyrzekł, że nie okaże litości temu, który jest odpowiedzialny za zniszczenie Agencji. Polowanie na Hsu Hao właśnie się rozpoczęło.

MK: Unchained

Podczas naszego ataku na Śmiertelne Przymierze zostaliśmy otoczenie przez hordę wojowników Tarkatan. Ostatnią rzeczą jaką pamiętam jest widok jak Raiden przedziera się do pałacu. Później zostałem ożywiony przez Onagę, który kontrolował mój umysł i kazał wykonywać jego wolę.

Moja brutalność jako pionka Onagi zawsze będzie mnie prześladować. Gdyby nie Liu Kang nadal bym był pod kontrolą dragon Kinga i zabijał ludzi zamiast ich chronić. Teraz moja dusza jest wolna, idę po ciebie Onaga, nadszedł czas zemsty!

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Jaxa z MK:A. Z zakończenia wynika, że Jax pokonując Blaze'a absorbuje jego energię stając się w pełni cyborgiem. Zabija on Sektora i staje się liderem klanu Tekunun. Nie wiadome jest czy kiedykolwiek powróci do Special Forces.

Mortal Kombat vs DC Universe

Wysoko odznaczony i bardzo groźny żołnierz. Jax odkrył, że może podnieść swoją siłę i zdolności bojowe dzięki technologii. Zamieniając swoje ramiona na cybernetyczne, Jax stał się siłą niszczycielską walczącą by bronić Królestwa Ziemskiego. Po inwazji imperatora Shao Kahna, Jax zdał sobie sprawę, że wojsko nie było przygotowane na groźby z innego wymiaru. On i jego partnerka Sonya Blade, uformowali dywizję Oddziału Specjial Force, skupiającą się na monitorowaniu gróźb płynących nie z tego świata. Agencja Interwencji w Zaświatach (AIZ) w krótce zacznie działać w obliczu prawdziwego kryzysu.

ciekawostki

Jax nazywać się miał Kurtis Stryker jednak Midway zrezygnowało, aby stworzyć Strykera w kolejnej części gry.

Na początku miał być on kickboxerem jednak zmieniono go na wzór Blroga czy Sagata z gry Street Fighter. Jednak w efekcie końcowym Jax wyszedł twórcą jako kulturysta (później dodano metalowe ręce).

Jax miał zadebiutować w pierwszej części Mortal Kombat jednak z braku kobiety dodano Sonyę, a go postanowiono dodać w kolejnej części.

W komiksie MK2 Jax walczy z Kintaro.

Podczas produkcji MK: Special Forces Jaxa imię zakodowano jako "Cobra".

W MK: Armageddon wykopując Jaxa ze Sky Temple krzyczy "OH MY GOD! THIS IS NOT HAPPENING TO ME!" (o mój Boże, to mi się nie może przytrafić) W zakończeniu w MK vs DC Universe Jax staje się bardziej cyborgiem niż człowiekiem.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci