liu kang

postac

KILKA SŁÓW

Liu Kang jest najbardziej popularną twarzą w całym Mortal Kombat. Jest najlepszym wojownikiem Królestwa Ziemskiego, który nie raz dowiódł swej siły. Przez całą serię MK Liu Kang był jej głównym bohaterem, stając się czempionem po pokonaniu Shang Tsunga w pierwszym turnieju Mortal Kombat. Największym wrogiem Liu Kanga, zagrażającym jego życiu był ten właśnie czarnoksiężnik, który w MK: Deadly Alliance zabił Liu Kanga, przez co po raz pierwszy w historii serii bohater ten nie pojawił się w obsadzie jako grywalna postać.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat,
Mortal Kombat II,
Mortal Kombat 3,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon,
MK vs. DC Universe
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek (aktualnie nieumarły - Zombie, Dusza)
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Raiden, Kung Lao, Johnny Cage, Sonya Blade, Jax
WROGOWIE: Shang Tsung, Quan Chi, Shao Khan
ORGANIZACJA: Stowarzyszenie Białego Lotosu, Order of Light
STYLE: Jun Fan (MK:D, MK:A)
Pao Chui (MK:D)
Jeet Kune Do (MK:SM)
Choy Lay Fut (MK:SM)
Monkey (MK:SM)
Dragon (MK:SM)
STYLE Z BRONIĄ: Dragon Sword (MK4, MKG)
Nunchaku (MK:D, MK:A)
historia

Mortal Kombat

Liu Kang jest członkiem z Tajnego Stowarzyszenia Białego Lotosu. Porzucił on swoją organizację, aby reprezentować klasztor Shaolin w turnieju Mortal Kombat. Liu Kang jest silny w swoich wierzeniach i gardzi Shang Tsungiem. Po pokonaniu potężnego Goro i zabiciu Shang Tsunga w turnieju, Liu Kang przekazuje patronat nad turniejem w ręce mnichów i przyjaciół z klasztoru Shaolin. Bohaterskie zwycięstwo Liu Kanga zawsze będzie pamiętane w klasztorze. Liu Kang będzie kontynuował tradycję klasztoru Shaolin, przywraca dumę oraz szanuje turniej.

Mortal Kombat II

Po zwycięstwie nad Shang Tsungiem w turnieju Mortal Kombat, Liu Kang wraca do świątyni Shaolin. Gdy dotarł na miejsce jego dom leżał w ruinach, zaś jego bracia leżą zabici przez żołnierzy Shao Kahna z zaświatów. Liu idzie teraz do Ciemnego Królestwa szukać zemsty.

Mortal Kombat 3 / Ultimate Mortal Kombat 3

Po inwazji z Zaświatów Liu Kang stał się głównym celem ataków oddziałów Kahna. Jest mistrzem z Shaolin i kiedyś pokrzyżował plany Shao. Spośród wyższych ludzi Kang stanowi największe zagrożenie dla planu Kahna.

Mortal Kombat 4 / Mortal Kombat Gold

Nieśmiertelny mistrz turnieju Mortal Kombat wyruszył do krainy Edenia na ratunek księżniczce Kitanie. Jednak musiał zawrócić. Powraca na ziemię aby zebrać i przygotować najlepszych wojowników na nową wyprawę ratunkową. Musi pomóc Raidenowi pokonać nadchodzące zło.

MK: Deception / MK: Unchained

Czarnoksiężnik Shang Tsung zabił mnie i pochłonął moją duszę. Zostałem uwięziony w jego wnętrzu, dręczony przez jego zło, tak samo jak inne ofiary jego wampirycznych zdolności. Oczami Shang Tsunga byliśmy świadkami jego walki z Raidenem, który poświęcił się by zatrzymać Onagę. Wybuch Raidena zabił Shang Tsunga, a nasze dusze zostały uwolnione i wzniosły się do niebios. Ja jednak pozostałem w Outworld by pomóc moim przyjaciołom w walce z Dragon Kingiem.

Dlaczego ktoś zbezcześcił mój grób i ożywił moje ciało nie mogę powiedzieć. Jakoś moje ciało zatrzymało moją znajomość sztuk walki i zabiło wielu niewinnych. Mimo to nie ja jestem sprawcą tych morderstw, nie mogę pomóc, ale czuję się odpowiedzialny za brutalność popełnioną przez moją cielesną formę. Walka między ciałem, a umysłem właśnie się rozpoczęła.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Liu Kanga z MK:A ale wiadomo, że dzięki zaciętej obronie swoich przyjaciół Liu Kang nie potrafił odzyskać swojej duszy.

Mortal Kombat vs DC Universe

Mnich z Shaolin. Liu Kang uratował Królestwo Ziemskie z groźby zniszczenia poprzez siły Zaświatów, pokonując Shang Tsunga w turnieju Mortal Kombat. Pokój nie był długotrwały. Shao Kahn, wściekły z powodu swej porażki, obszedł i złamał zasady, najeżdżając Królestwo Ziemskie. Liu Kang został wezwany znowu przez Raidena, boga piorunów. Z Siłami Światła przy jego boku, jeszcze raz udaremnił inwazję i pokonał żołnierzy Shao Kahna. Liu Kang powrócił do Akademii Wu Shi, by kontynować swój trening sztuk walki, ale jego czas znów nadejdzie, bowiem nowa groźba przywoła go znów do akcji...

ciekawostki

Oryginalnie Liu Kang nazywać się miał Minamotto Yo Shin Soo. Był on mitologiczną japońską postacią ale John Tobias stwierdził, że nie będą mogli użyć tego imienia w grze.

Liu Kang przedstawiony został w pierwszej części jako ostatni potomek Wielkiego Kung Lao oraz w pierwszej części filmu. Nigdy jednak oficjalnie przez samym twórców nie zostało to potwierdzone. Bio Kung Lao z MKII także wskazuje na to, że jest on ostatnim potomkiem Wielkiego Kung Lao, co jedynie miesza w historii serii MK.

Liu Kang miał pojawić się w MK: Deadly Alliance, jako najtrudniejsza sekretna postać do odblokowania z powodu rozżalenia przez fanów z braku go w ogóle w całej grze. Jednak twórcy zrezygnowali z niego i dopiero w MK: Deception ukazali fanom Liu Kanga w całej jego nowej postaci jako grywalną postać.

W zakończeniach z MK: Deception i MK: Armageddon pokazane jest, że Liu Kang wraca z powrotem do życia dzięki czemu będziemy mogli się go spodziewać w kolejnych częściach serii.

W zakończeniu z MK vs DC Universe zakończenie Liu Kanga pokazuje, że jest on mortalową wersją Capitana Marvela z DC.

Liu Kang jako jedyny ma w każdej części swój własny plik głosowy.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci postaci postaci