Johnny Cage

postac

KILKA SŁÓW

Johnny Cage jest gwiazdą filmową, mistrzem sztuki. Jednym z głównych postaci, przyjaciel Liu Kanga, Kung Lao oraz Sonya Blade. Jest zabawny, lubi się wygłupiać lecz posiada dystans sam do siebie. Pomimo tego z jego doświadczeniem i umiejętnościami, które nabył nie można sobie żartować.

W wywiadach podczas pracy nad Mortal Kombat: Shaolin Monks Ed Bonn i jeszcze kilku członków pracujących nad serią MK, wspominało, że Johnny Cage jest jedną z najbardziej przemyślanych komicznych postaci w całej smoczej serii. To jest powód w którym Cage nie raz był "wystawiany" na róźne żarty twórców (np. zakończenie MK4 czy historia w MK:Deadly Aliance).

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat,
Mortal Kombat II,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
MK: Deadly Alliance,
MK: Tournament Edition,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Liu Kang, Sonya Blade, Raiden, Kung Lao, Jax
WROGOWIE: Shao Kahn, Baraka
ORGANIZACJA: Stowarzyszenie Białego Lotosu, Order of Light
STYLE: Jeet Kune Do (MK:DA)
Karate / Shorin-Ryu (MK:DA, MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Bowie knife (MK4, MKG)
Pistol (MK4, MKG)
Nunchaku (MK:DA, MK:A)
historia

Mortal Kombat

Johnny Cage jest super gwiazdą wschodnich sztuk walki, trenowany u wielkich mistrzów. Wykorzystuje swój talent na dużym ekranie. Cage jest aktorem grającym w wielu filmach, m.in. "Dragon Fist", "Dragon Fist II" czy też "Award-Winning Sudden Violence". Zgłosił się na turniej ponieważ chciał udowodnić swoje możliwości. Jednak na turnieju Mortal Kombat wiele razy otarł się o śmierć i i właśnie tutaj zrozumiał, że najważniejsze dla niego są sztuki walki. Po wygranym turnieju wraca do Hollywood. Tym razem rozpoczyna pracę nad filmem "Mortal Kombat". W przyszłym czasie będzie starał się kręcić jego kontynuację.

Mortal Kombat II

Po zabiciu Shang Tsunga w turnieju Mortal Kombat gwiazda super walki znika. Johny przystępuje do Liu Kanga. Rusza do Outworld gdzie będzie walczył o istnienie Ziemii.

Mortal Kombat 4 / Mortal Kombat Gold

Po pokonaniu Shao Kahna dusza Johnego została uwolniona i powędrowała do wyższych krain. Stamtąd obserwował walkę w jakiej brali udział jego przyjaciele. Johny dowiedział się o walce ziemskich wojowników z siłami zła. Za pomocą Raidena znów wraca do świata żywych aby pomóc w walce z Shinnokiem.

MK: Deadly Alliance / MK: Tournament Edition

Johnny Cage miał dość kiepskiego scenariusza jego nowego filmu "Mortal Kombat: Śmierć Johnny'ego Cage", gdzie kilkakrotnie ginął i był wskrzeszany. Bardziej ekscytujące były dla niego przygody w prawdziwym życiu - był świetny! Ale ponieważ jego wytwórnia uważała, że bohater przez niego grany musi upaść dla dramaturgii, Johnny Cage niechętnie kontynuował pracę na planie filmu, aż Bóg Piorunów Raiden wezwał go na nową przygodę w Outworld.

Dlaczego ktoś zbezcześcił mój grób i ożywił moje ciało nie mogę powiedzieć. Jakoś moje ciało zatrzymało moją znajomość sztuk walki i zabiło wielu niewinnych. Mimo to nie ja jestem sprawcą tych morderstw, nie mogę pomóc, ale czuję się odpowiedzialny za brutalność popełnioną przez moją cielesną formę. Walka między ciałem, a umysłem właśnie się rozpoczęła.

MK: Armageddon

Zawsze było tak, że kiedy Królestwu Ziemi groziło niebezpieczeństwo, Raiden zbierał Siły Światła, żeby stawić czoło wrogowi w turnieju Mortal Kombat. Zawsze jakoś umiał odkryć prawdę kryjącą się za oszustwem. Byłem jednym z jego sojuszników i walczyłem z nim przeciwko Siłom Ciemności. W tedy to Liu Kang był głównym bohaterem, gwiazdą. Reszta z nas grała role drugoplanowe, tylko on mógł zająć się głównym zagrożeniem.

Ale teraz czasy się zmieniły. Raiden opuścił nas. Stał się mroczniejszy, używa bardziej bezwzględnych metod żeby utrzymać „pokój”. Również Liu Kang został zabity. Chociaż jego duch jest przy nas to i on kiedyś pójdzie do Nieba. Wygląda na to ze nie mamy przywódcy. Już nie mamy takiej mocy jak kiedyś. Zostaliśmy porozrzucani po różnych królestwach. Być może to dlatego że odkąd zajęliśmy się Smoczym Królem nie było żadnego poważnego zagrożenia, nie wiem. Nic nie mogę z tym zrobić, boję się o przyszłość. Często myślę: „Co jeśli będzie nowe niebezpieczeństwo? Kto będzie nas prowadził?” Skoro nie ma Raidena skąd będziemy wiedzieć, że stanie się coś złego?

Odpowiedź przyszła wystarczająco szybko. Zacząłem mieć wizje kogoś, kogo pokonaliśmy lata temu: widziałem upadłego Starszego Boga Shinnoka, który coś knuł. Postanowiłem dowiedzieć się co. Widziałem Shinnoka w różnych miejscach, przywoływał portale komunikacyjne, przez które wydawał rozkazy swojemu człowiekowi. Nie mogłem ich zrozumieć. Podążałem za nim, znajdywałem każde miejsce, które widziałem w wizjach i zawsze były dowody na to, że tam faktycznie był. A więc moje wizje nie były zwykłymi snami. Shinnok wrócił!

W mojej ostatniej wizji wyraźnie słyszałem jak Shinnok mówi, że następnym miejscem, z którego będzie się kontaktował ze swoim człowiekiem, będzie wyspa Shang Tsunga. To miejsce zagrało dużą rolę w walce między dobrem i złem. To miejsce pasowało mi na starcie z Shinnokiem.

Kiedy się w końcu pokazał, przez chwile go obserwowałem, chciałem się dowiedzieć co planuje. Ależ było moje zaskoczenie, kiedy zobaczyłem, że jego „człowiekiem” był Quan Chi! Shinnok rozkazał mu zebrać Siły Ciemności i przejąć ponownie fortecę Shao Khana, w Outworld. Kiedy odprawił czarnoksiężnika, podszedłem do niego. Był zaskoczony, od razu wyczarował szkielecią rękę która miała mnie złapać. Odskoczyłem i zaatakowałem go Kopnięciem Cienia w klatkę piersiową. Okładałem go pięściami tak, że nie mógł się otrząsnąć. Tchórz uciekł w chmurze dymu… teleportując się jakoś… tak mi się wydaje. Wygląda na to, że odkryłem nowe wielkie zagrożenie dla Królestwa Ziemi. Teraz muszę znaleźć resztę. Będę potrzebował ich pomocy, jeśli chcę pokonać siły Shinnoka. Los Królestwa Ziemi leży w moich rękach.

Mortal Kombat vs DC Universe

Mnich z Shaolin. Liu Kang uratował Królestwo Ziemskie z groźby zniszczenia poprzez siły Zaświatów, pokonując Shang Tsunga w turnieju Mortal Kombat. Pokój nie był długotrwały. Shao Kahn, wściekły z powodu swej porażki, obszedł i złamał zasady, najeżdżając Królestwo Ziemskie. Liu Kang został wezwany znowu przez Raidena, boga piorunów. Z Siłami Światła przy jego boku, jeszcze raz udaremnił inwazję i pokonał żołnierzy Shao Kahna. Liu Kang powrócił do Akademii Wu Shi, by kontynować swój trening sztuk walki, ale jego czas znów nadejdzie, bowiem nowa groźba przywoła go znów do akcji...

specjaly

Green Orb / Plasmic Fireball: Johnny rzuca zieloną kule w powietrze, która poźniej zaczyna upadać w kierunku ziemi dopóki nie trafi przeciwnika. We wcześniejszych częściach jeszcze przed MK:Deadly Alliance miał on możliwość puszczenia jednej nieco wyżej. (MKII, MKT, MK4, MKG, MK:DA, MK:SM, MK:A)

Shadow Kick: Ślizga się po ziemi z wystawioną nogą w tors przeciwnika pozostawiając za soba ślad (jakby swoje odbicia, z których zrezygnowano od MK:Deadly Alliance i pozostawiona tylko zielony ślad). (MK, MKII, MKT, MK4, MKG, MK:SM, MK:DA, MK:A)

Split Punch / Sliding Uppercut/ Ball Breaker: Jedno z najbardziej zapamiętanych posunięć, uderza przeciwnika w genitalia. Działa tylko na męskich przeciwników z wyjątkiem MK:Shaolin Monks, gdzie można je wykonać na Kitanie. Od piątej części zmodyfikowano go nieco i teraz Cage uderza jakby z uppercuta pozostawiając za sobą zielony ślad. (MK, MKII, MK4, MKG, MK:DA, MK:SM, MK:A)

Shadow Uppercut: Cage może podskoczyć i w powietrzu chwycić przeciwnika. (MKII, MKT, MK4, MKG, MK:SM)

ciekawostki

KARIERA FILMOWA:

Kariera filmowa Johnnego była bardzo udana ( lecz czasem niektóre produkcje nie osiągnęły sukcesu ) Zgodnie z MK:Deadly Alliance, jego oficjalnej biografi i filmowym plakacie, który możemy zobaczyć na arenie Subway w Mortal Kombat: Armageddon, Cage'a możemy zobaczyć m.in w:

Ninja Mime,
Dragon Fist,
Dragon Fist 2,
Son of Dragon Fist,
HWAAAAA!! (wygrał Oskara),
Sudden Violence,
Violence Hero,
Aquatic Assault,
Exiting the Dragon of Death,
7 Poisons,
Cage Match,
The Gist of my Fist,
24 Karate Gold,
Caged Rage (widzimy plakat w Subway w Mortal Kombat: Armageddon tego filmu),
Who's That?,
Iron Claw,
Massive Strike,
Wu Shu (serial TV),
Mortal Kombat,
Mortal Kombat II,
Mortal Kombat: The Death of Johnny Cage (nigdy nie ukończona produkcja),
Every Dog Has His Day (był tylko przedstawiony w komiksie MK Malibu).

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci postaci