sonya

postac

KILKA SŁÓW

Jest jedną z głównych twarz Mortal Kombat. Jednym z głównych bohaterów serii. Jest jedną z najważniejszych jednostek sił specjalnych. Członek Outer World Investigation Agency i jedyną kobietą wybraną z Earthrealm zaczynająca przygodę z turniejem Mortal Kombat.

Sonya jest silną i twardą i upartą kobietą, której w głębi serca zależy na dobru swym przyjaciołom. Dobra przyjaciółka majora Jacksona Briggsa oraz Johnnego Cage'a, z którym łączyła ją nie tylko przyjaźń lecz może i coś więcej, a największym jej wrogiem jest Kano, którego chce dopaść i zniszczyć.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁA SIĘ: Mortal Kombat,
Mortal Kombat 3,
Ultimate MK3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deadly Alliance,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon,
MK vs. DC Universe
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Liu Kang, Jax, Johnny Cage, Cyrax, Kenshi, Stryker, Raiden
WROGOWIE: Baraka, Kano, Sektor, Jarek, Shang Tsung, Shinnok, Quan Chi, Kira, Kobra, Kabal, Daegon, Hsu Hao, Mavado
ORGANIZACJA: U.S Special Forces
STYLE: Kenpo (MK:DA)
Tae Kwon Do (MK:DA, MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Wind Blade (MK4, MKG)
Kali Sticks (MK:DA, MK:A)
historia

Mortal Kombat

Sonya jest członkiem najlepszej organizacji U.S Specjalnych Sił. Jej zespół tropił organizację Black Dragon do której należy Kano. Poszli za nim na nieznaną wyspę, gdzie wpadli w zasadzkę przez armię Shang Tsunga. Złapani przez Shang Tsunga organizacja trafiła do niewoli a Sonya została zakładniczką. Jej jedyną szansą na uratowanie był turniej. Shang Tsung obiecał wypuścić całą organizację, jeśli Sonya wygra turniej. Jej zwycięstwo w turnieju nie było dla niej tylko ratunkiem, ale zarazem zlikwidowania klanu Black Dragon oraz obalenie Shang Tsunga.

Mortal Kombat 3 / Ultimate MK3

Sonya po zniknięciu podczas pierwszego turnieju została uratowana przez Jax'a. Po powrocie na ziemię bezskutecznie próbowali ostrzec rząd USA przed grożącą inwazją zaświatów. Czeka bezczynnie na oddziały Kahna.

Mortal Kombat 4 / Mortal Kombat Gold

Po podróży do świata Zewnętrznego (Outworld) Sonya stała się członkiem Ziemskiej Wywiadowczej grupy. Podczas pierwszej misji spotkała Liu Kanga z którym wyrusza na wyprawę przeciwko Shinnokowi.

MK: Deadly Alliance

Agentka Sonya Blade i jej zespół ukończyli misję unicestwienia wszystkich znanych portali między wymiarowych, kiedy dowiedziała się od Jaxa, że sala portalu Agencji została zniszczona. Bez środka transportu do przemieszczania się między królestwami, Sonya odkryła, że dwóch agentów zaginęło w Outworld. Pierwszym był cyborg - ninja Cyrax, z którym Agencja straciła kontakt jakiś czas temu. A teraz Agent Kenshi, wysłany aby odszukać Cyraxa, także zaginął. Sonya musi znaleźć sposób na dostanie się do Outworld i ściągnięcie ich z powrotem.

Sonya została poinformowana, że ma towarzyszyć Jax’owi na wyspie na Zaginionym Morzu, gdzie Bóg Piorunów, Raiden miał się z nimi spotkać. Dekadę temu na tej wyspie był organizowany jej pierwszy turniej Mortal Kombat. Teraz to była tylko pamiątka po starciu między Królestwem Ziemi i siłami zła. Kiedy Sonya i inni bohaterowie czekali na pojawienie się Raidena, ona uświadomiła sobie że tym razem nie ma w planie atakować. Jedyne co wiedziała na pewno to to, że musi jakoś uratować swoich kolegów z agencji. Jak mówił kodeks Sił Specjalnych: „nikogo nie można zostawić z tyłu”.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Sonya z MK:A. Z zakończenia wynika, że Sonya pokonała Blaze'a, a ten zaoferował jej moc jakąkolwiek sobie życzy. Kiedy Kano przybył na to zdarzenie, Sonya zarzyła się od swej nowej mocy oślepiając Kano. Jej spojrzenie zpaliło Kano żywcem. On sam eksplodował i został tylko po nim dym popiołu. Po tym wszystkim zniszczyła oba klany, których nie nawidziła - Black Dragon i Red Dragon, dzięki czemu oczyściła nową drogę w kierunku pokoju.

specjaly

Energy Rings: Wystrzeliwuje fireballa w oponenta. (MK, MK3, UMK3, MKT, MKvsDC)

Leg Grab: Sonya staje na rękach i chwyta przeciwnika nogami przerzucając go.(MK, MK3, UMK3, MKT, MK4, MKG, MKvsDC)

Square Wave Punch / Face Planter: Skacze i przelatuje na drugą stronę monitora uderzając wroga, jeśli ten znalazł się w powietrzu. Zdolność tą dano później Kitanie. (MK, MK3, UMK3, MKT, MK4, MKG, MK:DA, MK:A)

Vertical Bicycle Kick: Uderza nogami przeciwnika wzlatując w powietrze. (MK3, UMK3, MKT, MK4, MKG, MKvsDC)

Air Leg Throw: Urzywając swoich nóg sprowadza przeciwnika na ziemie z powietrza. (MK4, MKG)

Cartwheel Kick: Sonya wykonuje gwiazdę uderzając wroga. (MK4, MKG, MKvsDC)

Kiss of Death: Dmucha w przeciwnika fioletowym dymem, który ogłusza go i wystawia na ostrzał. (MK:DA, MK:A, MKvsDC)

Armed Forces: Wystrzeliwuje fioletowy pocisk w oponenta. Tą zdolność dano Kirze w MK: Deception. (MK4, MKG, MK:A)

Flying Boots: Leci w stronę przeciwnika z wystawioną nogą. (MK:DA, MK:A)

ciekawostki

Major Herman Blade jest ojcem Sonya, Erica Blade matką, a Daniel Blade bliźniakiem, który został zabity przez Kano. Dlatego ona go nie nawidzi.

Sonya oraz Kano znajdują się na jednej z aren w MKII (są przykłuci na Kahn's Arena).

Sonya oraz Kano byli pierwszymi potwierdzonymi twarzami w MK3.

W pierwszej części Mortal Kombat zamiast Sonyi miał znaleść się Kurtis Stryker (znalazł się później w MK3), lecz na prośbę fanów, aby znalazła się chodź jedna kobieta zastąpiono go właśnie Sonyą.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci postaci