ermac

postac

KILKA SŁÓW

Ermac to dość tajemnicza postać i niewiele o nim wiadomo. Wierzy się, że powstał z dusz martwych wojowników Outworld lub Netherealm, a po scaleniu w jedno ciało, został zniewolony przez cesarza Outworld, Shao Kahna. Służył mu przez lata, głównie zabijając na jego rozkaz niewygodne władcy osoby. Pewnego dnia jednak spotkał na swej drodze ślepego fechmistrza Kenshiego, który to uwolnił go spod władzy cesarza. W zamian za uczynioną przysługę, Ermac nauczył wojownika telekinezy. W końcu wolny, Ermac postanowił odpokutować choć część swych win, a okazja nadarzyła się wcale szybko. Na jego drodze stanął duch zamordowanego podstępnie wojownika, Liu Knga, który potrzebował pomocy w uwolnieniu swoich przyjaciół spod podobnego czaru, ale rzuconego przez nikogo innego jak zmartwychwstałego Króla Smoka. Ermac zgodził się i po ciężkiej walce, wraz z Liu Kangiem udało im się wyswobodzić przyjaciół zmarłego wojownika.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Outworld
GATUNEK: Połączenie wielu poległych dusz
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Liu Kang, Kenshi
WROGOWIE: Ashra, Dragon King, Shao Kahn
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Hua Chuan (MK:D)
Choy Lay Fut (MK:D, MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Axe (MK:D, MK:A)
historia

MK: Deception / MK: Unchained

Nazywamy się Ermac. Jesteśmy połączeniem zmarłych wojowników, zostaliśmy stworzeni przez Shao Khana, żeby służyć mu bez żadnych pytań. Służyliśmy mu przez wiele lat, aż do czasu gdy ziemski wojownik Kenshi uwolnił nas z naszej niewoli i obudził naszą świadomość. Teraz jesteśmy wolni i wybieramy swoje własne przeznaczenie.

Spotkaliśmy ducha wojownika, który tak samo jak Kenshi rozumiał nasze cierpienie. Chętni odkupić nasze winy, jakie popełnialiśmy w imię Shao Khana, zgodziliśmy się pomóc temu wojownikowi - Liu Kangowi, uwolnić jego sprzymierzeńców spod kontroli Dragon Kinga. Shao Khan może nie żyć, ale wygląda na to jakby on żył w tym nowym zagrożeniu. To tak jakby oboje byli manipulowani przez królestwa.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Ermaca z MK:A. Zakończenie podaje, że po bitwie pod piramidą, dzięki uwolnionej energii Blaze'a, został rozbity na wielu wojowników, z których każdy otrzymał własne ciało, ale wciąż są ze sobą połączeni mentalnie i dzielą wspólną świadomość. Czy to prawda, dowiemy się, jeśli powstanie część opowiadająca o wydarzeniach po bitwie pod piramidą.

ciekawostki

Jest pierwszym wojownikiem posługującym się telekinetyczną mocą.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci postaci