reptile

postac

KILKA SŁÓW

Jest człowieko-jaszczurem. Przedstawiony jako wstrętny i ochydny znany jest ze swojej przebiegliwości oraz ogromnej, bezwzględnej lojalności. Obsesyjnie poszukujący kogokolwiek ze swojej rasy, ciągle dążący do uwolnienia swojej rodzinnej miejscowości z dala od rządów Outowrold.

Był pierwszą ukrytą postacią w pierwszej części Mortal Kombat. Jest połączeniem pomiędzy Scorpionem, a Sub-Zero. W wywiadzie Ed Boon oraz John Tobias mówią, że był on po prostu ich wcieleniem pomalowanym na zielono. Przy pracy nad drugą częścią MK postanowili rozwinąć go, dając mu własne zdolności i wsadzając Reptile'a jako grywalną postać.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat,
Mortal Kombat II,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deadly Alliance,
MK: Tournament Edition,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Zaterra
GATUNEK: Raptor
NATURA: Neutralny
PRZYJACIELE: Shang Tsung, Quan Chi, Nitara
WROGOWIE: Cyrax, Kitana
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Hung Gar (MK:DA)
Crab (MK:DA)
Pao Chuí (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Battle axe (MK4, MKG)
Kirehashi (MK:DA, MK:A)
historia

MORTAL KOMBAT II

Reptile jest nieuchwytnym obrońacą Shang Tsunga. Czai się w cieniach, zatrzymując wszystko i każdego kto chciałby zrobić jego panu krzywdę. Jego ludzka forma jest powierzona stworzeniu tej strasznej rasy.

MORTAL KOMBAT 4 / GOLD

Kolejny generał armii ciemności Shinnoka. Kiedyś należał do dziwacznej rasy jaszczuro-podobnych. Został wygnany z krainy Netherealm za masakrę kilku rzadkich gatunków. Reptile jest również groźny dla armii zła.

MORTAL KOMBAT: DEADLY ALLIANCE / TOURNAMENT EDITION

Wyprawa na obóz - bazę Kitany opóźniła Reptile'a wystarczająco, aby Shang Tsung i Quan Chi zdążyli zaatakować Shao Kahna. Reptile był zdruzgotany faktem, że zawiódł swego pana i przemierzał Outworld bez celu, aż ponownie los zetknął go z Nitarą. Desperacko szukając zwierzchnika, zaoferował jej swoją lojalność. Jej pierwszym rozkazem było zaatakowanie intruza z Ziemi - Cyraxa. Wyjaśniła, że Reptile musi najpierw zniszczyć panel ramieniowy, aby osłabić przybysza.

Okrężna droga, którą musiał iść Reptile do obozu Kitany opóźniła go na tak długo, że Shang Tsung i Quan Chi mieli wystarczająco dużo czasu żeby zaatakować Shao Khana. Reptile był zdruzgotany po śmierci Shao Khana, tułał się po bezdrożach, bez celu dopóki jego droga nie skrzyżowała się ponownie z Nitarą. Desperacko szukał nowego mistrza, więc zaoferował swoją lojalność jej. Jej pierwszym rozkazem było zaatakowanie najeźdźcy z Królestwa Ziemi, Cyrax'a. Wytłumaczyła mu, że musi najpierw zniszczyć jego panel naramienny żeby go osłabić.

MORTAL KOMBAT: ARMAGEDDON

Midway nie udostępniło historii Reptile'a z MK:A. Po zwycięstwie nad Blazem, piramida rozpadła się, a Reptile znalazł w niej grobowiec z żeńskim gatunkiem Zaterran, dzięki czemu powoli zaczął przybierać ludzką formę. Wraz z nową osobniczką, Reptile wznowił dawną swiętość Zaterran.

specjaly

Acid Spit: Reptile ściąga maskę i pluje kwasem w przeciwnika. (MKII, UMK3, MKT, MK4, MKG, MK:DA, MK:SM, MK:A)

Power Slide: Robi wślizg w przeciwnika wybijając go w powietrze. (MK, MKII, UMK3, MKT, MK:SM)

Chameleon: Reptile staję się niewidoczny. (MKII, UMK3, MKT, MK4, MKG, MK:SM, MK:A)

Running Serpent: Przebiega przez przeciwnika serwując mu od tyłu łokieć. (UMK3, MKT, MK:A)

Slow Forceball: Wypluwa zieloną kulę energii, która leci w stronę przeciwnika i jeśli uderzy, kieruje go w stronę Reptile'a. (MKII, UMK3, MKT, MK:SM)

Fast Forceball: Szybsza wersja Slow Forceball. (UMK3, MKT, MK:SM)

Dash Punch: Reptile ślizga się i uderza przeciwnika. (MK4, MKG)

Super Crawl: Reptile turla się i kopie przeciwnika. (MK4, MKG)

Rolling Spikes: Reptile zgina się w kulkę i turla w kierunku przeciwnika wywracając go. (MK:DA, MK:A)

ciekawostki

W pierwszych dwóch częściach Reptile krwawił czerwoną krwią, później w UMK3 i MK Trilogy zmieniono ją na zieloną. W MK4 / Gold z powrotem nadano jej czerwoną barwę i zmieniono na zieloną w MK: Deadly Alliance. Później w MK:SM i MK:A Reptile znowu krwawił na czerwono.

Jako jedyny ze wszystkich postaci z MK:Deadly Alliance, Reptile dostał nowy wygląd w MK:Armageddon (który był także dostępny w MK:SM).

W MK: Deadly Alliance Reptile pojawia się w całkowicie jaszczurowatej formie po raz pierwszy w serii. Jest to znak, że dawno nie miał on styczności z nikim ze swojej rasy.

Dzięki Reptile'owi twórcy wpadli na pomysł stworzenia kolejnej postaci dla MK:Trilogy. Był nim kolejny ninja korzystający z mocy pozostałych - Khameleon. Był jednak on żeńskim odpowiednikiem. Co ciekawe w wersji na PlayStation i Saturn pojawił się jej męski odpowiednik - Chameleon.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci postaci