sub-zero

postac

KILKA SŁÓW

Właściwie dwóch Sub-Zero. Jeden starszy, drugi młodszy. Obydwoje niebiescy, kontrolujący siłę lodu. Urodzeni w Earthrealm. Młodszy Sub-Zero posiadał wyraźną bliznę na prawym oku, jednak w MK: Deception blizna ta została zlikwidowana. Starszy Sub-Zero pojawił się w pierwszej części smoczej serii po tym jak został zabity przez Scorpiona. Jego młodszy brat zastąpił go już do końca w każdej kolejnej części, a sam starszy brat powrócił w postaci widma z Netherrealm jako Noob Saibot.

Młodszy brat opisany został jako młody wojownik wstępujący w szeregi klanu Lin Kuei jako spokojny, żyjący w cieniu starszego brata. Z czasem dorastał i stawał się bardziej silnym, odpowiedzialnym wojownikiem stającym bardziej po ludzkiej stronie. Zmiany te, nie polegały tylko na zmianie siły Sub-Zero i stawania się bardziej mężczyzną, ale także zmieniły jego poglądy, które doprowadziły do opuszczenia klanu Lin Kuei i zerwania wszystkich obowiązujących tam zasad honoru dołączając do buntu przeciwko Shao Kahnowi, stawiając się po stronie Raidena i Liu Kanga. Pokonując Sektora zdobył przywództwo w Lin Kuei i jako wielki mistrz, stał się jeszcze bardziej potężniejszym wojownikiem niż kiedykolwiek wcześniej. Jest niezawodnym sprzymierzeńcem Earthrealm niosącym pomoc wtedy, gdy jest ona potrzebna zwłaszcza, gdy zawiadamia go o niej sam Raiden.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat II,
Mortal Kombat 3,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mythologies: Sub-Zero,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deadly Alliance,
MK: Tournament Edition,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon,
MK vs. DC Universe
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Ludzka hybryda
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Raiden, Frost (przed zdradą)
WROGOWIE: Scorpion, Hotaru, Quan Chi
ORGANIZACJA: Lin Kuei
STYLE: Shotokan (MK:DA, MK:D, MK:A)
Dragon (MK:DA, MK:D)
STYLE Z BRONIĄ: Ice Scepter (MK4, MKG)
Kori Blade (MK:DA, MK:D, MK:A)
historia

Mortal Kombat II

Można myśleć, że Sub został zabity w turnieju. Jednak Sub-Zero tajemniczo powraca. On podróżował do Outworld ponownie próbować zabić Shang Tsunga. On teraz musi walczyć w turnieju Shao Kahna.

Mortal Kombat 3

Ninja powraca - tym razem bez maski. Zdradzony przez własny klan - LIN KUEI - zostaje skazany na śmierć. Jego przeciwnicy to maszyny. Musi nie tylko obronić się przed niebezpieczeństwem z zaświatów, ale też przed bezdusznymi mordercami.

Mortal Kombat 4 / Mortal Kombat Gold

Po pokonaniu Shao Kahna przez obrońców ziemii, klan Lin Kuei - z którego wywodzi się Sub-Zero zostaje rozwiązany. Gdy pojawia się nowe zagrożenie ze strony Quan Chi, lodowy ninja zostaje zmuszony poraz kolejny do działania. Zakłada oryginalny strój naszony przez swojego starszego brata - prawdziwego Sub-Zero - a wraz z nim tajemnicę jak pokonać Shinnoka.

MK: Deadly Alliance / MK: Tournament Edition

Raiden pojawił się przed Sub Zero i poprosił i pomoc w pokonaniu Deadly Alliance w Outworld. Walka u boku Raidena dowiodłaby, że Lin Kuei zmienił się na lepsze, dlatego Sub Zero przyjął wyzwanie i wziął ze sobą swoich nowych rekrutów. Było niespotykane, aby Wielki Mistrz wyruszał na tak niebezpieczną misję, ale Sub Zero czuł, że jest to konieczne aby zdobyć szacunek u Lin Kuei.

Od kiedy Sub-Zero i cyborg ninja Sektor stoczyli walkę o władzę nad Smoczym Medalionem, przyszłość Lin Kuei wisiała na włosku. Sub-Zero pokonał Sektora i przyjął tytuł Wielkiego Mistrza. Dzięki medalionowi jego mrożące zdolności zwiększyły się. Sub-Zero poprzysiągł zreformować Lin Kuei w imię sił dobra. Przeniósł klan do odległej lokacji, na mroźną Arktykę, gdzie odkrył zamarzniętą przez lodowiec starożytną świątynie. Tam nowy klan Lin Kuei mógł doskonalić swoje umiejętności bez przeszkód.

MK: Deception / MK: Unchained

Frost moja towarzyszka z Lin Kuei zdradziła mnie i ukradła mój Smoczy Medalion. Nie mogąc kontrolować mocy medalionu została pochłonięta przez jej własne mrożące umiejętności. Przeszukiwałem Outworld by znaleźć odpowiednie miejsce na pochówek jej ciała kiedy natrafiłem na starożytne ruiny wyrzeźbione w zboczu góry.

Dowiedziałem się że te ruiny były świętą budowlą zaginionej rasy ludzi, którzy nauczyli się panować nad zimnem. Po gruntownym zbadaniu ich kultury myślę, że oboje, ja i Frost jesteśmy ich przodkami. Położyłem ciało Frost w sarkofagu i opuściłem katakumby. Założyłem zbroję mojego nowoodkrytego dziedzictwa.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Sub-Zera z MK:A.

Mortal Kombat vs DC Universe

Zabójca klanu Lin Kuei. Sub-Zero jest przeszkolony w sztuce walki oraz dowodzenia mocami mrozu i lodu. Przejął on obowiązki po swoim starszym bracie, który został zabity przez zjawę-ninja Scorpiona w tym samym turnieju Mortal Kombat w którym Liu Kang wygrał. Chociaż jego brat poddawał się złym pobudkom, Sub-Zero zmaga się ze swoim sumieniem i kwestionuje metody działania swojego klanu. Kiedyś będzie musiał wybrać między lojalnością do swojego klanu, a bezpieczeństwem królestwa Ziemskiego.

specjaly

Iceball: Wystrzeliwuje lodowy pocisk w przeciwnika, który zamraża go na krótki okres czasu i wystawia oponenta na ciosy Sub-Zero. We wcześniejszych wersjach, gdy Sub zamroził przeciwnika drugi raz, gdy ten był jeszcze zamrożony Sub sam się zamrażał. (MKII, MK3, UMK3, MKT, MK4, MKG, MK:DA, MK:D, MK:U, MK:SM, MK:A)

Slide: Wykonuje wślizg w stronę przeciwnika wywracając go. Poźniej dano tą zdolność Frost. (MKII, MK3, UMK3, MKT, MK4, MKG, MK:SM)

Ground Ice: Zamraża kawałek ziemi przed sobą. Przeciwnik, który wejdzie na lód zaczyna się ślizgać. Tą zdolność także dostała Frost. (MKII, MK:SM)

Ice Clone: Wykonuje lodową rzeźbe samego siebie i ktokolwiek jej dotknie zostanie zamrożony. (MK3, UMK3, MKT, MK4, MKG, MK:D, MK:U, MK:A)

Ice Shower/Pillar: Wypuszcza nad sobą źródło lodu, które ląduje w miejscu przeciwnika. Może je wypuszczać na krótki dystans, średni, bądź daleki. W MK: Armageddon źródło to pojawia się pod przeciwnikiem unosząc go. (MK3, UMK3, MKT, MK:A)

Cold Shoulder: Sub-Zero uderza z ramienia swojego przeciwnika odpychając go. (MK:DA, MK:D, MK:U, MK:A)

Ice Shaker: Sub stoi w miejscu i emanuje mrozem tak, że jeśli ktoś się do niego zbliży zostanie zamrożony. (MK:DA)

ciekawostki

Oryginalne imię Sub-Zero to Tundra w początkowej fazie produkcji.

Sub-Zero jest przedstawiony jako Chińczyk, lecz jego broń nazywa się Kori Blade. Kori z japońskiego znaczy "Ice" (lód).

Posiadał on bliznę w prawym oku. W MK4, MK: Deadly Allaince blizna ta zniknęła dzięki czemu mówiono, że jego starszy brat znowu powrócił. Blizna ta była koloru czerwonego od samego początku, lecz w późniejszym okresie została zmieniona na niebieską (w wyniku jego mocy).

Po tym jak zdobył "Dragon Medallion" jego niebieskie oczy zmieniły kolor na biały.

Jeśli w MK: Shaolin Monks w trybie Arcade obaj gracze wybiorą Sub-Zero, drugi z nich zagra jego starszym bratem - Noob Saibotem (lecz wszystko będzie posiadał od Sub-Zero).

Jest jedyną grywalną postacią, która wystąpiła w każdej części smoczej serii (nie biorąc pod uwagi MK: Special Forces).

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci postaci