rain

postac

KILKA SŁÓW

Rain miał oryginalnie pojawić się w Mortal Kombat 3 jednak twórcy zrezygnowali z niego i umieścili krótką notkę o nim w formie żartu. Fani na próżno próbowali znaleźć go jako ukrytą postać, a gdy pewne już było, że jest to tylko żart nazwali go "Purple Rain" z piosenki piosenkarza Prince'a.

W Ultimate Mortal Kombat 3 i MK:Trilogy Rain pojawił się już jako grywalna postać z własną historią i zdolnościami, które związane były z wodą. Rain był sprytnym dzieckiem trzymanym z dala od ataków jakie nadchodziły przez imperatora Shao Kahna. Jego ojciec zginął chroniąc go, a Rainowi nie pozostało nic innego jak walka z Shao lub śmierć.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat Advance,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Edenia
GATUNEK: Pół-Bóg
NATURA: Neutralny
PRZYJACIELE: Quan Chi, Shao Kahn
WROGOWIE: Taven, Daegon
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Zi Ran Men (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Storm Sword (MK:A)
historia

MK: Armageddon

Rasa Edenian wywodzi się bezpośrednio od bogów. To właśnie jest powodem naszej długowieczności, szlachetności i siły. Ale ja jestem kimś więcej niż tylko odległym krewnym bogów. Jestem bezpośrednim potomkiem samego Argusa. Dopiero niedawno dowiedziałem się o moim królewskim pochodzeniu.

Quan Chi, emisariusz Shinnoka ujawnił mi prawdę, że to ja powinienem władać Edenią. Mój ojciec ukrył moją tożsamość, bo się bał, że skomplikuje jego plany. On faworyzował swoich innych synów, Deagona i Tavena, przygotowywał ich do tego, że obejmą kiedyś jego miejsca jako Obrońcy Edenii. Ale w głupi sposób zawiązał plan, który miał ocalić królestwa przed nadchodzącym Armagedonem. Tym samym dał mi okazję na przejęcie władzy, która i tak prawnie należy do mnie. Chociaż wygląda na to, że Siły Światła będą próbowały skraść moją nagrodę, ale Quan Chi obmyślił plan jak zabezpieczyć moje zwycięstwo.

Kiedy ja będę szukać Blaze’a, on i jego sojusznicy będą odpierać Siły Światła. Ale zanim nastąpi finałowe starcie muszę się upewnić, że Deagon i Taven nie przeszkodzą mi w moim dojściu do władzy. Pozbędę się ich obu zanim zdążą skończyć swoje zadanie.

ciekawostki

Jeden z kodów w Ultiamte MK 3 zawierał wiadomość: "Rain może zostać znaleziony na cmentarzu".

Jego wczesne bio mówi, że był członkiem Lin Kuei, który opuściłje dla pracy z Shao Kahnem. Następnie bio to dostał Tremor z tą różnicą, że Tremor zaczął pracę dla Black Dragon.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci postaci