scorpion

postac

KILKA SŁÓW

Niegdyś ludzki wojownik ninja, członek japońskiego klanu Shirai Ryu Osaki. Bezwzględnie poszukujący zemsty przeciwko tym, którzy zniszczyli jego klan oraz odpowiedzialni są za śmierć rodziny. W każdym bądź razie Scoropion sprzymierzył się z siłami zła (gdy przyrzekł odszukać sposobu na odnowę Ziemi oraz wymierzyć karę tym, którzy wymordowali jego klan), właściwie nie będąc złą postacią.

Raz Scorpion został zmanipulowany przez Quan Chiego, który przyrzekł mu życie w zamian jego ogromnych umiejętności w imię honoru w celu zniszczenia Sub-Zero.

Jest widmem, magia i nadnaturalne anomalia wcześniej pokazały nie raz, że nie wpływają one znacznie na unieszkodliwienie Scorpiona. Szczerze mówiąc, nikt wcześniej właściwie nie pokonał go. Gdy jest zamaskowany, objawia się jako człowiek, lecz tylko jako iluzja. Gdy z kolei odkrywa swą prawdziwą naturę, samego siebie, jest nią jego pozostałość, możemy zobaczyć wtedy jego czaszkę, która czasem pojawia się cała w płomieniach.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat,
Mortal Kombat II,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mythologies: Sub-Zero,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deadly Alliance,
MK: Tournament Edition,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon,
MK vs. DC Universe
POCHODZENIE: Earthrealm (odrodził się w Netherrealm)
GATUNEK: Widmo (wcześniej człowiek)
NATURA: Neutralny
PRZYJACIELE: Brak
WROGOWIE: Sub-Zero, Drahmin, Moloch, Quan Chi
ORGANIZACJA: Shirai Ryu
STYLE: Hapkido (MK:DA, MK:D, MK:U, MK:A)
Moi Fah (MK:D, MK:U)
Pi Gua (MK:DA)
STYLE Z BRONIĄ: Drakesword
historia

Mortal Kombat

Jego prawdziwe imię i pochodzenie jest nieznane. Od czasu do czasu ukazuje się i wiadomo, że nienawidzi Sub-Zero. Między klanami ninja trwa walka - klan Sub-Zero to przeciwnicy klanu Scorpiona. Wiele lat temu został skazany na śmierć przez klan Lin Kuei i został zamordowany przez Sub-Zero. W swoim poprzednim życiu zostawił żonę i dziecko, jednak pozwolono mu powrócić aby się zemścił. Scorpion zwyciężył w turnieju i dostał tytuł Wielkiego Mistrza jednak cena jaką zapłacił była wysoka. Już nigdy więcej nie zobaczy swojej żony i dziecka i na wieki będzie skazany na swoje przekleństwo.

Mortal Kombat II

Jego dom to piekło. Po nauce Sub-Zero, Scorpion jako ninja - morderca idzie do Outworld gdzie będzie kontynuował tam swoją "nieświętą" misję.

Mortal Kombat4 / Mortal Kombat Gold

Scorpion wyrwał się ze świata zmarłych za pomocą czarownika Quan Chi. Jednak nie za darmo. Żółty ninja musi służyć Quan Chi i walczyć przeciwko Starszym Bogom. Wielki dar jakim jest życie był jedynym powodem, jakim Scorpion powrócił do świata śmiertelnych. Ale coś o wiele bardziej ważnego wraca z jego duszą...

MK: Deadly Alliance / MK: Tournament Edition

Zjawa ninja Scorpion przypuszczał przez wiele lat, że Sub Zero zamordował jego rodzinę i klan. Przekonał się jednak, że prawdziwym zabójcą był czarownik Quan Chi. Wyjawiwszy swoją zdradę, Quan Chi próbował wysłać Scorpiona na Piątą Równinę Netherrealm. Myśląc szybko, Scorpion w ostatniej chwili uchwycił się czarownika, i obaj zostali przeniesieni do tego zakazanego świata. Taki bieg wydarzeń był pomyślny dla Scorpiona, jako, że jego siły rosły wraz z czasem przebywania w Netherrealm. Moce Quan Chi były jednak wobec niego bezużyteczne.

Scorpion polował na Quan Chi na przestrzeni całego Netherealm, atakując go przy każdej okazji. Jednakże Quan Chi pozyskał do pomocy dwóch Oni żeby go chronili przed atakami. Kiedy Quan Chi w końcu odkrył drogę ucieczki z Netherealm przez portal, Scorpion ruszył w pogoń za nim. Znalazł się w Outworld, ale w innym miejscu, daleko od swojej ofiary. Scorpion nadal wyczuwa obecność Quan Chi i będzie polować na niego, nie ważne gdzie by uciekł. Nie ma żadnego ratunku dla czarnoksiężnika.

MK: Deception / MK: Unchained

Przez moją nieposkromioną chęć konfrontacji z moją Nemezis - Quan Chi wpadłem w pułapkę zastawioną przez dwóch Oni i zostałem wrzucony w potężny wir dusz. Z pewnością przez dusze tkwiące tam zostałbym rozerwany na części i nigdy by mi się nie udało z tamtą wydostać do Próżni. To tam po raz pierwszy natknąłem się na legendarnych Starszych Bogów. Przez to spotkanie zostałbym zmieniony na zawsze.

Kiedy byłem w Próżni, razem ze Starszymi Bogami byłem świadkiem śmierci Raidena i powrót Dragon Kinga. Nagle Starsi Bogowie wyczuli moją obecność i zrobili ze mnie swojego sługę i dali mi nowy cel: przeszkodzić Dragon Kingowi w połączeniu się królestw.

Mortal Kombat: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Scorpiona z MK:A.

Mortal Kombat vs DC Iniverse

Scorpion był kiedyś członkiem klanu ninja "Shirai Ryu" zanim nie został zgładzony przez starszego Sub-Zero. Ożywiony poprzez moc czarnoksiężnika Quan Chi, wziął udział w turnieju Mortal Kombat i zabił Sub-Zero w geście zemsty za zabicie jego rodziny oraz klanu. Jednak młodszy brat Sub-Zero przyjął imię swego brata i przyodział jego specyficzny niebieski ubiór zabójcy. Scorpion nie spocznie, dopóki Sub-Zero nie zostanie zgładzony na dobre.

specjaly

Harpoon spear: Scorpion wypuszcza linkę, która wbija się w przeciwnika i przyciąga ją do siebie. (wszystkie części)

Aerial Back Teleport Punch: Może uderzyć swą specjalną zdolnością "Hellfire Punch" w powietrzu. (MKII, UMK3, MKT, MK4, MKG, MK:SM)

Leg Takedown: Scorpion uderza swojego przeciwnika w specjalnym uderzeniu "nożyczkowym" ? nogami. (MKII, MK:SM)

Air Throw: Może rzucić przeciwnikiem w powietrzu. (MKII, UMK3, MKT, MK4, MKG, MK:SM)

Breathe Fire: Ściągając swą maskę zieje ogniem w przeciwnika. (MK4, MKG,MKSM)

Hellfire: Przyzywa ogień spod ziemi, który pali oponenta. (MK:DA, MK:D, MK:U, MK:SM, MK:A)

Backflip Kick: Uderza w przeciwnika saltem w tył rozpalając swoje stopy. (MK:DA, MK:D, MK:U, MK:A)

ciekawostki

Słowa wypowiadane przez Scorpiona "Get Over Here!" i "Come Here!" podkłada sam Ed Boon, który nie raz dał do zrozumienia, że jest to jego ulubiona postać z całej serii Mortal Kombat.

"Toasty! 3D!" wykrzykuje Dan Forden podczas wykonywania fatality "flame skull" przez Scorpiona w Mortal Kombat 4.

Scorpion nie pojawił się w MK3 z powodu zwolnienia Daniela Pesina, lecz szybko pojawił sie w Ultimate Mortal Kombat 3, dzięki John Turk, który odpowiedzialny był za jego animację.

W Krypcie UI w Mortal Kombat: Deadly Allaince, można kupić filmik w którym nasz ninja przyrządza ciasto i sieka mięso.

Pojawiła się jego "skórka", która była do odblokowania w grze Midway: Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy.

Był sekretną postacią w grze Midway: NBA Jam: Tournament Edition oraz MLB Slugfest: Loaded wraz z Sub-Zero. Pojawił się także w teledysku Adema w piosence napisanej specjalnie do MK: Deadly Allaince, Immortal.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci postaci