smoke

postac

KILKA SŁÓW

Pojawił się po raz pierwszy w Mortal Kombat II jako sekretna postać, z którą można było walczyć. Tak jak Reptile w Mortal Kombat I dostał tylko inny kolor, tak samo Smoke w MK2 był jedynie powieleniem Scorpiona ze zmienioną paletą kolorów z żółtego na szary. Nie miał własnej historii, aż do MK3 kiedy to oficjalnie stał się grywalną postacią.

Wiadomo, że on i Sub-Zero byli przyjaciółmi i gdy dowiedzieli się, że klan Lin Kuei, do którego należeli ma zamiar ich zautomatyzować, obaj zdecydowali się uciec. Sub-Zero się powiodło, podczas gdy Smoke'a złapano i zmieniono w cyborga. Od tamtej pory jego dusza nie może zaznać spokoju, zamknięta na zawsze w żyjącej maszynie.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat II,
Mortal Kombat 3,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Cyborg (przed automatyzacją człowiek - Human Smoke)
NATURA: Neutralny
PRZYJACIELE: Noob Saibot
WROGOWIE: Sektor
ORGANIZACJA: Brak (wcześniej Lin Kuei)
STYLE: Mi Tzu (MK:A)
Judo (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Axe (UMK3, MKT - używał jej w ludzkiej formie)
historia

Mortal Kombat 3 / ULTIMATE MK3

Smoke - LK-7T2 jest trzecim prototypem cyber-ning’y zbudowanego przez Lin Kuei. Probował uciec z procesu automatyzacjii z Sub Zero ale został zlapany. Jego wspomnienia zostały wymazane, zostawiajac za sobą emocje towazyszace zabijaniu. Jednak, Sub-Zero nadal wierzy że wewnatrz maszyny nadal tkwi ludzka dusza probujaca uciec.

MK: Deception / MK: Unchained

Pod rządami Shao Khana polowałem na jego wrogów. Jako członek Brotherhood of Shadow licytowałem się z Quan Chi. Ale również przez ten cały czas służyłem Shinnokowi, władcy Nethrrealm. Teraz wszyscy moi mistrzowie zginęli, nareszcie jestem sam i mogę szukać własnego przeznaczenia. Outworld to tam zacznę budować moją siłę. Nadszedł czas by zebrać legion zabójców lojalnych tylko Noob Saibotowi. Mojego pierwszego „sprzymierzeńca” znalazłem w opuszczonej fortecy Shao Khana. Głęboko w labiryncie pokoi tortur i cel więziennych leżał wyłączony cyborg ninja Smoke. Trofeum wojenne ostatniego Imperatora, Smoke leżał tutaj od inwazji na Ziemię. Nie zajęło mi to dużo czasu by reaktywować jego nanotechlologię, która przerobiła i naprawiła jego ciało.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Smoke'a z MK:A. Wiadomo z zakończenia, że jego armia nanobotów zaczęła wzrastać w ogromnych ilościach co pozwoliło objąć władzę w Edenii zmieniając ją w szarą materię nazwaną po prostu Smoke.

ciekawostki

Był pierwszym wojownikiem, który jest normalnie odblokowalną postacią w MK. Z pośród trzech cyborgów był pierwszym, który odzyskał duszę po tym jak został zautomatyzowany.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci postaci