shujinko

postac

KILKA SŁÓW

Shujinko zadebiutował w MK: Deception jako główny bohater. Jest podróżnikiem, który jako dziecko marzył o walce z Shang Tsungiem. Podróżując po wymiarach, posiadł ogromne doświadczenie i nauczył się bardzo dużo od wielu wojowników, których spotkał w czasie swej wędrówki. Należy do Stowarzyszenia Białego Lotosu i zawsze kieruje się sercem.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Damashi, Kitana
WROGOWIE: Scorpion, Onaga (Dragon King)
ORGANIZACJA: Stowarzyszenie Białego Lotosu
STYLE: Mantis (MK:D, MK:A)
Shaolin Fist (MK:DA)
STYLE Z BRONIĄ: Dan Tien Dao (MK:D, MK:A)
historia

MK: Deception / MK: Unchained

Byłem głupcem. Pozwoliłem na to bym został zwiedziony że służę większemu dobru. W rzeczywistości byłem nieświadomym narzędziem większego zła. Moje ego pozwoliło Onadze, Dragon Kingowi na manipulowanie mną żebym zebrał zagubione Kamidogu. To są te same bronie którymi Starsi Bogowie roztrzaskali Jedno Istnienie i stworzyli wiele królestw. Ale złe ich użytkowanie może doprowadzić do ponownego starcia królestw… i obudzić Jedno Istnienie… zniszczyć całą rzeczywistość.

Królestwa to roztrzaskana świadomość Jednego Istnienia, która pracuje podświadomie przez Dragon Kinga. Jeśli Onaga zdobędzie świat realny przez połączenie Kamidogu to nieświadomie rozpocznie łańcuch wydarzeń przez które zostaną połączone wszystkie królestwa. Jedno Istnienie ponownie będzie w całości a wszystkie inne istnienia przestaną istnieć. Jeśli chcę nas uratować muszę znaleźć i zjednoczyć wojowników ze wszystkich królestw. Wykorzystam dar Dragon Kinga przeciwko niemu samemu.

MK: Armageddon

Onaga został pokonany. Wchłonąłem style walki wielu wojowników i uderzyłem w Dragon Kinga, usuwając jego duszę z jego ciała. Kiedy upadł po chwili przerażającego trzeszczenia i wicia się, zobaczyłem ciało Reptile’a które leżało naprzeciw mnie.

Przez jakiś czas byłem uznawany za bohatera. Ludzie z Outworld przyjęli mnie jako obrońcę ich królestwa. Ale ich szacunek i wdzięczność były bezpodstawne, ponieważ to ja pozwoliłem Onadze wrócić. Zagrałem rolę mistrza żeby dodać im otuchy po tej wojnie, ale nie czułem się warty ich podziwu.

Jakiś czas później doszła do mnie wiadomość, że Księżniczka Kitana chciałaby mnie widzieć w fortecy Shao Khana. Siły Edenian pozbyły się ostatnich elitarnych strażników Reiko, ostatnich pozostałości po starym imperium i chciałaby świętować to z „Bohaterem Outworld” przy swoim boku.

To, co mnie zatrzymywało to fakt, że kiedy Kitana i ja rozdzielaliśmy się po pokonaniu Onagi powiedziała, że chce pomóc duchowi Liu Kanga. Myślałem, że wyruszyła do Królestwa Ziemi. Być może zakończyła swoje poszukiwania i wróciła szybciej niż zakładała, albo, co jest bardzo prawdopodobne zaproszenie nie pochodzi od Kitany!

Nie jestem już tak naiwny, jakim byłem kiedyś, teraz wiem dużo o oszustwie. To mogłoby być nowe niebezpieczeństwo, które zagrażałoby mojemu adoptowanemu domowi. Jeżeli miałbym odkryć intrygę, zagrażającą królestwom i odeprzeć potencjalny zamach, naprawdę zasłużyłbym na szacunek ludzi z Outworld. I w końcu mógłbym spojrzeć sobie w lustro .

ciekawostki

W intrze MK: Deception Shujinko mówi: "Tylko ja mogę pokonać nowe zagrożenie", natomiast Starsi Bogowie wymieniają Scorpiona jako tego, który zwalczy zło mówiąc: "Prawdziwy Czempion". W bio Onagi to jednak Scorpion jest tym, który zwalcza zagrożenie.

Shujinko nie przyjął się jako wojownik wg. fanów, ponieważ stwierdzili oni, że jest w jego zastępstwie i jedynie co robi to kopiuje ciosy innych wojowników.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci