shinnok

postac

KILKA SŁÓW

Shinnok, upadły bóg, pojawił się po raz pierwszy w Mortal Kombat 4, a jako nędzny nikczemnik został przedstawiony w MK Mythologies: Sub-Zero. Przeciwnie do Shao Kahna, dla Shinnoka siła nie jest najważniejszą bronią, skupia się on bardziej na magii. Jest władcą Netherrealm. Żądał on lojalności oraz wierności od swoich zwolenników oraz braku jakiemukolwiek zahamowania zniszczenia tych, którzy przeciwstawili się ich władcy.

Shinnok jak i Raiden nie może zostać zabity z powodu tego, że jest on bogiem, dzięki czemu posiadł nieśmiertelność. W wypadku zachwiania jego nieśmiertelności, zniszczenia jej, Shinnok odbuduje się powracając do Netherrealm, gdzie pierwotnie został wygnany.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Nicość
GATUNEK: Upadły bóg
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Quan Chi, Noob Saibot
WROGOWIE: Raiden
ORGANIZACJA: Brotherhood of Shadow
STYLE: Kuo Shou (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Battle Staff (MK4, MKG)
Amulet Staff (MK:A)
historia

Mortal Kombat 4 / Mortal Kombat Gold

Wygnany do Netherealm za popełnione zbrodnie przeciwko swoim towarzyszom – Starszym Bogom, Shinnok został uwolniony ze swojego więzienia przez Quan Chi. Dzięki niemu mógł przejąć Edenię. Stamtąd prowadzi wojnę przeciwko Starszym Bogom i oczekuje szansy na zemstę na bogu który go wygnał – Raidenie.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Shinnoka z MK:A.

specjaly

Moveset Copy: Shinnok posiada zdolności innych kombatantów. (MK4, MKG)

Judgment Fist: Wystrzeliwuje czachę w swojego oponenta. (MK:A)

Ground Ice: Zamraża kawałek ziemi przed sobą. Przeciwnik, który wejdzie na lód zaczyna się ślizgać. Tą zdolność także dostała Frost. (MKII, MK:SM)

Summoned Fiend: Coś w stylu fatality, wydobywa się dłoń z pod ziemi pod przeciwnikiem chwytając go. (MK:A)

Tricky Portal: Otwiera teleport wchodząc w niego, pojawiając się z tyłu wroga uderzając go tylem. (MK:A)

ciekawostki

Tak jak Shang Tsung, Shinnok posiadł moc (morph) zamiany w jakiegokolwiek zawodnika. Niestety wygląd Shinnoka nie ulega zmianie, a on sam posiada jedynie zdolności postaci w którą się "zamienił". Shang Tsung był bardziej przemyślaną postacią, ponieważ posiadał także swoje własne zdolności (Shinnok nie posiada), a podczas morphu nie dostaje tylko zdolności ale i przybiera wygląd postaci.

W wersji na Game Boy Color, zabrano Shinnokowi kopiowanie zdolności, dodano mu za to linkę Scorpiona oraz Dash Punch.

Shinnok oraz Quan Chi po raz pierwszy byli grywalnymi bosami w serii Mortal Kombat, nie biorąc pod uwagę Mortal Kombat Trilogy, w której to każda jednostka była grywalna (Shao Kahn, Goro, Kintaro czy Motaro).

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci