tanya

postac

KILKA SŁÓW

Pochodzi z Edenii. Świadomie namówiła królową Sindel, by wpuściła do Edenii grupę uchodźców, którymi okazali się stary bóg Shinnok i jego arcy-mag Quan Chi. Po tym wydarzeniu, gdy wszyscy dowiedzieli się o jej zdradzie, stała się wrogiem Sił Światła. Uwięziła jednak Sindel z rozkazu Shinnoka, ale została pokonana w walce i Sindel zdołała zbiec. Potem na jej drodze stanął Baraka i zaproponował pracę dla Onagi, któremu i on właśnie służył. Tanya zgodziła się, ale nie wiedziała, że Jade, wciąż lojalna Edeńczykom, tylko czeka na szansę by zemścić się za zdradę.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁA SIĘ: Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Edenia
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Zła
PRZYJACIELE: Shinnok, Quan Chi, Onaga (Dragon King)
WROGOWIE: Kitana, Sindel, Jade, Liu Kang
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Zi Ran Men (MK:D, MK:A)
Yue Chuan (MK:D)
STYLE Z BRONIĄ: Boomerang (MK4)
Kobu Jutsu (MK:D, MK:A)
historia

Mortal Kombat 4 / Mortal Kombat Gold

Jako córka ambasadora nowych światów krainy Edenia, Tanya wstawiła się za grupą uciekinierów szukających schronienia w jej ojczyźnie. Jej wstawiennictwo odniosło sukces. Jednak po tym jak królowa Sindel wydała pozwolenie na przejście przez portal okazało się, że w grupie uciekinierów jest Bóg Shinnok. Mało tego, okazało się, że portal prowadził prosto do krainy Netherealm. w ten sposób Edenia została na władanie Shinnoka.

MK: Deception / MK: Unchained

Zostałam nazwana wykonawcą woli Śmiertelnego Przymierza. Ja wolę termin „ambasador”. Moim obowiązkiem było narzucanie woli Quan Chi i Shang Tsunga obywatelom Outworld. Ale rządy czarnoksiężników były krótkie i zaczęło brakować mi przywódcy, tęskniłam za powrotem do mojego miejsca urodzenia w Edenii. Kiedy Baraka złapał mnie, dał mi wybór: albo będę służyć jego nowemu panu w Outworld albo zginę. Przeżyłam tysiące lat tylko dlatego że umiem podejmować dobre decyzje. Przyrzekłam służyć Dragon Kingowi.

Onaga wiedział o inwazji Shao Khana na Edenię wiele lat temu. Najwidoczniej Dragon King obserwował Shao Khana z czeluści śmierci. Nie ważne co były imperator usiłował, Onaga był zdecydowany to wykonać. Szukał ostatniej informacji, starożytnego zaklęcia które mogłoby połączyć sześć Kamidogu Starszych Bogów i dzięki temu mógłby władać ich połączoną mocą. Zaprowadziłam go do Edenii tam gdzie wydaje mi się że informacje nadal istnieją.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Tanyi z MK:A. Z zakończenia wynika, że staje się ona sama sobie bogiem panującym nad wszystkimi wymiarami. Nazywana jest mistrzem nawet przez samego Shao Kahna.

ciekawostki

Tanya to imię siostry Eda Boona.

Pojawić się miała już w Mortal Kombat II. Była najczęściej zastępowana Kitaną lub Mileeną.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci