quan chi

postac

KILKA SŁÓW

Wielki czarnoksiężnik doskonale znający czarną magię. Został arcymagiem Shinnoka i dla niego wysłał Sub-Zero oraz Scorpiona z misją odnalezienia Amuletu. Gdy misja się powiodła, Sub-Zero oddał zdobycz Quan Chi. Ten z kolei zaniósł go Shinnokowi po czym postanowił przeciwstawić się mu. Jego siła wraz z magią nie pomogła obalić Shinnoka, bo dzięki amuletowi stał się zbyt potężny. Quan Chi utknął w Netherrealm. Dzięki pomocy Molocha oraz Drahmina Quan Chi uciekł i zawarł układ z Shang Tsungiem. Na ich drodze stanął Raiden, a oni nie mieli oporu aby pozbyć się wroga. Po wygranej bitwie z Raidenem Quan Chi obraca się przeciwko wspólnikowi i postanawia sam cieszyć się z sukcesu.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
MK: Deadly Alliance,
MK: Tournament Edition,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Netherrealm
GATUNEK: Człowiek (czarnoksiężnik)
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Noob Saibot, Reptile, Drahmin, Moloch, Smoke, Shinnok
WROGOWIE: Fujin, Raiden, Scorpion, Sub-Zero, Ermac, Kitana, Liu Kang, Kung Lao, Reiko, Shang Tsung
ORGANIZACJA: Brotherhood of Shadow / Deadly Alliance
STYLE: Tang Soo Do (MK:DA, MK:TE)
Escrima (MK:DA, MK:TE, MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Spiked Mace (MK4)
Broadswords (MK:DA, MK:A)
historia

Mortal Kombat 4 / Mortal Kombat Gold

Quan Chi to potężny czarnoksiężnik posiadający potężną wiedzę o czarnej magii. Użył całej swojej mocy aby złamać pieczęcie Starych Bogów i oswobodzić zlego Shinnoka. W zamian za tę przysługę otrzymał pozycję nadwornego arcyczarnoksiężnika w rozszerzającej się krainie Netherealm.

MK: Deadly Alliance / MK: Tournament Edition

Porzucony w Netherrealm, Quan Chi był ustawicznie dręczony przez zjawę ninja znaną jako Scorpion. Ale z pomocą Molocha i Drahmina, Quan Chi odkrył prawdę o amulecie, który skradł upadłemu Starszemu Bogowi Shinnokowi. Starożytny Kamień Runiczny z podobizną jego amuletu odsłonił przed nim nowe informacje, które pozwalają Quan Chi przenosić się między królestwami przez sieć starożytnych wrót. Z trudem uhhodząc przed gniewem Scorpiona, uciekł przez jedne z takich wrót i pojawił się w starożytnym grobowcu w Outworld.

Quan Chi natknął się na starożytną zmumifikowaną armię dawno zapomnianego Smoczego Króla. Napisy na sarkofagu Króla mówiły, że armia jest nie do pokonania i można ją wskrzesić. Quan Chi zawarł układ z czarnoksiężnikiem Shang Tsungiem żeby pomógł mu wskrzesić armię w zamian za stały dostęp do dusz, które dzięki jego amuletowi byłyby dostarczane z Niebios. Ale zanim jakiekolwiek przymierze między tymi dwoma mogło odnieść sukces, musieli najpierw pozbyć się swoich dwóch największych przeciwników.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Quan Chi z MK:A.

ciekawostki

Ulubionym wykończeniem Eda Boona jest wyrwanie nogi przez Quan Chi i okładanie nią przeciwnika.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci