shang tsung

postac

KILKA SŁÓW

Czarnoksiężnik, który zorganizował turniej Mortal Kombat na Ziemi. Stoi po złej stronie mocy sprawując władzę od 1000 lat. Jego umiejętności związane z wysysaniem dusz wojowników pomagają zachować mu dłuższą młodość.

Stracił on kontrolę na turniejem i został uwięziony przez Shao Kahna. Wraz z Quan Chi uknuł spisek aby obalić imperatora i zawładnąć światem. Niestety jego niecne plany nie trwały długo, ponieważ jego wspólnik "Mrocznego Przymierza" Quan Chi obrócił się przeciwko niemu, gdy razem udało się im pokonać Raidena. Po nieudanej próbie pozbycia się Shang Tsunga pakt został zerwany wraz z przybyciem Dragon Kinga.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat,
Mortal Kombat II,
Mortal Kombat 3,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
MK: Deadly Alliance,
MK: Tournament Edition,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon,
MK vs. DC Universe
POCHODZENIE: Etherrealm / Outworld
GATUNEK: Czarnoksiężnik
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Reptile, Reiko, Goro, Baraka, Shinnok, Mileena, Drahmin, Moloch
WROGOWIE: Liu Kang, Sonya, Quan Chi, Shao Khan, Raiden, Bo' Rai Cho, Ermac, Nightwolf, Sub-Zero, Kitana, Kenshi, Shujinko, Sindel
ORGANIZACJA: Deadly Aliance
STYLE: Snake (MK:DA, MK:A)
Crane (MK:DA)
STYLE Z BRONIĄ: Straight Sword (MK:DA, MK:A)
historia

Mortal Kombat II

Shang Tsung obiecał swojemu władcy Shao Kahnowi, że będzie szkolić jego żołnierzy i będzie ubiegać się w jego własnej walce. Przekonany o tym planie Shao Kahn przywraca Shang Tsunga do życia.

Mortal Kombat 3 / Ultimate MK3

Shang Tsung to prawa ręka Shao Kahna. Kiedyś popadł w niełaskę u swego władcy gdy próbował sam zdobyć ziemię w poprzednich turniejach. Shao daje mu kolejną szansę - Shang Tsung jest teraz potężniejszy.

MK: Deadly Alliance / MK: Tournament Edition

Czarownik Shang Tsung zustał uwięziony w lochach fortecy Shao Kahna, ukarany za porażkę w turnieju Mortal Kombat w królestwie Ziemi. Okresowo, był zwalniany aby wykonywać zadania dla Imperatora, aż w końcu odzyskał łaskę Shao Kahna i otrzymał wolność. Pozostał w Outworld ryzykując życie aby odbierać dusze wojowników w celu zachowania swojej młodości. Wszystko zmieniło się z dniem, gdy Quan Chi powrócił z Netherrealm..

Przez uścisk dłoni Quan Chi zaproponował Shang Tsungowi przymierze. Zaoferował mu nieśmiertelność przez otwarcie portalu prowadzącego do Niebios. Dzięki czemu Shang Tsung miałby dostęp do niezliczonej ilości dusz, które utrzymywałyby jego młodość. W zamian Quan Chi chciał żeby Shan Tsung pomógł mu w przenoszeniu dusz wojowników do pozostałości zmumifikowanej armii Smoczego Króla. Shang Tsung zaakceptował ofertę i tak Śmiertelne przymierze zostało utworzone.

MK: Armageddon

W jednej chwili eksplozja spowodowana przez Raidena zabiła nas wszystkich! Nasze dusze przeplotły się, walczyliśmy w eterze. Ale dzięki magii potężniejszej niż śmierć udało mi się uciec. Moja energia wróciła do Outworld, gdzie stanąłem twarzą w twarz z Shao Khanem!

On żył! Quan Chi i ja zabiliśmy go w jego fortecy… przynajmniej tak nam się wydawało. Przy nim stał książę Shokan, Goro! Na początku moje upiorne oblicze zaskoczyło ich, ale Shao Khan wiedział co się wydarzyło.

Dawno temu sprzedałem moja duszę imperatorowi. Ta umowa obowiązywała nawet po śmierci. Ale wraz z jego śmiercią zginęliby również ci, którzy mu służyli. W tedy myślałem, że to była tylko kolejna bezwartościowa umowa, jednakże jestem tutaj. Moja dusza wróciła żeby znów się połączyć z Shao Khanem.

Shao Khan potrzebował mnie. Ale ja potrzebowałem ciała, w którym moja dusza mogłaby zamieszkać. Shao Khan uformował dla mnie nowe ciało, było one słabe i śmiesznie wyglądało, ale dobrze funkcjonowało. Potrzebowałem dusz śmiertelników, żeby uzdrowić i wzmocnić moje nowe ciało. Znalazłem więcej dusz niż potrzebowałem w miejscu, które było mi dobrze znane: wieś, w której urodziła się Li Mei. Pochłonąłem wszystkich wieśniaków, którzy zostali zabici, przez Shao Khana i Goro. Wróciłem! Shao Khan rozkazał mi pomóc mu w ataku na okupujące siły Edenian w próbie przejęcia jego twierdzy. Ponownie połączeni - Shao Khan, Goro i ja zabijaliśmy wszystkich, którzy stawali nam na drodze! Dzięki brutalnej sile i magii dostaliśmy się do sali tronowej. Drzwi były wzmocnione jakimś zaklęciem, ale dla naszych połączonych sił to nie stanowiło problemu. Po uderzeniu młotem Shao Khana drzwi zostały rozwalone i Shao Khan ponownie został imperatorem w Outworld.

Chociaż zostałem z nim związany na wieczność znalazła się okazja żeby znów być wolnym. Wygląda na to, że Quan Chi również uniknął śmierci i przyniósł wiadomość od Shinnoka. Planuje on zdobyć potężną moc dla Sił Ciemności. Gdyby mi udało się przejąć tę moc, mógłbym zerwać moją więź z Shao Khanem. Do tego czasu będę dalej grać moją role jako jego służący i będę odciągać wszelkie podejrzenia mojej zdrady na innych z naszego nowego ciemnego przymierza. Kiedy będę mieć tę moc i nie będę związany z Shao Khanem, skończę z nim i wreszcie tron Outworld będzie mój!

Mortal Kombat vs DC Universe

Czarnoksiężnik który wchłania duszę swoich ofiar. Shan Tsung był gospodarzem turnieju Mortal Kombat w królestwie Ziemskim, oddając przysługę i licząc na powodzenie ku chwale swojego imperatora Shao Kahna. Jednak został on ostatecznie pokonany przez mnicha z Shaolin, Liu Kanga. Przez to, został zmuszony do odzyskiwania łaski swojego pana, Shao Kahna. Jego nienawiść do Liu Kanga jest bardzo głęboka. Shang Tsung porząda niczego więcej ponad skonsumowanie duszy wojownika który odebrał mu zwycięstwo.

ciekawostki

Shang Tsung potrafi zmieniać się w każdego wojownika podczas walki (tzn morfowanie), dzięki czemu może używać ich zdolności. W późniejszych częśćiach MK zrezygnowana z morfowania Shang Tsunga.

W MK:Deception Shang Tsung pojawia się na arenie "Dead Pool" patrząc na przebieg walki z balkonu. Shang nie jest grywalną postacią w tej części.

Shang zostałzamieszczony na liście zerwisu GameDaily w "Top 25 złowieszczych złoczyńców przez cały czas".

W Mortal Kombat II Shang Tsung ma 19 lat.

Midway zamieszało trochę z pochodzeniem Shang Tsunga. W Mortal Kombat Mythologies Shang Tsung jest przedstawiony jako czarnoksiężnik pochodzący z Ziemi. W MK: Armageddon można wywnioskować, że pochodzi on jednak z Outworld.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci