mavado

postac

KILKA SŁÓW

Mavado jest drugim najważniejszym przywódcą klanu Czerwonego Smoka, a nad nim jest już tylko Daegon. Jest największym przeciwnikiem Kano z klanu Czarnego Smoka, który to opuścił organizację, by założyć własny gang. Mavado posługuje się w walce bronią zwaną "Hookswords", tą samą, którą posługuje się Kabal. Dodatkowo, aby szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce i unikać ataków używa haków zaczepionych na sprężystej linie.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: MK: Deadly Alliance,
MK: Tournament Edition,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Daegon, Shang Tsung, Hsu Hao, Quan Chi
WROGOWIE: Kano, Kabal, Taven
ORGANIZACJA: Red Dragon
STYLE: Long Fist (MK:DA, MK:A)
Wing Chun (MK:DA)
STYLE Z BRONIĄ: Hookswords (MK:D, MK:A)
historia

MK: Deadly Alliance / MK: Tournament Edition

Klan Red Dragon istniał przez stulecia jako tajna organizacja przestępcza. Członkowie jej, tacy jak Mavado, byli znakomicie wyszkolonymi i zdyscyplinowanymi wojownikami. Ale w ostatnim stuleciu, wielu bardziej niepokornych członków zaczęło być niezadowolonych z ograniczeniami jakie kodeks Red Dragon na nich nakładał, i wyłamali się aby założyć własny gang. Od tego momentu, priorytetem Red Dragon było całkowite unicestwienie niewiernych, znanych jako Black Dragon.

Myślano, że klan Red Dragon został całkowicie zniszczony do czasu gdy Movado pojawił się przed dwoma czarnoksiężnikami Shang Tsungiem i Quan Chi. Czarnoksiężnicy zaoferowali mu pozbycie się ostatniego członka klany Black Dragon, Kano, w zamian za pomoc Movado w wyeliminowaniu szpiega w Outworld. Movado przyjął ofertę i wyruszył razem z Quan Chi i Shang Tsungiem przez sekretny portal na Zagubionym Morzu do Outworld. Wojownik, który szpiegował Shang Tsunga przez ostatnie parę miesięcy wkrótce zostanie wyeliminowany.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Mavado z MK:A. Z zakończenia wynika, że pozyskując energię po pokonaniu Blaze'a posiadł siłę, aby kontrolować tych, którzy noszą oznaczenia Red Dragon. Naznaczył ich logiem swojego klanu i wysłał armię, aby podbić świat.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci