li mei

postac

KILKA SŁÓW

Li Mei została pojmana przez Shang Tsunga, a jej wioska zniewolona. Przykuła uwagę Quan Chi, który zaoferował jej pomoc jeśli wygra dla niego turniej. Li udała się po pomóc do swojego przyjaciela Shujinko, który postanowił jej pomóc przygotowując ją do turnieju. Li Mei jednak udała się do lasu, który był w pobliżu i została zaatakowana przez członków Oni, Molocha i Drahmina. Udało się jej uciec, a Shgang Tsung założył z nimi przymierze.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁA SIĘ: MK: Deadly Alliance,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Outworld
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Dobra
PRZYJACIELE: Liu Kang, Bo' Rai Cho, Shujinko, Fujin, Ermac, Raiden, Kitana, Jade, Sindel, Kenshin
WROGOWIE: Drahimn, Moloch, Hotaru, Shao Kahn, Shinnok, Onaga
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Baji Quan (MK:DA)
Lui He Ba Fa (MK:DA, MK:D, MK:A)
Mi Zong (MK:D)
STYLE Z BRONIĄ: Sai (MK:DA)
Kunlun Dao (MK:D, MK:A)
historia

MK: Deadly Alliance

Deadly Alliance nakazało Kano i jego żołnierzom zmusić małą społeczność do wzniesienia fortecy pałacowej. Jednym z niewolników była Li Mei, która zbuntowała się przeciw najeźdźcom i zaatakowała samego Kano. Dostrzegając jej ducha walki, Quan Chi obiecał uwolnić jej ludzi w zamian za zwycięstwo w turnieju organizowanym przez Deadly Alliance. W razie porażki zostałaby zmuszona służyć sojuszowi czarowników, a jej ludzie pozostaliby na zawsze niewolnikami. Li Mei nie ma wyboru i musi przyjąć jego ofertę.

Podczas budowy pałacu Shang Tsunga, Li Mei odkryła, że zostałby on zbudowany w pobliżu kamiennej budowli na pobliskim płaskowyżu. Jej ludzie odnaleźli poświęconą relikwię, tak starą, że nikt tego nie pamięta. Legendy mówią, że to był portal do Niebios pozostawiony przez samych bogów. Kiedy Quan Chi aktywował portal dzięki swojemu tajemniczemu amuletowi, niezliczona ilość dusz została wyrzucona i uwięziona między królestwami. Wyglądało to na jasne że legendy mówiły prawdę.

MK: Deception / MK: Unchained

Wzięłam udział w turnieju zorganizowanym przez Śmiertelne Przymierze w nadziei, że uwolnię moją zniewoloną wioskę. Byłam naiwna i głupia. Shang Tsung i Quan Chi nie mieli zamiaru nagradzać zwycięscy. Zamiast tego przygotowali się do transplantacji mojej duszy do ostatniego ciała starożytnej armii Onagi. Gdyby nie zaskakująca interwencja mistrza Bo’ Rai Cho, stałabym się sługą zła.

Mistrz Bo’ Rai Cho sprowadził mnie powrotem do zdrowia i za to będę mu dłużna na zawsze. Krótki moment pobytu mojej duszy w ciele wojownika, zmienił mnie w taki sposób jaki nigdy całkowicie nie zrozumiem. Mistrz Bo’ Rai Cho dużo trenował mnie podczas mojego pobytu z nim i teraz czuję mam obowiązek względem Outworld jeszcze silniejszy niż przedtem. Ale nie mogę zaprzeczyć, że czuję dziwny pociąg do nowej siły znajdującej się w tym królestwie…

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Li Mei z MK:A. Wiadomo jednak z zakończenia, że po pokonaniu Blaze'a wstąpiła w nią energia dzięki, której za zniewolenie jej wioski Li Mei potępiła dusze Shang Tsunga i Quan Chi.

ciekawostki

Jest jedną z niewielu postaci w MK: Deadly Alliance, która posiada aż cztery zdolności specjalne. Większość posiada od dwóch do trzech.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci