frost

postac

KILKA SŁÓW

Frost pojawiła się po raz pierwszy w MK:Deadly Alliace jako nowy nabytek Lin Kuei. Sub-Zero po zreformowaniu swojego klanu zorganizował turniej, w celu wyłonienia nowych wojowników. Frost cechowała się wielkimi umiejętnościami kontrolowania zimna jak jej mentor Sub-Zero. Widząc w niej potencjał, Sub-Zero postanowił zabrać ją na misję nie wiedząc, że marzeniem Frost jest zajęcie miejsca Sub-Zero, jako Wielkiej Mistrzyni klanu.

Frost zyskała wielu fanów i została ciepło przyjęta. Wielu uważa, że jest godną wersją Sub-Zero i świetnie wpasowała się w historię Mortal Kombat. Wojowniczka posiada podobne zdolności do Sub-Zero m.in jego ślizg, czy zamrażanie podłoża, które aby zblokować należy przykucnąć.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁA SIĘ: MK: Deadly Alliance,
MK: Unchained,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Hybryda człowieka
NATURA: Zła
PRZYJACIELE: Noob Saibot, Shujinko
WROGOWIE: Sub-Zero, Shang Tsung, Quan Chi
ORGANIZACJA: Brak (wcześniej Lin Kuei)
STYLE: Tong Bei (MK:DA, MK:A)
Yuan Yang (MK:DA)
STYLE Z BRONIĄ: Ice Daggers (MK:DA, MK:A)
historia

MK: Deadly Alliance

Sub Zero zreformował Lin Kuei i przeprowadził turniej mający wyłonić najlepszych z najlepszych. Zwycięzcą okazała się tajemnicza kobieta zwana Frost, która zdawała się dysponować umiejętnościami zamrażania, podobnymi do tych, które ma Sub Zero. Łamiąc tradycję Lin Kuei, nowy Wielki Mistrz, Sub Zero, podjął się osobiście wyszkolić tego nowego rekruta. Z jego pomocą, Frost mogła lepiej wykorzystać jej moc Kori. Jednak Sub Zero nie zdołał nauczyć jej pokory, a jej arogancja rosła wraz z wysokimi umiejętnościami bitewnymi.

Na prośbę Boga Piorunów Raidena, Sub-Zero wyruszył do Outworld żeby pomóc pokonać Śmiertelne Przymierze. Frost towarzyszyła swojemu nowemu nauczycielowi żeby mu pomóc i zdobyć większe doświadczenie jako wojowniczka. Poprzez uczestnictwo w prawdziwej walce Sub-Zero miał nadzieję, że Frost zobaczyłaby wszystko z innej perspektywy i nabrała ogłady. Ale Sub-Zero nie wiedział, że Frost miała inne powodowy, dla których podążyła za nim do Outworld. Ona czekała tylko na właściwy moment żeby objawić swoje prawdziwe zamiary.

MK: Unchained

Zrobiłem swój krok by przejąć kontrolą nad Lin Kuei z rąk Sub-Zero. Uśpiłam jego czujność i zabrałam mu Smoczy Medalion. Czułam jak jego moc przeszyła moje ciało! To jest ostatnia rzecz którą pamiętam. Obudziłam się w grobowcu otoczona zamarzniętymi ciałami. Nadal muszę być w Outworld. Medalionu nie ma. Pewni Sub-Zero zabrał mi go i zostawił tutaj na śmierć. Zapłaci mi za to.

Wróciłam do Królestwa Ziemi i świątyni Lin Kuei by zabić Sub-Zero. Nikt tam mnie nie oczekiwał. Czekałam w ukryciu i słuchałam jak gadali o jakimś gościu. Mówili że nadal jest w Outworld, że nowe zagorzenie rośnie w siłę. Mam nadzieję że Sub-Zero przeżyje to zagrożenie, a jak wróci zapłaci mi za to co mi zrobił.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Frost z MK:A. Z zakończenia wynika, że jej siła wzrasta dzięki czemu po raz kolejny odbiera Medalion Smoka od Sub-Zero. Wędruje do Outworld, gdzie znajduje grobowiec swoich przodków i przenosi ich dusze do ciał wojowników Lin Kuei.

ciekawostki

Wraz z Kenshi, Quan Chi i Kitaną, Frost występuje w "Kata" w MK:Deadly Alliance wykonując energetyczne kopnięcia i skoki.

Pomimo tego, że Frost powinna być martwa w MK:Deception, powraca w trybie Konquest prosząc Shujinko w Outworld, aby ten znalazł jej lodową jaskinię.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci