kira

postac

KILKA SŁÓW

Kire po raz pierwszy zobaczyliśmy w MK:Deception, jako pierwszego rekruta Kabala. Jest połączeniem Sonyi i Kano. Jej zdolności oraz syle zostały właśnie zapożyczone od w/w zawodników Mortal Kombat. Przez fanów smoczej serii została okrzyknięta najbardziej nieoryginalną postacią jak Jarek w MK4. Jednak Kira jest bardziej oryginalna od Jarka, ponieważ posiada ona swoje własne fatality, podczas gdy Jarek ma zapożyczone od innej postaci.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁA SIĘ: MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Zła
PRZYJACIELE: Kano, Jarek, Kabal, Kobra
WROGOWIE: U.S Special Forces, Red Dragon
ORGANIZACJA: Black Dragon
STYLE: Kenpo (MK:DA)
Xing Yi (MK:D)
Kenpo (MK:D)
Yuan Yang (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Dragon Teeth (MK:D, MK:A)
historia

MK: Deception / MK: Unchained

Byłam pierwszą z rekrutów Kabala. Kradłam i sprzedawałam broń terrorystom (obrzydliwi ludzie) daleko w górach Afganistańskich. Kiedy odkryli moją płeć, musiałam walczyć by wyjść z jaskini. Myślę, że Kabal założył, że kobieta która mogłaby robić interesy z tak ekstremistycznymi organizacjami i przyznawać się do tego, musi być warta tego by należeć do nowego klany Black Dragon. Kiedy sama wyszłam z jaskini Kabal stał przede mną z ofertą dołączenia do niego.

Samouwielbienie oryginalnego klanu Black Dragon przyczyniło się do jego upadku. Kabal chce by nowy klan Black Dragon powstał z popiołów – więcej bezwzględności, więcej obliczeń niż przedtem. My nie będziemy jak zwykła banda piratów. Przyczynimy się do upadku cywilizacji i będziemy żyć w świecie błogosławionej anarchii.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Kiry z MK:A.

specjaly

Black Dragon Ball: Zapożyczona zdolność od Kano. Kira jak kula ciśnie w kierunku wroga uderzając i przewracając go jeśli trafi. (MK:D, MK:A)

Kiss Of Death: Dmucha fioletową mgłą w przeciwnika oślepiając go i wystawiając na ciosy. Zdolność zapożyczona od Sonya. (MK:D, MK:A)

Night Shade: Kira kuca i strzela w przeciwnika. (MK:D, MK:A)

ciekawostki

Jej styl walki bronią, styl Xing Yi oraz zdolność Black Dragon Ball zostały zapożyczone od Kano, który pojawił się w MK:Deadly Alliance. Również styl Kenpo i zdolność Kiss of Death zostały zapożyczone od Sonyi z piątej części sagii. W jej Deception Trading Card Ed Boon mówi, że jest ona mieszanką Sonyi oraz Kana, którzy nie pojawili się w MK:Deception (Kira jest jako rekompensata). Jest żenską odmianą Kano.

W MK:Armageddon Kirze dalej pozostawiono te zdolności o których mowa powyżej mimo tego, że Sonya oraz Kano również występuja w tej części smoczej sagii. Jedyną zmianą jest jej podstawowy styl Yuan Yang.

W MK:Deception jedyną oryginalną zdolnością jest fioletowy pocisk nazwany Night Shade. Sonya zapożyczyła go w MK:Aramgeddon lecz pod inna nazwą - Armed Forces. Kira wciąż go używa w Armageddonie pod są pierwotną nazwą Night Shade.

Jej Biography Card nie została zawarta w grze MK:Deception ani w kolekcjonerskiej edycji na bonusowej płycie. Dopiero poźniej pojawiła się na stornie Midway oraz w edycji premium Mortal Kombat Armageddon dla PlayStation 2.

Oryginalnie patrząc na początkowe obrazki w MK:Deception, Kira miała być czarna.

Zobacz też:

postaci postaci postaci