kano

postac

KILKA SŁÓW

Jest wcieleniem zła już od pierwszej części Mortal Kombat. Część twarzy Kano jest zasłonięta metalową blaszką, a jego sztuczne oko świeci się na czerwono wystrzeliwując potężne lasery. Lider międzynarodowej grupy przestępczej znanej jako Black Dragon. Przebiegły, chytry agresor znany ze swojej brutalności. Dążący do sukcesu w przekonaniu, że Shao Kahn ocalił. Jego działania spowodowały, że stał się największym wrogiem Sonyi Blade.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat,
Mortal Kombat 3,
Ultimate MK 3,
Mortal Kombat Trilogy,
MK: Deadly Alliance,
MK: Armageddon,
MK vs. DC Universe
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Quan Chi, Shang Tsung, Shao Khan
WROGOWIE: Sonya, Jax, Cyrax, Red Dragon
ORGANIZACJA: Black Dragon
STYLE: Xing Yi (MK:DA, MK:A)
Aikido (MK:DA)
STYLE Z BRONIĄ: Butterfly Knives (MK, MK3, UMK3, MKT, MK:DA, MK:SM, MK:A)
historia

Mortal Kombat

Złodzieje, najemnicy, zbrodniarze - tak żyją ludzie, którzy należą do klanu Black Dragon. Kano jest jej przedstawicielem. Organizacja ta jest grupą przestępczą. Jest ona szanowana i obawiają się jej inne organizacje w świecie przestępczym. Po klęsce Shang Tsunga i Goro, Kano objął władzę nad turniejem. Teraz organizacja Black Dragon z Kano na czele zarządzają turniejem. Panuje tutaj anarchia i śmierć.

Mortal Kombat 3 / Ultimate MK3

Kano nie został zabity w pierwszym turnieju. Znaleciono go żywego w zaświatach gdzie ponownie udało mu się uciec z depczącej mu po piętach porucznichki Blade. Kano służy teraz Shao Kahnowi - uczy jego wojowników obsługi ziemskiej broni.

MK: Deadly Alliance

Kano został pokonany w walce z agentką Sił Specjalnych Sonyą Blade podczas ataku Shao Kahna na Ziemię. Shao Kahn uwięził Kano za tą porażkę, ale szybko awansował go do rangi generała po tym, jak Kano zapobiegł zamachowi na życie Imperatora z rąk wojowniczki Shokan znanej jako Sheeva. Gdy królestwa Ziemi i Outworld jeszcze nie były w pełni połączone, Shao Kahn rozkazał Kano transportować się z powrotem do resztek Outworld w celu zebrania większej liczby żołnierzy na zadanie ostatecznego ciosu ziemskim siłom oporu.

Po opuszczeniu Królestwa Ziemi, Kano pozostał w Outworld i służył jako Generał armii Shao Khana. Przez lata cieszył się dowództwem nad największą armią w Outworld. Ale siła Shao Khana słabła i istniała szansa, że siły Kitany mogły pokonać Imperatora. Kiedy czarnoksiężnicy Quan Chi i Shang Tsung przez atak z zaskoczenia sprzeciwili się Shao Khanowi, Kano postanowił nie interweniować i pozostać ukryty w cieniu i sprzymierzyć się ze zwycięzcą. Kiedy Shao Khan został pokonany, Kano zaoferował swoją lojalność Śmiertelnemu Przymierzu.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Kano z MK:A. Wiadomo, że pokonując Blaze'a posiadł taką moc, że jego proces transformacji dobiegł końca i stał się hybrydą, połączeniem smoka i człowieka (stało się tak, ponieważ wcześniej Kano przetrzymywany był jako królik doświadczalny w Red Dragon. Udało mu się uciec i nie został do końca przemieniony w smoko-człowieka).

Mortal Kombat vs DC Universe

Niezdyscyplinowany, ale zabójczy oprych, Kano jest zabójcą do wynajęcia, a jego przynależność do klanu Czarnego Smoka okazała się bardzo opłacalna, choć niebezpieczna - dokładnie tak jak lubi. Kano przyłączył się do sił Shao Kahna podczas jego inwazji na Ziemię, przedkładając swoje dobre interesy nad interesy swego świata. Za swe zbrodnie, jest nieustannie ścigany przez członkinię Sił Specjalnych, Sonyę Blade. Pomimo iż pościg ten daje mu dużo frajdy, Kano wie, że pewnego dnia będzie musiał ją wykończyć w Mortal Kombat. A dzień ten wkrótce może nadejść.

specjaly

Kano Ball: Kano w postaci kuli w powietrzu uderza wroga (MK, MK3, MK:DA, MK:A, MKvsDCU)

Kano Up Ball: To samo co powyżej z tym wyjątkiem, że Kano wykonuje je do góry (MKvsDCU)

Brutal Throw: Chwyt jakich wiele w grze. (MKvsDCU)

Knife Toss: Rzuca nożem w stronę oponenta. (MK, MK3, MK:A, MKvsDCU)

Eye Laser: Wystrzeliwuje wiązkę lasera z oka. (MK:DA, MK:A, MKvsDCU)

Parry: Po prostu przechwyca atak wroga. (MKvsDCU)

ciekawostki

Początkowo Kano miał mieć hełm na głowie wraz z dwoma czerwonymi oczyma, z których zrezygnowano i zastąpiono część twarzy metalową blaszką i tylko jednym czerwonym okiem.

W MK:Deadly Alliance Kano posiadał posunięcie nazwane "ear to ear", które zaczerpnięte było z filmu Mortal Kombat, w którym Kano powiedział do Sonyi, że zrobił jej bracie uśmiech "from ear to ear" (od ucha do ucha).

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci