jarek

postac

KILKA SŁÓW

Przedstawiony jako okrutny i zwierzęcy. Pojawił się po raz pierwszy w Mortal Kombat 4, jako członek klanu Black Dragon. Posiadacz zdolności oraz wykończeń Kano. Z biegem czasu twórcy wyjaśnili, że jest on uczniem Kano. Przez fanów uznany jako kopia samego Kano (wraz z Kirą, która przynajmniej posiada swoje własne fatality). W końcu Jarek dostał swoje unikalne zdolności w siódmej części smoczej sagii - MK: Armageddon.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
MK: Special Forces,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Kano, Quan Chi
WROGOWIE: Sonya, Jax
ORGANIZACJA: Black Dragon
STYLE: Dragon (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Black Dragon Sword (MK4, MKG)
Kick Axe (MK:A)
historia

Mortal Kombat 4 / Mortal Kombat Gold

Prawdopodobnie jest ostatnim z klanu Czarnego Smoka do którego należał Kano. Jarek jest poszukiwany przez agenta: Sonyę Blade za przestępstwa przeciwko ludzkości. Z powodu większego zagrożenia jakim jest zło ściągnięte przez Quan Chi Jarek zdecydował się stanąć po stronie ziemskich wojowników.

MK: Armageddon

To co zostało mi zdane przez Służby Specjalne może zostać jedynie opisane jako bestwialstwo. Ale wszystko jest w porządku. Potrafie to znieść. Jedynie zirytowało mnie to, że Jax w jakiś sposób odnalazł mnie. Ukryłem swój ślad trzymając go w ciemnościach. Mimo wszystko zostałem odnaleziony.

Jax wrzucił mnie w sam środek odchłani zadufanie myślać, iż będzie to mój koniec. Stałoby się tak jeśli nie wbiłbym swej broni w ściane urwiska osłabiając tym mój upadek. Ukrywałem się z powodu ciężkich obrażeń jakich doznałem. Pogłoska o mojej śmierci była świetnym kamuflażem póki nie odzyskałem sił.

Opętany myślami zemsty udałem sie w podróż po wymiarach rozglądając się za antycznymi tekstami, które ukazałyby mi fatum godne mojego zdrajcy. Lecz moje obrażenia uczyniając udoskonalenie nowych techink było ciężkim zadaniem. Moja zawiedziona nadzieja zamieniła się w szaloną manię i zaprzestałem dbać o to, kto mnie wydał. Zabiję ich wszystkich - najwyraźniej ową opinie podzielał także Quan Chi.

Quan Chi uznał masakrę, którą postanowiłem porzucić jako ćwiczenie moich nowych wykończeń nad dobrymi ludźmi z wymiarów. Był pod wrażeniem i zaoferował mi pomoc spotęgować siłę i skueczność. Wszystko co musiałem zrobić to walczyć w sojuszu Siły Ciemności w Edenii. Złoty środek moich wykończeń sam się ujawni, a moi wszyscy wrogowie znajdą się tam dla masowej zagłady. Wkrótce dostanę zemste. Nadejdzie czas, aby ich wszystkich wykończyć.

specjaly

Tri-Blade: Rzuca ostrą gwiazdą w przeciwnika. (MK4, MKG)

Cannonball Roll: Zdolność Kano. Jarek turla się w powietrzu w stronę przeciwnika. (MK4, MKG)

Rhino Stomp: Uderza swym ciałem o ziemie zadając obrażenia przeciwnikowi. (MK4, MKG, MK:A)

Lasso Snatch: Obwiązuje sznurkiem oponenta i przerzuca go na drugą stronę. (MK:A)

Tricky Switch: Jest to chwyt, w którym Jarek szybko przybliża się, uderza i zmienia pozycję na drugą stronę. (MK:A)

Flying Legs: Coś dziwnego. Jakby odpycha się sznurkiem i w powietrzu kopie przeicwnika. (MK:A)

ciekawostki

Pojawił się w trzecim levelu jako boss w MK: Special Forces.

Jest uznany za najmniej pomysłową postać w całym Mortal Kombat. Jedynie konkuruje z nim Kira, która przynajmniej posiada swoje własne Fatality (Jarek posiada takie jak Kano).

Jarek pojawił się pierwszy raz w MK4 i został uznany jako Kano, gdyż poza wyglądem i nazwą nie różnił się zbytnio od niego.

Pojawił się w trybie Konquest w MK:Deception. Możemy go odnaleźć w Netherrealm szukającego zębów ONI, aby udowodnić swą wartość klanowi Black Dragon. Oczywiście płaci Shujinko, aby on znalazł je za niego. W MK:Armageddon także pojawia się w trybie Konquest podczas wykonywania pierwszego treningu obeliksa. Jest wrogiem, z którym trzeba stoczyć bitwe.

Ma małą rolę w oficjalnym komiksie MK 4. Sonya śledzi go aż do samego miasta Shanghai, a on ucieka na swym motocyklu.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci