baraka

postac

KILKA SŁÓW

Baraka został przedstawiony jako nieobliczalny wojownik służący w Outworld imperatorowi Shao Kahn w Mortal Kombat II. Należy do wędrowniczej rasy mutantów znanej jako: Tarkata, jak ujawniono później w MK:Deception, mieszanka pomiędzy niegodnymi demonami Netherrealm, a mieszkańcem Outworld. Baraka jak większość osobników z jego rasy posiada rozsuwane sztylety z jego przedramień. Jako lojalny wojownik walczy w imię tych których nazywa "mistrzami".

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat II,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat Gold,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon,
MK vs. DC Universe
POCHODZENIE: Outworld
GATUNEK: Tarkatan
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Mileena, Shao Kahn
WROGOWIE: Liu Kang, Kitana, Sonya, Johnny Cage, Kung Lao
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Silat (MK:D, MK:A)
Hung Gar (MK:D)
STYLE Z BRONIĄ: Saber-Toothed Cane (MKG)
Tarkatan Blades (MKII, MKT, MK:D, MK:A, MK:SM)
historia

Mortal Kombat II

On prowadził atak przeciwko Liu Kangowi ze świątyni z Shaolin. Baraka należy do kaczowniczej rasy mutantów mieszkających w nieużytkach Outworld (zaświatów). Shao Kahn przyłącza go do swojej armii.

Mortal Kombat Gold

Nawet taki nomad jak Baraka spędził wiele czasu zastanawiając się nad istotą bycia zaświatów. Podczas podróży powrotnej przez Edenie, złożył ofertę, aby władać zaśwaitem po stronie Quan Chiego. Wzamian, miał wdzierać się w same piekło walki z byle powodu. Przyjmując sojusz miał inny pogląd na potoczenie się losów.

MK: Deception / MK: Unchained

Jestem jednym z Tarkatan, koczowniczej rasy wojowników wywodzącej się z mieszkańców Outworld i demonów z Netherrealm. Mój lud służył już wielu panom: Shao Khan, Shang Tsung, Quan Chi… wszyscy zginęli. Wszyscy byli słabi. Ale nasz nowy pan jest silny! Niezwyciężony! Zgładzimy każdego, który mu się sprzeciwi! Poprowadzimy go do krwawego zwycięstwa!

ONAGA! To on rozkazał nam splądrować Outworld, żeby odwrócić uwagę głupich sprzymierzeńców i mieć czas na ukończenie planów. Mileena udawała Księżniczkę Kitanę, żeby zmylić wrogów Dragon Kinga. Kłamiąc mówiła im żeby atakowali nasze oddziały szturmowe. Ale naszego pana nie było w naszym pobliżu. Odciągaliśmy wrogie armie z dala od niego. Kiedy wola mojego mistrza będzie spełniona, wszyscy zostaną pożarci!

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Baraki z MK:A. Wiadomo jednak z zakończenia, że wygrał walkę z Blazem. Posiadł jego pozytywną energię i postanowił już nigdy nikomu nie służyć. Jego szpony powiększyły się od dwa rozmiary i wbił je w głowy Shao Kahna i Onagii. Stał się nowym władcą outworld i zaproponował Mileenie, aby została jego królową.

Mortal Kombat vs DC Universe

Tarkatanie są bestialskimi mutantami z Pustkowi Outworld, a Baraka jest z nich najbrutalniejszy. Służąc w armii Shao Kahna, zyskał przychylność Cesarza i został jego osobistym egzekutorem. Wielu przeciwników Imperatora zostało zarżniętych wysuwanymi z rąk ostrzami Baraki, włączając w to obrońców Królestwa Ziemskiego podczas inwazji Cesarza. Lecz gdy Shao Kahn został pokonany przez Siły Światła, Baraka poprzysiągł pomścić swego pana i powrócił do Królestwa Ziemskiego, by je wytropić.

specjaly

Flying Shard: Baraka zstrzela iskra ze swojego sztyleta w przeciwnika. (MKII, MKT, MKG, MK:D, MK:SM, MK:A)

Blade Fury / Chop Chop Blades: Baraka szybko wymachuje swoimi sztyletami robiąc sieczke z oponenta. (MKII, MKT, MKG, MK:D, MK:SM, MK:A)

Head Swipe: Wykonuje szybkie trzepnięcie w przecinwika swoim sztyletem. (MKII, MKT, MK:SM)

Blade Spin: Kręci się wokół własnej osi zadając obrażenia przeciwnikowi. (MKT, MKG)

Mutant Blades: Szybko uderza przeciwnika swoimi sztyletami z dojść dalekej odległości wywracając go na sporą odległość. (MK:D, MK:A)

ciekawostki

W MK:Armageddon i MK:Deception Baraka jest dostępny we wszystkich trybach jakie oferują owe gry: Puzzle Kombat, Chess Kombat czy Motor Kombat.

Zobacz też:

postaci postaci postaci