Shao Kahn

postac

KILKA SŁÓW

Nie wiadomo skąd pochodzi, ani do jakiej rasy należy. Wiadomo jednak, że jest istotą bezwzględną, nieprzeciętnie inteligentną i rządną władzy. Na tronie jako cesarz Outworld zasiada od tysiącleci, a zdobył go podstępem, zabijając poprzedniego władcę tej krainy, Onagę. Posiada nadludzką siłę, wytrzymałość, a ponadto bardzo dobrze zna czarną magię, dzięki której między innymi potrafi wysysać dusze pokonanych wojowników. Łupem jego żądzy władzy i posiadania padło wiele światów: Edenia, Zaterra, cesarstwo Moroi i wiele innych, które to przyłączył do swego wciąż rozrastającego się imperium.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat II,
Mortal Kombat 3,
Ultimate MK 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon,
MK vs. DC Universe
POCHODZENIE: Niewiadome (najprawdopodobniej Niebiosa)
GATUNEK: Niewiadomy (najprawdopodobniej bóg)
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Goro
WROGOWIE: Shang Tsung, Quan Chi, Siły Światła
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Lui He (MK:D)
STYLE Z BRONIĄ: Wrath Hammer (MK:D, MK:A)
historia

MK: Deception / MK: Unchained

Moja porażka z rąk Ziemskich Wojowników bardzo mnie osłabiła a moja władza w Outworld zaczęła słabnąć. Oddziały Kitany zaczęły się zbliżać. Jej najazd na moją twierdzę był tylko kwestią czasu. Używają potężnego magicznego artefaktu zdobytego dawno temu przez moich podwładnych, stworzyłem swojego klona, który odwróciłby uwagę moich wrogów kiedy ja uciekłem na pustkowie. Jak odzyskam moją siłę zniszczę wszystkich którzy sprzeciwili się mojej woli.

Chociaż zrobiłem wszystko co było konieczne by moja Nemezis – Onaga nigdy nie powrócił, odkryłem że jednak mu się udało wrócić z więzów śmierci, tak jak przepowiedzieli jego prorocy. Teraz dowodzi hordą Tarkatan, brutalną siłą, która kiedyś była lojalna mi. Kiedy zabiję Onagę i odzyskam kontrolę nad Outworld, zapłacą mi za tą zdradę własnym życiem!

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Shao Kahna z MK:A, ale wiadomo z zakończenia, że dzięki swym zdolnościom z łatwością zniszczył Blaze'a wchłaniając jego całą moc. Armia Shao Kahna wykończyła resztę wojowników, a on zespolił ze sobą wszystkie wymiary w jeden. Stał się imperatorem wszystkich wymiarów i nie pozostał nikt, kto mógłby z nim konkurować.

Mortal Kombat vs DC Universe

Głód władzy cesarza Shao Kahna może się równać jedynie jego bezlitosności. Przez wieki podbijał inne światy i scalał je z Outworld. W końcu zwrócił swoją uwagę na Królestwo Ziemskie. By zapobiec inwazji, Rayden przekonał Starych Bogów do wprowadzenia reguł turnieju Mortal Kombat. Tylko jeśli Kahnowi uda się turniej wygrać, będzie mógł zająć Ziemię. Lecz Liu Kang pokonał czempiona Outworld, Shang Tsunga, kładąc kres jakimkolwiek szansom Kahna na posiadanie Królestwa Ziemskiego. Rozwścieczony, Shao Kahn zbył ostrzeżenia Starych Bogów i dokonał inwazji. Raz jeszcze pokonany przez Raydena i jego sprzymierzeńców, został na pozór rozerwany na strzępy przez portal, który sam otworzył. Lecz światy nigdy nie są bezpieczne przez złem jakim jest Shao Kahn...

ciekawostki

Początkowo Shao wyglądać miał jak Baraka bez maski i z zębami należącymi do Tarkatan. Później jednak odrzucono ten koncept.

Midway ukazuje Shao Kahna noszącego kaptur, który ściąga przed rozpoczęciem walki. W MK:Deception po raz pierwszy Shao posiadł go w grze.

Shao nigdy nie pokazał się bez maski, aż do momentu walki w MK: Shaolin Monks, gdzie część odpada. Koncept jego twarzy zaczerpnięty był z komiksu MKII.

W 1993 roku w Wielkiej Brytanii został wydany poradnik dla MKII, gdzie Kahn nazwany został jako "ubrany niczym królowa disco z lat siedemdziesiątych".

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci