mileena

postac

KILKA SŁÓW

Zły bliźniak, klon Kitany. Stworzona, dzięki magii Shang Tsunga dla Shao Kahna. Tworząc klona Shang wykorzystał fizjologie Tarkatan. Wygląda identycznie jak Kitana, lecz tylko gdy ma zasłonięta twarz. Bez maski widać jej wielkie tarkatańskie zęby.

Mileena gardzi Kitaną i twierdzi, że tylko ona ma prawo do zarządania Edenią, jako jedyna księżniczka. Chce zabić siostrę i przejąć jej rolę. Zrobi cokolwiek i będzie korzystać z każdej okazji, aby tylko zdobyć wytyczony sobie cel.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁA SIĘ: Mortal Kombat II,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat Gold,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Outworld
GATUNEK: Pół Tarkatan, klon Kitany
NATURA: Zła
PRZYJACIELE: Baraka
WROGOWIE: Kitana
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Ying Yeung (MK:D)
Mian Chuan (MK:D, MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Sai (MKII, UMK3, MKT, MKG, MK:D, MK:SM, MK:A)
Long Sword (MKG)
historia

Mortal Kombat II

Mileena jako zła siostra księżniczki Kitany, ukrywa jej ochydne zamiary. Shao Kahn prosi ją i wypytuje o Kitanę ponieważ Kahn podejrzewa Kitanę o zdradę.

Mortal Kombat Gold

Odrodzona w Netherrealm i służąc Shinnokowi od czasu narodzin, Mileena odnalazła nadchodzącą okazję, która da jej szansę na ucieczkę z tej bojaźliwej służby Shinnokowi i upozorowanie swej własnej śmierci. Wiedząc, że Kitana będzie walczyć o Edenie, Mileena zagwarantuje łatwą ucieczkę w pełnej ciszy, aż Kitana znajdzie się w samej walce z Shinnokiem.

MK: Deception / MK: Unchained

Jestem tworem magii, hybrydą wojownika Tarkatan i księżniczki z Edenii. Moim celem było zastąpienie mojej… siostry… Kitany, od której zostałam sklonowana. Kitana jednak odzyskała pamięć i ujawniła spisek, w którym miałam ją zastąpić. Po inwazji Shinnoka wtrąciła mnie do więzienia gdzie byłam aż do czasy gdy Baraka uwolnił mnie.

Moja nienawiść do Kitany całkowicie zaprzęgła mi umysł. Ale Baraka powiedział mi, że jego nowy pan – Dragon King, opętał Kitanę i używa jej jako swojego ochroniarza. Moją jedyną szansą na zemstę jest służyć Onadze i udawać księżniczkę. Zaprowadzę jej drogocenne przymierze między Edenią i Outworld do zagłady.

MK: Armageddon

Outworld było MOJE !. Podszywając się jako Edeńska dziewucha Kitana, objąłam dowództwo nad jej armią i razem z nią przejęłam kontrolę nad fortecą Shao Kahna - wszystko w imię "pokoju". Zaplanowałam koontynuować mą zgadywanke, aż do momentu, gdy Edeńska forteca zostanie skorumpowana na tyle, że podąży za mną jako Mileeną, prawidziwym zdobywcą Outworld. Moje plany uległy zniszczeniu, gdy forteca została zaatakowana - Shao Kahn powrócił.

Shao Kahn nie był sam!. Spoglądając na pierwszy atak z bezpiecznego miejsca cesarskiego punktu widokowego, rozpoznałam dwóch wojowników, którzy mu pomagali: Goro, Książę Shokan i Shang Tsunga, nędznego czarnoksiężnika ciemności - mojego stworzyciela. Rozprawili się ze wszystkimi, którzy bronili twierdzy.

Ukryłam się w sali tronowej i rozkazałam Edeńskim magą rzucić magiczną ochronę przy wejściowych drzwiach. Nie była ona użyteczna. Ich magia była niczym w porównaniu do magii Shao Kahna. Rozbił drzwi i jak zwykle wszedł pewien siebie.

Stanął przede mną, obaj magowie pośpieszyli w obronie ich księżniczki stawając pomiedzy Shao Kahnem, a mną. Co za zaskoczenie musiało ich ogarnąć, gdy ich "księżniczka" dźgnęła ich od tyłu. Zwiędle upadli na ziemię. Shao Kahn przystanął, chwilowo głupiejąc. Zdejmując swą hustkę z twarzy uklękłam przed nim, "Witaj w domu, mój mistrzu".

Shao Kahn zaakceptowałm me oddanie się i później rozkazał mi schwytać Earthrealmskiego wojownika znanego jako Shujinko. Miał zostać użyty jako atut w negocjacjach, aby podstępnie pomóc Onadze, dawnemu władcy Outworld.

Wysłałam głupcowi zaproszenie, w nadzieji wykorzystania jego arogancji i dumy uznawając jego czyny za bohaterskie. Płapka zadziałała: wkrótce pojawił się przy głównej bramie. Ludzie Reiko ubrani w niewolnicze zbroje Edeńskich żołnierzy skierowały go w stronę sali tronowej, gdzie znalazł się w kręgu nowego Mrocznego Przymierza. Stoczyłam z nim walke jak Shao Kahn rozkazał, pokonując go zaskakująco łatwo. Został przeniesiony do lochów, gdzie pozostanie dopóki sam Onaga się nie ujawni.

Nie lubię służyć Shao Kahnowi, Jestem stworzona ku wyższym rzeczą. Raz, cały wymiar leżał w mojej ręce - nie spoczne dopóki nie odzyskam ponownie tej pozycji. Mimo wszystko teraz będzie to niemożliwe aby rządzić w Outworld, gdy Shao Kahn powrócił, lecz są inne wymiary gotowe na ich pozyskanie. Edenia będzie moja!

specjaly

Soaring Sai: Rzuca swoimi sztyletami - Sai, w przeciwnika. We wcześniejszych wersjach mogła go użyć również w powietrzu. (MKII, UMK3, MKT, MKG, MK:D, MK:SM, MK:A)

Teleport Kick: Mileena "zapada się" pod ziemie i pojawią się nad przeciwnikiem kopiąc go. (MKII, UMK3, MKT, MKG, MK:D, MK:SM, MK:A)

Rolling Thunder: Zwija się w kulkę i turla w strone przeciwnika. Jeśli zostanie zablokowana wyskakuje w powietrze i zostaje narażona na ciosy przecinwika. (MKII, UMK3, MKT, MKG, MK:D, MK:SM, MK:A)

ciekawostki

Jest jedynym czarnym charakterem w MK:Shaolin Monks, który tak naprawde nie ginie mimo tego, że walczy dwa razy z głównymi bohaterami.

Katalin Zamiar, aktorka odgrywająca rolę Mileeny, powtórzyła rolę w 2005 roku w The Book of Swords (w którym także zagrało kilku inych aktorów z MKII role bardzo podobne do tych zagranych z gry).

Jest pierwszym złym charakterem (żeńskim) pojawiającym się w smoczej serii.

W MK:Deception jej alternatywny kostium odkrywa tyle ciała, ile żaden inny do tej pory.

W Bio Card Kitany Ed Boon mówi, że Mileena i Kitana to żeńskie odpowiedniki Scorpiona i Sub-Zero.

Fani twierdżą, że Mileena jest najbliższą rzeczą jaką Shao Kahn mógł mieć - jego córką.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci