menu
menu
menu
menu
menu
menu

Historia turnieju

Mortal Kombat zawsze był... i zawsze będzie...

Przez millenium siły dobra i zła zostały zamknięte w nieustannej walce nad objęciem kontroli w Earthrealm. Część starała się posłużyć turniejem, aby zniszczyć wszystko to, co dobre. Inni zaś żądali zemsty...potęgi...bądź wiecznego życia.

historia historia

Z biegem czasu każde indywidualne zagorżenie zostało pokonane, a w Earthrealm panował ład przez wiele lat. Lecz tym razem jest pewien ważny wyjątek: Ziemia ponownie znajdzie się w niebezpieczeństwie, a nadchodzące zagrożenie ze strony zła posiadło dwie twarze.

Wiadomo, że czarnoksiężnik Quan Chi zdołał ucieć z Netherrealm. Od czasu ucieczki wydobył antycznego runa, odkrytego przez niepokonaną armię dawno zapomnianego Dragon Kinga i najbardziej niepokojąc wszystkich, uformował przymierze z jednym z naszych wrogów... Shang Tsungiem.

historia historia

Ich wspólna siła pozwoliła uknuć podstępny plan w zwalczeniu ich jedynych dwóch przeszkód, które zaszkodziłyby w ich totalnej dominacji nad dwoma wymiarami. Pierwszym był imperator... Shao Kahn. Zdradziecko złożyli hołd imperatorowi atakując go z zaszkoczenia.

Po tej zasadzce wybrali się do Earthrealm poprzez mistyczny portal znanego tylko czarnoksiężnikom i bogom. Tam stawili czoła ziemskiemu wojownikowi, mistrzowi Mortal Kombat... Liu Kangowi.

Chęcią Shang Tsunga było wchłonięcie dusz ziemskich wielkich wojowników. Wraz z pomocą Quan Chiego osiągnął ten cel... Liu Kang jest martwy.

historia historia

Powrócili do Outworld próbując użyć wchłoniętych dusz, aby ożywić niepokonaną armię Dragon Kinga. Jeśli im się to uda posiądą władze w Outworld... ostatecznie i w Earthrealm. Będą niepowstrzymani.

Nie mogę wciąż stać bezczynnie i oglądać jak to zło niszczy świat. Zrezygnowałem z tej wielkiej pozycji jaką jest Boskość, aby powrócić na Ziemię i pokierować wami wszystkimi w walce przeciwko naszemu wspólnemu wrogowi.

Musimy zacząć działać. Zatrzymać to Śmiertelne Przymierze!"

- Rayden