menu
menu
menu
menu
menu
menu
Historie postaci i ciosy
postaci

SHANG TSUNG

HISTORIA

Czarownik Shang Tsung zustał uwięziony w lochach fortecy Shao Kahna, ukarany za porażkę w turnieju Mortal Kombat w królestwie Ziemi. Okresowo, był zwalniany aby wykonywać zadania dla Imperatora, aż w końcu odzyskał łaskę Shao Kahna i otrzymał wolność. Pozostał w Outworld ryzykując życie aby odbierać dusze wojowników w celu zachowania swojej młodości. Wszystko zmieniło się z dniem, gdy Quan Chi powrócił z Netherrealm.

Przez uścisk dłoni Quan Chi zaproponował Shang Tsungowi przymierze. Zaoferował mu nieśmiertelność przez otwarcie portalu prowadzącego do Niebios. Dzięki czemu Shang Tsung miałby dostęp do niezliczonej ilości dusz, które utrzymywałyby jego młodość. W zamian Quan Chi chciał żeby Shan Tsung pomógł mu w przenoszeniu dusz wojowników do pozostałości zmumifikowanej armii Smoczego Króla. Shang Tsung zaakceptował ofertę i tak Śmiertelne przymierze zostało utworzone.

CIOSY

3D Fire (Far): T, P + 1
3D Fire (Close): P, T + 1
Straight Fire: D, T + 1
Soul Steal: D, T + 3
Fatality: G, D, G, D + 2

postaci

BO'RAI CHO

HISTORIA

W czasach, gdy Shang Tsung organizował turniej Mortal Kombat na Ziemi, mistrz rodem z Outworld, Bo'Rai Cho potajemnie szkolił wojowników do zawodów. Spekulowano nawet, że to on przyniósł na Ziemię styl pijanej pięści. Po wielu latach, odkrył mnicha z klasztoru shaolin, zwanego Liu Kang, i nauczył go technik sztuk walki potrzebnych do pokonani ashang Tsunga. Później, gdy turniej znalazł się bezpiecznie w rękach Shaolin, jego nauki nie były już potrzebne, powrócił więc do Outworld.

Bo'Rai Cho nie mógł rywalizować z Shang Tsungiem w turnieju Mortal Kombat organizowanym na Ziemi. Gdyby wygrał, jego miejsce urodzenia - Outworld gwarantowałoby zwycięstwo Shao Khanowi. Ale tym razem to nie jest turniej, który miałby zapobiec przejęciu władzy przez złego imperatora nad kolejnym królestwem. Tym razem walka miała uratować jego własne królestwo od tyrani dwóch złych czarnoksiężników. Nic nie mogło go powstrzymać od wzięcia udziału w wyzwaniu, które leżało przed nim. Złość Bo'Rai Cho została by uwolniona ponownie.

CIOSY

Ground Stomp: P, T + 3
Belly Bash: P, P + 4
Puke Puddle: T, P + 2
Flip-Flop: D, T + 1
Fatality: T, T, T, D + 4

postaci

QUAN CHI

HISTORIA

Porzucony w Netherrealm, Quan Chi był ustawicznie dręczony przez zjawę ninja znaną jako Scorpion. Ale z pomocą Molocha i Drahmina, Quan Chi odkrył prawdę o amulecie, który skradł upadłemu Starszemu Bogowi Shinnokowi. Starożytny Kamień Runiczny z podobizną jego amuletu odsłonił przed nim nowe informacje, które pozwalają Quan Chi przenosić się między królestwami przez sieć starożytnych wrót. Z trudem uhhodząc przed gniewem Scorpiona, uciekł przez jedne z takich wrót i pojawił się w starożytnym grobowcu w Outworld.

Quan Chi natknął się na starożytną zmumifikowaną armię dawno zapomnianego Smoczego Króla. Napisy na sarkofagu Króla mówiły, że armia jest nie do pokonania i można ją wskrzesić. Quan Chi zawarł układ z czarnoksiężnikiem Shang Tsungiem żeby pomógł mu wskrzesić armię w zamian za stały dostęp do dusz, które dzięki jego amuletowi byłyby dostarczane z Niebios. Ale zanim jakiekolwiek przymierze między tymi dwoma mogło odnieść sukces, musieli najpierw pozbyć się swoich dwóch największych przeciwników.

CIOSY

Skull Fireball: D, T + 1
Rising Star: T, D + 4
Fatality: T, T, P, T + 3

postaci

LI MEI

HISTORIA

Deadly Alliance nakazało Kano i jego żołnierzom zmusić małą społeczność do wzniesienia fortecy pałacowej. Jednym z niewolników była Li Mei, która zbuntowała się przeciw najeźdźcom i zaatakowała samego Kano. Dostrzegając jej ducha walki, Quan Chi obiecał uwolnić jej ludzi w zamian za zwycięstwo w turnieju organizowanym przez Deadly Alliance. W razie porażki zostałaby zmuszona służyć sojuszowi czarowników, a jej ludzie pozostaliby na zawsze niewolnikami. Li Mei nie ma wyboru i musi przyjąć jego ofertę.

Podczas budowy pałacu Shang Tsunga, Li Mei odkryła, że zostałby on zbudowany w pobliżu kamiennej budowli na pobliskim płaskowyżu. Jej ludzie odnaleźli poświęconą relikwię, tak starą, że nikt tego nie pamięta. Legendy mówią, że to był portal do Niebios pozostawiony przez samych bogów. Kiedy Quan Chi aktywował portal dzięki swojemu tajemniczemu amuletowi, niezliczona ilość dusz została wyrzucona i uwięziona między królestwami. Wyglądało to na jasne że legendy mówiły prawdę.

CIOSY

Flying Fists: P, P + 2
Kartwheel: D, T + 4
Sparkler: D, T + 1
Klock Kick: P, D + 3
Fatality: P, P, D, P + 4

postaci

SCORPION

HISTORIA

Zjawa ninja Scorpion przypuszczał przez wiele lat, że Sub Zero zamordował jego rodzinę i klan. Przekonał się jednak, że prawdziwym zabójcą był czarownik Quan Chi. Wyjawiwszy swoją zdradę, Quan Chi próbował wysłać Scorpiona na Piątą Równinę Netherrealm. Myśląc szybko, Scorpion w ostatniej chwili uchwycił się czarownika, i obaj zostali przeniesieni do tego zakazanego świata. Taki bieg wydarzeń był pomyślny dla Scorpiona, jako, że jego siły rosły wraz z czasem przebywania w Netherrealm. Moce Quan Chi były jednak wobec niego bezużyteczne.

Scorpion polował na Quan Chi na przestrzeni całego Netherealm, atakując go przy każdej okazji. Jednakże Quan Chi pozyskał do pomocy dwóch Oni żeby go chronili przed atakami. Kiedy Quan Chi w końcu odkrył drogę ucieczki z Netherealm przez portal, Scorpion ruszył w pogoń za nim. Znalazł się w Outworld, ale w innym miejscu, daleko od swojej ofiary. Scorpion nadal wyczuwa obecność Quan Chi i będzie polować na niego, nie ważne gdzie by uciekł. Nie ma żadnego ratunku dla czarnoksiężnika.

CIOSY

Spear: T, P + 1
Summon Hellfire: D, T + 2
Backflip Kick: P, T + 3
Fatality: T, T, D, T + 4

postaci

SONYA BLADE

HISTORIA

Historia: Agentka Sonya Blade i jej zespół ukończyli misję unicestwienia wszystkich znanych portali między wymiarowych, kiedy dowiedziała się od Jaxa, że sala portalu Agencji została zniszczona. Bez środka transportu do przemieszczania się między królestwami, Sonya odkryła, że dwóch agentów zaginęło w Outworld. Pierwszym był cyborg - ninja Cyrax, z którym Agencja straciła kontakt jakiś czas temu. A teraz Agent Kenshi, wysłany aby odszukać Cyraxa, także zaginął. Sonya musi znaleźć sposób na dostanie się do Outworld i ściągnięcie ich z powrotem.

Sonya została poinformowana, że ma towarzyszyć Jax'owi na wyspie na Zaginionym Morzu, gdzie Bóg Piorunów, Raiden miał się z nimi spotkać. Dekadę temu na tej wyspie był organizowany jej pierwszy turniej Mortal Kombat. Teraz to była tylko pamiątka po starciu między Królestwem Ziemi i siłami zła. Kiedy Sonya i inni bohaterowie czekali na pojawienie się Raidena, ona uświadomiła sobie że tym razem nie ma w planie atakować. Jedyne co wiedziała na pewno to to, że musi jakoś uratować swoich kolegów z agencji. Jak mówił kodeks Sił Specjalnych: "nikogo nie można zostawić z tyłu".

CIOSY

Kiss Of Death: D, T + 1
Fly Kick: P, P + 3
Fatality: T, P, P, D + 2

postaci

KENSHI

HISTORIA

Wyczuwając krzyk swych zniewolonych przodków, Kenshi poprzysiągł zabić Shang Tsunga, aby uwolnić ich z jego rąk. Gdy dowiedział się o ucieczce Shang Tsunga do Outworld, Kenshi zgodził się pomóc Siłom Specjalnym odszukać zaginionego agenta Cyraxa, aby zyskać dostęp do tego królestwa. To pozwoliło mu działać jako odsiecz a zarazem szpieg. Krótko po odkryciu miejsca pobytu czarownika, Agencja została zniszczona, a wraz z nią zniknęła jego jedyna droga powrotu na Ziemię. Kenshi musi teraz sam stawić czoła Deadly Alliance.

Lata temu, arogancki wojownik Kenshi przemierzał Japonię żeby wyzywać na pojedynek najlepszych wojowników. Jego życiowym celem było bycie najlepszym. Jednakże Shang Tsung odkrył, że Kenshi jest potomkiem dawno zapomnianego rodu królewskich wojowników. Czarnoksiężnik zapragnął pochłonąć dusze tych wojowników i oszukał nic niewiedzącego Kenshiego żeby ich uwolnił z ich grobowca, ten czyn spowodował u niego utratę wzroku. Shang Tsung pochłonął dusze i zostawił Kenshiego na śmierć w grobowcu.

CIOSY

Telekinetic Slam: T, D, T + 1
Telekinetic Push: P, P + 2
Telekinetic Toss: D, T + 4
Fatality: P, T, P, D + 3

postaci

MAVADO

HISTORIA

Klan Red Dragon istniał przez stulecia jako tajna organizacja przestępcza. Członkowie jej, tacy jak Mavado, byli znakomicie wyszkolonymi i zdyscyplinowanymi wojownikami. Ale w ostatnim stuleciu, wielu bardziej niepokornych członków zaczęło być niezadowolonych z ograniczeniami jakie kodeks Red Dragon na nich nakładał, i wyłamali się aby założyć własny gang. Od tego momentu, priorytetem Red Dragon było całkowite unicestwienie niewiernych, znanych jako Black Dragon.

Myślano, że klan Red Dragon został całkowicie zniszczony do czasu gdy Movado pojawił się przed dwoma czarnoksiężnikami Shang Tsungiem i Quan Chi. Czarnoksiężnicy zaoferowali mu pozbycie się ostatniego członka klany Black Dragon, Kano, w zamian za pomoc Movado w wyeliminowaniu szpiega w Outworld. Movado przyjął ofertę i wyruszył razem z Quan Chi i Shang Tsungiem przez sekretny portal na Zagubionym Morzu do Outworld. Wojownik, który szpiegował Shang Tsunga przez ostatnie parę miesięcy wkrótce zostanie wyeliminowany.

CIOSY

Grappling Hook Strike: P, P + 3
Change Sides Hook: D, G + 2
Fatality: T, T, G, G + 1

postaci

JOHNNY CAGE

HISTORIA

Johnny Cage miał dość kiepskiego scenariusza jego nowego filmu "Mortal Kombat: Śmierć Johnny'ego Cage", gdzie kilkakrotnie ginął i był wskrzeszany. Bardziej ekscytujące były dla niego przygody w prawdziwym życiu - był świetny! Ale ponieważ jego wytwórnia uważała, że bohater przez niego grany musi upaść dla dramaturgii, Johnny Cage niechętnie kontynuował pracę na planie filmu, aż Bóg Piorunów Raiden wezwał go na nową przygodę w Outworld.

W maksymalnie dramatyczny sposób - za pomocą spadochronu, Johnny Cage przybył na wyspę Shang Tsunga. Wylądował na plaży dokładnie w tym miejscu, w którym Raiden powiedział mu żeby się spotkał z innymi. Kiedy zapadła noc wojownicy Królestwa Ziemi rozpalili ognisko i rozmawiali o możliwych strategiach pokonania niebezpieczeństwa z Outworld. Kiedy ognisko było już dobrze rozpalone, wreszcie pojawił się Raiden i opowiedział im o zdarzeniach, które doprowadziły do powstania Śmiertelnego Przymierza.

CIOSY

Forceball: D, T + 1
Johnny Uppercut: T,
Shadow Kick: T, D + 4
Fatality: T, P, P, D + 2

postaci

SUB-ZERO

HISTORIA

Raiden pojawił się przed Sub Zero i poprosił i pomoc w pokonaniu Deadly Alliance w Outworld. Walka u boku Raidena dowiodłaby, że Lin Kuei zmienił się na lepsze, dlatego Sub Zero przyjął wyzwanie i wziął ze sobą swoich nowych rekrutów. Było niespotykane, aby Wielki Mistrz wyruszał na tak niebezpieczną misję, ale Sub Zero czuł, że jest to konieczne aby zdobyć szacunek u Lin Kuei.

Od kiedy Sub-Zero i cyborg ninja Sektor stoczyli walkę o władzę nad Smoczym Medalionem, przyszłość Lin Kuei wisiała na włosku. Sub-Zero pokonał Sektora i przyjął tytuł Wielkiego Mistrza. Dzięki medalionowi jego mrożące zdolności zwiększyły się. Sub-Zero poprzysiągł zreformować Lin Kuei w imię sił dobra. Przeniósł klan do odległej lokacji, na mroźną Arktykę, gdzie odkrył zamarzniętą przez lodowiec starożytną świątynie. Tam nowy klan Lin Kuei mógł doskonalić swoje umiejętności bez przeszkód.

CIOSY

Freeze: D, P + 1
Ice Shaker: T, D + 2
Cold Shoulder: T, P + 4
Fatality: T, P, P, D + 3

postaci

KANO

HISTORIA

Kano został pokonany w walce z agentką Sił Specjalnych Sonyą Blade podczas ataku Shao Kahna na Ziemię. Shao Kahn uwięził Kano za tą porażkę, ale szybko awansował go do rangi generała po tym, jak Kano zapobiegł zamachowi na życie Imperatora z rąk wojowniczki Shokan znanej jako Sheeva. Gdy królestwa Ziemi i Outworld jeszcze nie były w pełni połączone, Shao Kahn rozkazał Kano transportować się z powrotem do resztek Outworld w celu zebrania większej liczby żołnierzy na zadanie ostatecznego ciosu ziemskim siłom oporu.

Po opuszczeniu Królestwa Ziemi, Kano pozostał w Outworld i służył jako Generał armii Shao Khana. Przez lata cieszył się dowództwem nad największą armią w Outworld. Ale siła Shao Khana słabła i istniała szansa, że siły Kitany mogły pokonać Imperatora. Kiedy czarnoksiężnicy Quan Chi i Shang Tsung przez atak z zaskoczenia sprzeciwili się Shao Khanowi, Kano postanowił nie interweniować i pozostać ukryty w cieniu i sprzymierzyć się ze zwycięzcą. Kiedy Shao Khan został pokonany, Kano zaoferował swoją lojalność Śmiertelnemu Przymierzu.

CIOSY

Cannon Ball: D, P + 1
Eye Laser: P, P + 2
Fatality: P, G, G, D + 1

postaci

KUNG LAO

HISTORIA

Historia: Kung Lao był pierwszym, który odnalazł ciało swego przyjaciela i, podobnie jak on, mnicha shaolin, Liu Kanga. Dowiedział się później, że to Shang Tsung zadał śmiertelny cios. Rozwścieczony, Kung Lao porzucił swoje wierzenia Shaolin, i poprzysiągł zemstę czarownikowi. Wiedział jednak, że jego umiejętności nie wystarczą na pokonanie Shang Tsunga. Potrzebował nauki od tego samego mistrza, który nauczył Liu Kanga tego ataku, którego potrzebował aby zwyciężyć w turnieju Mortal Kombat wiele lat temu.

Kung Lao przybył do Outworld i poinformował mistrza sztuk walki - Bo'Rai Cho o śmierci Liu Kanga z rąk czarnoksiężnika Shang Tsunga. Rozwścieczony tą informacją, stary mistrz zgodził się nauczyć Kung Lao ataku, którym Liu Kang pokonał Shang Tsunga dekadę temu. Trening był intensywny, ale Bo'Rai Cho chciał nauczyć Kung Lao więcej niż nauczył Liu Kanga. Kiedy Kung Lao opanował "Kopnięcie tornada", on i Bo'Rai Cho wyruszyli do Outworld żeby zająć się Shang Tsungiem.

CIOSY

Hat Throw: D, P + 1
Whirlwind Kicks: D, T + 4
Fatality: D, G, D + 3

postaci

NITARA

HISTORIA

Wampirzyca Nitara nareszcie odkryła lokalizację Kuli, która trzymała ją w Outworld. Niestety, znajdowała się ona w miejscu, do którego Nitara nie była w stanie dotrzeć. Ale cyborg-ninja Cyrax z Ziemi miał możliwość zdobycia dla niej Kuli. Przez ostrożną manipulację, namówiła Reptile'a do zaatakowania Cyraxa i uszkodzenia w ten sposób jego panelu ramieniowego. Uszkodzenie jego transportera zatrzymała Cyraxa porzuconego w Outworld. Plan Nitary znakomicie się wypełniał.

Nitara zaoferowała Cyraxowi pomoc w powrocie do domu, ale musiał zdobyć dla niej Kulę z ukrytego miejsca. Nitara nosiła kamień szlachetny na szyi. Taki kamień pozwalał jej ludowi na podróż między królestwami. Robili to przez wieki, nawet regularnie odwiedzali Królestwo Ziemi w poszukiwaniu krwi. Cyrax nie miał wyboru musiał przyjąć ofertę i wyruszył z nią do mniemanej lokacji Kuli. Kiedy podróżowali przez całe Outworld, mieli cały czas dziwne przeczucie że ktoś za nimi podąża.

CIOSY

Unicorn Kick: T, D + 4
Blood Spit: P, T + 2
Fatality: G, G, P + 1

postaci

DRAHMIN

HISTORIA

Przez stulecia Oni Torementor Drahmin przebywał na Piątej Równinie Netherrealm. Nie było więc zaskoczeniem dla Molocha, że Drahmin tak chętnie przyjął ofertę Quan Chi wyzwolenia z tego królestwa w zamian za ochronę przed zjawą ninja - Scorpionem. Drahmin i Moloch barbarzyńsko maltretowali Scorpiona za każdym razem, gdy ten próbował zaatakować Quan Chi. Nie minie wiele czasu, a zostaną wypuszczeni do świata żywych i znów zakosztują mięsa śmiertelników.

Drahmin zaprowadził Quan Chi do budowli, w której były resztki starożytnych tablic i run, które powstały jeszcze przed stworzeniem królestw. Oko Quan Chi zostało przyciągnięte przez tablicę, na której był rysunek podobni to jego amuletu. Wyryty napis objawił ukrytą moc amuletu, która pozwalała na kontrolowanie portali do innych królestw. Łamiąc obietnicę Quan Chi zdradził Molocha i Drahmina i użył amuletu żeby uciec z Netherealm bez nich. Jednakże Quan Chi nie wiedział, że dwaj Oni również uciekli i teraz są żądni zemsty.

CIOSY

Ball-O-Flies: T, P + 2
Propeller Clock: P, P + 2
Super Uppercut: D, T + 1
Ground Smash: T, D + 4
Fatality: T, P, P, D + 3

postaci

HSU HAO

HISTORIA

Członek klanu Red Dragon, którego zadaniem było przeniknąć do Sił Specjalnych i skrycie naprowadzić je na członków klanu Black Dragon. Po zniszczeniu Black Dragon, Hsu Hao otrzymał rozkaz pozostania w Siłach Specjalnych jako szpieg, aż do następnego rozkazu. Rozkaz ten nadszedł gdy zwierzchnik Hsu Hao - Mavado - nakazał mu pozbawić Agencję Outerworld Investigation możliwości podróżowania do Outworld. Hsu Hao nie splami honoru swojego klanu; wypełni swoje zadanie za wszelką cenę.

Hsu Hao zdobył dostęp do bomb jonowo-pulsowych i dostał się do silnie wzmocnionego bunkra, w którym znajdował się zaprojektowany przez Agencje portal. Ledwo unikając Jax'a, Hsu Hao aktywował portal do Outworld, włączył bombę i przeszedł przez portal zanim bomba wybuchła. Agencja została zniszczona a wraz z nią wszystkie środki do podróżowania z Królestwa Ziemi do innych królestw. Hsu Hao musi teraz nawiązać kontakt z Movado żeby odebrać nowe zadanie.

CIOSY

Cyrus Stomp: T, P + 2
Khan Klap: T, D + 1
Fatality: P, T, D, D + 2

postaci

FROST

HISTORIA

Sub Zero zreformował Lin Kuei i przeprowadził turniej mający wyłonić najlepszych z najlepszych. Zwycięzcą okazała się tajemnicza kobieta zwana Frost, która zdawała się dysponować umiejętnościami zamrażania, podobnymi do tych, które ma Sub Zero. Łamiąc tradycję Lin Kuei, nowy Wielki Mistrz, Sub Zero, podjął się osobiście wyszkolić tego nowego rekruta. Z jego pomocą, Frost mogła lepiej wykorzystać jej moc Kori. Jednak Sub Zero nie zdołał nauczyć jej pokory, a jej arogancja rosła wraz z wysokimi umiejętnościami bitewnymi.

Na prośbę Boga Piorunów Raidena, Sub-Zero wyruszył do Outworld żeby pomóc pokonać Śmiertelne Przymierze. Frost towarzyszyła swojemu nowemu nauczycielowi żeby mu pomóc i zdobyć większe doświadczenie jako wojowniczka. Poprzez uczestnictwo w prawdziwej walce Sub-Zero miał nadzieję, że Frost zobaczyłaby wszystko z innej perspektywy i nabrała ogłady. Ale Sub-Zero nie wiedział, że Frost miała inne powodowy, dla których podążyła za nim do Outworld. Ona czekała tylko na właściwy moment żeby objawić swoje prawdziwe zamiary.

CIOSY

Slide: D, P + 4
Ground Ice: D, T + 3
Fatality: P, T, G, D + 1

postaci

JAX

HISTORIA

Jax spędzał większość czasu w silnie ufortyfikowanych podziemnych zakładach Agencji Outerworld Investigation. Z ogromnej podziemnej komnaty, Jax wysyłał swoich agentów do innych królestw, za pomocą zbudowanych przez ludzi portali między wymiarowych. Dwóch z jego agentów, cyborg - ninja Cyrax oraz samotny wojownik Kenshi, zostali wysłani do Outworld - świata dziwacznych stworzeń i maniakalnych czarowników. Jax wkrótce przypomni sobie, jak niebezpieczne dla Ziemi może być to królestwo.

Po odebraniu informacji od Agenta Kenshi o nowym zagrożeniu z Outworld, Jax ledwo uszedł z życiem po tym jak zdrajca zniszczył wszystkie środki podróży między królestwami. Agencja Outworld Investigation została całkowicie zniszczona. Ale z pomocna Boga Piorunów Raidena, Jax ostatecznie dostał się do Outworld żeby zająć się zdrajcą, który teraz służy Śmiertelnemu Przymierzu. Jax przyrzekł, że nie okaże litości temu, który jest odpowiedzialny za zniszczenie Agencji. Polowanie na Hsu Hao właśnie się rozpoczęło.

CIOSY

Ground Pound: P, P, D + 3
Machine Gun: T, P + 4
Piston Punch: D, P + 1
Fatality: D, P, P, D + 2

postaci

KITANA

HISTORIA

Uwolniwszy Edenię z rąk Shao Kahna, Kitana powiodła swych ludzi do bitwy z osłabionym Imperatorem w ataku wyprzedzającym. Sprzymierzyła się z armiami Shokan z Outworld, dowodzonymi przez Księcia Goro, i wspólnie te dwa narody były o krok od zwycięstwa. Tragedia zdarzyła się, gdy w bitwie poległ Goro, a pozbawioną wodza armię Shokan ogarnął chaos. Ale w wyniku nieoczekiwanych wydarzeń, Shao Kahn został zabity przez nieznanych napastników, a żołnierze Kano rozpoczęli szybki odwrót. Kitana odniosła zwycięstwo, ale za wielką cenę dla ludu Shokan.

Wycofały się ostatnie armie Imperatora Shao Khana, a Kitanie wydawało się, że nowa era pokoju jest w zasięgu jej ręki. Ale kiedy zaczęła się pojawiać mała liczba ohydnych, nieumarłych żołnierzy pod sztandarem czarnoksiężników Shang Tsunga i Quan Chi, jej marzenia o powrocie do Królestwa Edenii musiały poczekać. Jej armia starła się z tym nowym zagrożeniem, ale została łatwo pokonana przez magiczną broń, którą dzierżyła armia nieumarłych. Dusze jej zmarłych oddziałów opuściły ich ciała i poleciały w stronę jasnozielonego światła.

CIOSY

Fan Lift: T, P + 1
Pretty Kick: G + 3
Fatality: D, G, P, P + 2

postaci

RAYDEN

HISTORIA

Uwolniwszy Edenię z rąk Shao Kahna, Kitana powiodła swych ludzi do bitwy z osłabionym Imperatorem w ataku wyprzedzającym. Sprzymierzyła się z armiami Shokan z Outworld, dowodzonymi przez Księcia Goro, i wspólnie te dwa narody były o krok od zwycięstwa. Tragedia zdarzyła się, gdy w bitwie poległ Goro, a pozbawioną wodza armię Shokan ogarnął chaos. Ale w wyniku nieoczekiwanych wydarzeń, Shao Kahn został zabity przez nieznanych napastników, a żołnierze Kano rozpoczęli szybki odwrót. Kitana odniosła zwycięstwo, ale za wielką cenę dla ludu Shokan.

Wycofały się ostatnie armie Imperatora Shao Khana, a Kitanie wydawało się, że nowa era pokoju jest w zasięgu jej ręki. Ale kiedy zaczęła się pojawiać mała liczba ohydnych, nieumarłych żołnierzy pod sztandarem czarnoksiężników Shang Tsunga i Quan Chi, jej marzenia o powrocie do Królestwa Edenii musiały poczekać. Jej armia starła się z tym nowym zagrożeniem, ale została łatwo pokonana przez magiczną broń, którą dzierżyła armia nieumarłych. Dusze jej zmarłych oddziałów opuściły ich ciała i poleciały w stronę jasnozielonego światła.

CIOSY

Fan Lift: T, P + 1
Pretty Kick: G + 3
Fatality: D, G, P, P + 2

postaci

REPTILE

HISTORIA

Wyprawa na obóz - bazę Kitany opóźniła Reptile'a wystarczająco, aby Shang Tsung i Quan Chi zdążyli zaatakować Shao Kahna. Reptile był zdruzgotany faktem, że zawiódł swego pana i przemierzał Outworld bez celu, aż ponownie los zetknął go z Nitarą. Desperacko szukając zwierzchnika, zaoferował jej swoją lojalność. Jej pierwszym rozkazem było zaatakowanie intruza z Ziemi - Cyraxa. Wyjaśniła, że Reptile musi najpierw zniszczyć panel ramieniowy, aby osłabić przybysza.

Okrężna droga, którą musiał iść Reptile do obozu Kitany opóźniła go na tak długo, że Shang Tsung i Quan Chi mieli wystarczająco dużo czasu żeby zaatakować Shao Khana. Reptile był zdruzgotany po śmierci Shao Khana, tułał się po bezdrożach, bez celu dopóki jego droga nie skrzyżowała się ponownie z Nitarą. Desperacko szukał nowego mistrza, więc zaoferował swoją lojalność jej. Jej pierwszym rozkazem było zaatakowanie najeźdźcy z Królestwa Ziemi, Cyrax'a. Wytłumaczyła mu, że musi najpierw zniszczyć jego panel naramienny żeby go osłabić.

CIOSY

Lizard Ball: P, D + 4
Acid Spit: T, P + 1
Fatality: G, G, G, P + 3

postaci

CYRAX

HISTORIA

Cyborg - ninja Cyrax odzyskał duszę za pomocą agentów Sił Specjalnych - Sonyi Blade i Jacksona Briggsa. W zamian za ich pomoc, dołączył do Agencji Outerworld Investigation Sił Specjalnych i został ich zwiadowcą w królestwie Outworld. Podczas ostatniej podróży do tego królestwa, został zaatakowany przez reptiliańską kreaturę. Jego konsola ramieniowa została uszkodzona w walce, a wraz z nią jego urządzenia do podróży między królestwami. Pokonał stworzenie, które go zaatakowało, ale musi teraz znaleźć inny środek transportu na Ziemię.

Wampirka o imieniu Nitara zaoferowała Cyraxowi pomoc w powrocie do Królestwa Ziemi w zamian za zwrócenie jej pewnego przedmiotu, który jest w gorących czeluściach Outworld. Jego zewnętrzny pancerz mógł przetrzymać nieprzyjazne warunki, w których przedmiot był schowany, ale tylko na pewien czas. To była ryzykowna propozycja, ale jedyne czego teraz chciał Cyrax to powrót na Ziemię. Mimo że nie ufał Nitarze do końca, zgodził się na podróż z nią do miejsca tajemniczego przedmiotu.

postaci

BLAZE

HISTORIA

Tajemniczy żywiołak z Outworld, znany jako Blaze długo przemierzał to królestwo. Podczas wędrówki, starożytna sekta kapłanów wciąż służących długo już nieżyjącemu Królowi Smoków schwytała go w zasadzce na moście. Kapłani zniewolili go za pomocą mistycznych zaklęć i zmusili do chronienia ostatniego znanego jaja Wielkiego Smoka. Przez wiele lat pozostawał zanurzony w roztopionych skałach sali inkubacyjnej jako "Strażnik Jaja"

CIOSY

Flame Ball: T, P + 1
Flame Uppercut: D, T, D + 2
Flame Charge: D, P + 3

postaci

MOKAP

HISTORIA

Były instruktor sztuk walki z północnej części Chicago, człowiek znany jako Mokap został poproszony przez Johnny'ego Cage, aby wykonać Motion Capture do jego nowego filmu "Mortal Kombat: Deadly Alliance". Mokap poleciał do Hollywood na pierwszą sesję, składającą się głównie ze stylów Żurawia i Węża. (Crane i Snake) Choć wielu mistrzów pracowało w tej roli, zawsze powracano do Mokapa przez wzgląd na jego rozległą wiedzę o technikach walki.

CIOSY

Fireball: T, P + 1
Flipkick: D, T + 4
Charge Punch: D, P + 3