[ Historia turnieju ]
[ Historie Postaci ]
[ Ciosy ]
[ Kody ]
[ Zdjęcia ]
[ Recenzja ]

Platformy
Automaty, PC, Sega Genesis, Sega 32X, Game Gear, Sega Master System, Sega Saturn, Snes, GameBoy, PlayStation.
Data wydania
1993 (automaty), 1994 (pozostałe), 1995 (Saturn, PlayStation).

Recenzja

screenPrace nad drugą częścią gry trwały około rok. Gra została wydana w roku 1993 i podobnie jak poprzednia część odniosła ogromny sukces. Nie było się czemu dziwić bo twórcy ponownie posunęli się daleko i wydali grę w którą chyba każdy grał lub o niej słyszał.

Poprawie uległa grafika. Postacie są większe, poruszają się płynniej oraz wyglądają jeszcze bardziej szczegółowo w stosunku do tych z MK1. Areny również zostały ulepszone i są nieco bardziej 'ruchliwe'. W tle widać m.in. latające ptaki, ruchome twarze żywych drzew i inne drobne animacje. Trzeba dodać, że areny bardzo przypadły fanom do gustu a niektóre z nich są nadal wykorzystywane w nowych odsłonach serii (np. arena z żyjącymi drzewami). Gra jest chyba jeszcze bardziej brutalna od poprzedniczki. Nadal krew leje się gęsto a wykończenia (o których mowa będzie później) są jeszcze bardziej wykręcone i krwawe. Być może właśnie dzięki temu gra tak przypadła ludziom do gustu. MKII jest również szybsza. Postacie poruszają się szybciej co można zaliczyć na plus.

screenTym razem do wyboru mamy 12 podstawowych wojowników. Ze starej ekipy zostali: Liu Kang, Johnny Cage, Raiden, Scorpion, Sub-Zero, Shang Tsung oraz Reptile. Nowymi twarzami są: Baraka (mutant z długimi zębami i ostrzami w rękach), Kitana (księżniczka z Edenii), Jax (partner Sonyi, czarny umięśniony facet), Mileena (zła siostra Kitany) a), oraz Kung Lao (z rodziny Liu Kanga). Głównym bossem do pokonania jest Shao Kahn (imperator) a przedostatnim zawodnikiem do zabicia jest czteroręki Kintaro. Ukrytymi postaciami są Noob Saibot, Smoke oraz Jade.

System walki praktycznie nie uległ zmianie. Nadal pozostają kierunki ruchu, dwie pięści oraz nogi i blokowanie. Postacie natomiast posiadają więcej ciosów specjalnych (od 3 do 5) co zdecydowanie jest plusem w grze. Stare postacie posiadają większość starych ciosów oraz dodano im zupełnie nowe.

screenJak wspomniałem wcześniej dużo się zmieniło w wykończeniach. Teraz każda z postaci posiada pod dwa Fatality oraz zupełnie nowe: Friendship (okazanie przeciwnikowi przyjaznych zamiarów np. dając mu prezent, kwiatka itp.) oraz Babality gdzie przeciwnik zostaje zamieniony w dziecko. To ostatnie nie zostało zbyt dobrze odebrane przez fanów. Jest możliwość wykonania również Stage Fatality tym razem na trzech arenach: wrzucając przeciwnika do kwasu, z mostu na ziemię oraz nabijając na kolce w suficie.

screenJeśli chodzi o muzykę i dźwięk to tutaj nie ma dużej zmiany. Jest po prosu dobrze. Uważam, że muzyka w grze jest nieco lepsza od tej z MK1 a dźwięk został nieco wyostrzony i jest bardziej wyraźny.

Podsumowując. Firma Midway wydała po raz drugi grę która podbiła serca graczy. Jest jeszcze lepsza od swojej poprzedniczki i jeszcze bardziej brutalna co za tym idzie przyciąga graczy do ekranu. Nic więc dziwnego, że MKII jest uważana przez wielu graczy i fanów za najlepszą z części.

- Bodzio