logo

JOHN VOGEL

John Vogel - jeden z programistów MK:DA. Wywiad przeprowadzili twórcy strony Planet MK.

PlanetMK: Czy MK5 pojawi się na PC?

John Vogel: W tej chwili jeszcze nic nie zostało zrobione dla PC. Nie mogę mówić o przyszłości....Gdy znajdą się pieniądze... Na pewno coś ruszymy.... Osobiście wolę komputery. Nie lubię konsol.

PlanetMK: Kiedy pojawią się screeny z MK5? Na E3, czy na Gwiazdkę?

John Vogel: Prawdę mówiąc... nie wiem. Pojawią się gdy Ed Boon uzna to za stosowne. Tak układają się rzeczy. Ja nie wiem kiedy coś jest publikowane. Pewnie wy zobaczycie screeny pierwsi niż ja.

PlanetMK: Jak dobrze pamiętam- robiłeś świetne areny...

John Vogel: W MK5 nie robię żadnych aren. Zajmuję się animacją. Przez jakiś czas urzywaliśmy motion capture, teraz wykorzystujemy nowe programy i używamy nowatorskich metod aby ulepszyć animację. Tony Goskie, Mike Taran oraz Xion Cooper sa w tle MK5.

PlanetMK: Jax wydaje się być nafaszerowany detalami, ale wciąż zachował swój klasyczny wygląd. Czy zamierzacie dać mu nowe ubrania?

John Vogel: W tej chwili Jax wygląda inaczej- lepiej niż na screenie bo został ulepszony.

PlanetMK: Podoba nam się sposób w jaki postacie zostały wymodelowane. Jaką ilość polygonów (trójkątów) wykorzystaliście na zbudowanie postaci

John Vogel: Średnia ilość to 6 tysięcy trójkątów na postać. Niektóre mają więcej, niektóre mniej.

PlanetMK: Zostało potwierdzone, że MK5 pojawi się na 3 konsolach. Czy zamierzacie przygotowywać odrębne wersje wykorzystujące specjalne możliwości każdej z konsol? A może będzie to jedno MK5 dla każdego rodzaju konsoli?

John Vogel: Plan jest taki aby nie przygotowywać każdej wersji oddzielnie.

PlanetMK: Animujesz postacie w MK5. Możesz powiedzieć kto brał udział w motion capture?

John Vogel: Jak dotąd w motion capture wykorzystaliśmy mistrzów sztuk walki, statystów. Występuje również Carlos Pesina jako Rayden.

PlanetMK: Podejrzewam, że bezsensu jest pytać jakie postacie znajdą się w MK5. Ale czy możesz powiedzieć ile będzie postaci do wyboru?

John Vogel: nie jestem pewien, ale co najmniej piętnaście. Ale liczcie na więcej

PlanetMK: Dzięki.