logo

ULTIMATE MORTAL KOMBAT 3

Ultimate Mortal Kombat 3 jest ulepszoną wersją Mortal Kombat 3. Do nowego MK dorzucono wszystkie rzeczy które nie zmieściły się w oryginalnej wersji gry. Dodano również pare nowych opcji.

Pierwsze co daje się zauważyć już w menu gry to nowe opcje. Można walczyć w klasycznym trybie Versus (gracz kontra gracz lub gracz kontra komputer), dwóch na dwóch (gdy jedna postać ginie pojawia się druga) lub też rozegrać mały turniej w trybie "8 Player Kombat".

Przejdźmy do zawodników. Do znanych z podstawowej wersji MK3 dochodzą nowe, znane już postacie. Wraca między innymi Scorpion oraz jego śmiertelny wróg, zamaskowany Sub-Zero. Powraca również odświeżona gwardia z Mortal Kombat II - Reptile oraz siostry Mileena i Kitana. Jest również Jade oraz Noob Saibot. Do tego zabójczego panteonu dołączają jeszcze trzej nowi zawodnicy - "oryginalny" Smoke, Rain i Ermac. Zmiane przeszedł również Stryker. Dostał on możliwość używania swojego pistoletu podczas walki.

Twórcy postarali się również o nowe areny. Tym razem przyjdzie nam walczyć na pustyni (Jade's Desert), jaskini (Kahn's Cave), przed ogromnym portalem (The Portal), porcie (Waterfront) czy też w piekle (Hell).

Grafika jest wprost identyczna z wersją automatową gry. Moc jaką posiada Sega Genesis bez problemu radzi sobie z tak mało skomplikowaną grafiką. Piękna kolorystyka (16 mln. kolorów), czysty dźwięk. Niestety czas doczytywania się poszczególnych walk jest dość długi. Czasami nawet do 10 sekund, co potrafi rozdrażnić.

UMK3 tchnęło nowego ducha w starego, dobrego MK3. Dodano kilka naprawdę lubianych postaci i świetnych aren. MK3 powinien wyglądać tak od początku, ale to tylko moja opinia.

W 2006 roku gra stała się dostępna dla użytkowników X-Boxa 360 za pomocą usługi "X-Box Live Arcade". Gameplay nie zmienił się wcale. Jedyne co oferuje gra to nieco lepszą grafikę oraz możliwość toczenia pojedynków w sieci. Gracz ma również opcje opublikowania uzyskanych wyników w globalnym rankingu.

Nintendo DS również dostała swoją wersje Ultimate Mortal Kombat 3. Jedyne zaobserwowane zmiany to możliwość pojedynków pomiędzy innymi użytkownikami NDS (poprzez kabel) i dodanie znanego z MK: Deception trybu "Puzzle Kombat".

Platforma: Sega Genesis

- Mavado