taven

postac

KILKA SŁÓW

Pojawił się po raz pierwszy w Mortal Kombat: Armageddon jako sam bohater, w którego wcielamy się w trybie Konquest, aby pokierować jego losem. Jest pół-bogiem, starszym synem Argusa, opiekuna Edenii oraz synem Deli, potężnej czarodziejki, która potrafi patrzeć w przyszłość.

Taven posiada zdolność kontroli nad ogniem, bardziej precyzyjnie niż jego młodszy brat Daegon.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: MK: Armageddon
POCHODZENIE: Edenia
GATUNEK: Pół-Bóg
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Argus, Delia, Liu Kang, Sub-Zero, Raiden, Fujin
WROGOWIE: Shang Tsung, Quan Chi, Rain, Black Dragon, Red Dragon
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Gold Dragon (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Drakesword (MK:A)
historia

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Tavena z MK:A, lecz z tego co wiemy dzięki trybu Konquest Taven oraz jego młodszy brat - Daegon zostali wysłani do Earthrealm i przetrzymywani w inkubatorach przez smoki, Caro i Orin, aż do przebudzenia Blaze'a i rozpoczęcia misji. Ich misja polegać będzie na odnalezieniu i pokonaniu Blaze'a. Gdy nadszedł ten czas i Taven został przebudzony, dowiaduje się, że jego brat przebudził się o wiele za wcześnie i został skorumpowany. Oczywiście Taven walczy w imię dobra, wdrapuje się na piramidę Argusa, wykonując swój obowiązek jako nowy bóg opóźniając Armageddon, do czasu rozwikłania całego zamieszania.

ciekawostki

Ed Boon był przeciwny nadaniu Tavenowi tego imienia, lecz uznał, że nie widzi żadnego innego imienia dla tej właśnie postaci.

Zobacz też:

postaci