sindel

postac

KILKA SŁÓW

Sindel jest jedną z wyjątkowych postaci serii. Jest najstarszą wojowniczką, królową Edenii, która wcześniej była nieumarłą istotą posiadającą władzę nad zjawiskami atmosferycznymi, lewitującą i oddająca straszne dźwięki. Matka Kitany, księżniczki Edenii. Jest jedną z niewielu w serii, która nawróciła się ze złej drogi na tą dobrą.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁA SIĘ: Mortal Kombat 3,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat Gold,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Edenia
GATUNEK: Człowiek (Edenian)
NATURA: Dobra
PRZYJACIELE: Kitana, Jade
WROGOWIE: Tanya, Baraka, Shao Kahn
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Zha Chuan (MK:D, MK:A)
Fu Jow Pai (MK:D)
STYLE Z BRONIĄ: Kwan Dao (MK:D, MK:A)
historia

Mortal Kombat 3 / Ultimate MK 3

Kiedyś wraz z Kahnem władała światem. Teraz 10 tysięcy lat po swojej śmierci odrodziła się na Ziemi. Pomaga Shao Kahnowi aby znów godnie zająć miejsce przy jego boku. To dla niej Kahn zaatakował Ziemię.

MK: Deception / MK: Unchained

Po raz kolejny Edenia została najechana przez zagrożenie z Outworld. Dragon King zatopił to królestwo wojownikami Tarkatan, a mnie zatrzymał jako jeńca w moim własnym więzieniu. Moja jedyna córka, Kitana w jakiś sposób stała się jego sługą i pilnuje mnie dzień i noc. Siedziałam w więzieniu ponieważ nie mogłam się przełamać żeby zaatakować własną córkę, nawet za cenę wolności. Dzięki Starszym Bogom Jade nie miała taki zahamowań.

Jade i ja uciekłyśmy do Outworld żeby się dowiedzieć co możemy zrobić z Onagą. Onaga szukał Edenii bo… nie wiem po co. Jednak boję się, że wiedza zostawiona wiele lat temu przez Shao Khana może być jego celem. Te informacje powinny być zniszczone, ale jeśli nadal istnieją, mogą oznaczać wielką katastrofę dla królestw. Nie będę mogła uratować mojej córki dopóki nie dowiem się więcej o jej porywaczu.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Sindel z MK:A. Wiadomo jednak z zakończenia, że po pokonaniu Blaze'a wstąpiła w nią dobra energia i postanowiła cofnąć zabójstwo swojego męża.

ciekawostki

Podczas produkcji MK3 twórcy nie wymyślili dla niej imienia, a więc mówili o niej "Muchacha" oraz "The Bride".

Sindel jest inspiracją komiksu Marvela. Mowa o Banshee, która pojawiła się w X-Menach.

Jest jedyną jak dotąd kobietą, która była zmarła i przywrócona do życia.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci