sareena

postac

KILKA SŁÓW

Sareena jest demonem pojawiającym się po raz pierwszy w MK Mythologies: Suz-Zero jako boss. Ową postacią możemy zagrać w Mortal Kombat: Tournament Edition na Game Boy Advance oraz później w MK:Armageddon.

Pochodzi z Netherrealm i jest byłym zamachowcem Quan Chiego, od którego się odwróciła. Jej młodość i uroda ukrywają prawdziwą forme ukrytego demona. W przeszłości potrzebowała magii Quan Chiego, aby podtrzymać swoją ludzki wygląd. Atualnie Sareena uciekając do Netherrealm odnalazła sposób na to, aby zachować ją bez jego pomocy. Jest teraz siłą dobra wraz z przymierzeńcami Sub-Zero i resztą Lin Kuei, lecz nadal zachowała cząstki swej demonicznej natury.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁA SIĘ: MK Mythologies: Sub-Zero,

MK: Tournament Edition,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Netherrealm
GATUNEK: Demon
NATURA: Dobra
PRZYJACIELE: Sub-Zero
WROGOWIE: Quan Chi
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Tae Kwon Do (MK:TE)
Yuan Yang (MK:TE)
Ba Shan Fan (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Weapons Kama (MKM:SZ)
Sai (MK:TE)
Demon Fang (MK:A)
historia

Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero

Sareena wraz z jej partnerami Kirą oraz Jaataka dostali rozkaz zabicia Sub-Zero zanim on sam dotrze do Quan Chi'ego. Niestety polegli lecz sam Sub-Zero oszczędził życie Sareenie. Poźniej podczas starcia Sub'a z Quan Chim Sareena pojawiła się nagle i pomogła zwalczyć czarnoksiężnika. Po ucieczce z Sub-Zero zostaje ona porażona energią Shinnoka i upada gotowa na śmierć w ramionach rozwścieczonego Sub-Zero.

MK: Tournament Edition

Jak się okazuje poźniej, Sareena nie ginie przez Shinnoka lecz tylko jej ludzka forma. Jej forma wylądowuje w piątej części Netherream, w której może spoczywać przez lata w cierpieniu. Udaje się jej wydostać z tej "płapki" i odnajduje ona portal, dzięki któremu Quan Chi czy Scorpion mogli uciec z Netherrealm tóż przed wydarzeniami z MK:Deadly Alliance. Dostaje się do Outworld, gdzie odnajduje sposób na podtrzymywanie ludzkej formy bez mocy Quan Chiego absorbująć energie światów.

MK: Armageddon

Lin Kuei dało mi schronienie z wdzięczności za pomoc jaką udzieliłam Sub-Zero w Netherrealm kilka lat wcześniej. Przyrzekłam popierać prawo owego klanu i chronić go przed jakimkolwiek zagrożeniem z zewnątrz. Moja lojalność była silna, lecz Sub-Zero uważał, że wciąż musze wiele udowodnić zanim klan całkowicie mnie zaakceptuje.

Powierzył mi mały metalowy przedmiot, który pokeruje mną i wskaże droge do ukrytej świątyni Lin Kuei. Kazał mi zaczekać tam na siebie, aż wróci z Netherrealm. Natomiast ja postanowiłam śledzić go - nie mogłam sama pozwolić na to, aby coś złego mu się wydarzyło. Lecz esencja wymiaru rozpoczęła niszczyć moją duszę i przez momęt przyszło mi na myśl nieposzłuszeństwo jakie uczyniłam w stosunku do niego.

Kiedy został zaatakowany przez Noob Saibota i Smoke'a, bądź co bądź wyszło na to, iż dokonałam słusznej decyzji. Wyskoczyłam z ukrycia i przeszkodziłam Noobowi przed zabiciem Sub-Zera. Z wyrównanymi siłami solidnie skopaliśmy tyłki Noobowi i Smoke'owi. Uciekli w nieznane okolice pozostawiając nieprzytomnego Sub-Zero.

Intensywny bój i oddziaływanie mrocznej energi Netherrealm spowodowały, że straciłam kontrolę nad ludzkim wyglądem i powróciłam do demonicznego kształtu. Kiedy Sub-Zero ocudził się, oszołomiony zaatakował mnie. Aby uniknąć okaleczenia go, uciekłam w stronę odchłań Netherrealm. Zostałam osaczona przez Nooba, Smoke'a oraz mojego byłego pana Quan Chiego. Czarnoksięźnik wiedział o mojej wierności w stosunku do Sub-Zero i zażądał wyjawienia lokacji świątyni Lin Kuei Pierw odmówiłam zachowując moją przysięgę. Lecz siła Quan Chiego jest wielka. Wzniósł nade mną swą mroczną magię powracając mą forme do ludzkich kształtów i ukazując mi mą prawdziwą naturę. Nie jestem stworzeniem światła. Jestem demonem Netherrealm, sługa Quan Chiego. Będę podążać za nim do końca. Oddałm przedmiot dany mi przez Sub-Zero. Był głupcem ufając mi.

specjaly

Fire Skull: Sareena wystrzeliwuje czaszkę . Zdolność zapożyczona od Quan Chi'ego. (MK:TE)

Split Kick: Sareena wykonuje "flipa" do przodu kopiąc oponenta. (MK:TE)

Skull Bash: Ekstremalnie szybko wykonuje pchnięcie zapaloną pięścią uderzając przeciwnika w głowę. (MK:A)

5-Star Kick: Wykonuje szybkie podejście w stronę oponenta. Jeśli dojdzie do kontaku z nim, zacznie kopać go 5 razy zanim on upadnie. (MK:A)

Gut Buster: Uderza szybko silnym atakiem odpychając i powalając przeciwnika na ziemie. (MK:A)

Throwing Knife: Rzuca ogromnym nożem w przeciwnika. Jest to najszybszy pocisk w całym MK wg. Edda Bonn'a. (MK:A)

ciekawostki

Pomimo tego, że Sareena pojawiała się tylko w pobocznych produkcjach Mortal Kombat (Mythologies, Tournament Edition) za wyjątkiem MK:Armageddon, jest bardzo lubianą i "silną" postacią wg fanów.

Pojawia się w MK:Deception w trybie Konquest. Shujinko otrzymuje misję odnalezienie zdrajczyni Sareeny od Brootherhood of Shadow. Shujinko odnajduje ją, a ona płaci mu za milecznie.

W MK:Armageddon Sareena jest uważana za jedną z najsilniejszych postaci w trybie Online. Posiada najszybszy pocisk (Throwing Knife).

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci