onaga

postac

KILKA SŁÓW

Onaga po raz pierwszy pojawił się w Mortal Kombat: Deception. Jednak w MK: Deadly Alliance Reptile znalazł jajo, w którym znajdował się Dragon King. Ciało Reptile'a zostało wchłonięte przez jajo i tym sposobem Onaga narodził się powracając po to, aby ożywić swoją armię i po raz kolejny zawładnąć Outworld. Panował on najdłużej w Outworld jeszcze przed Shao Kahnem. Nie wiemy zbyt wiele o nim, ponieważ pojawił się jako boss w szóstej części serii, jako niegrywalna postać.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: MK: Deadly Alliance,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Outworld
GATUNEK: Smok
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Shinnok, Tanya
WROGOWIE: Shujinko, Shao Kahn
ORGANIZACJA: Kontrolowany przez One Being
STYLE: Dragon (MK:D, MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Brak
historia

MK: Armageddon

Prawie udało mi się odzyskać mój tron Imperatora Outworld, ale mój plan się nie powiódł. Mój pionek Shujinko urósł we większą siłę niż się spodziewałem. Pozbierał wojowników i zaabsorbował ich style walki i roztrzaskał sześć Kamidoku i przez to stałem się słaby. Moją jedyną ochroną był amulet należący do Quan Chi.

Kiedy Shujinko uderzył, równocześnie zewnętrza siła złapała moja duszę i wygnała z mojego głównego ciała. Znalazłem się w Netherealm przywiązany do runy. Byłem tam omdlały do czasu, gdy znalazł mnie upadły Starszy Bóg Shinnok. Podobnie jak ja został uwięziony w tym miejscu zaprzepaszczając szanse na dominację nad królestwami przez słabsze istoty. Shinnok zaoferował mi szansę rewanżu: Odzyskałbym moje prawowite miejsce jako władca Outworld w zamian za moją bezsporną służbę. Nie kłaniam się nikomu, ale rozważyłem jego propozycją.

Shinnok był bliski ucieczki z Netherealm, ale bał się innej porażki – albo ze strony swoich wrogów albo sojuszników. Kiedy wszyscy zostaliby pokonani on pojawiłby się jako niekwestionowany mistrz. Żeby to osiągnąć potrzebował Edeńskiego półboga – Deagona, który pokonałby żywiołaka ognia. Zwycięstwo Deagona przyniosłoby mu boską siłę a ta z kolei przyniosłaby rzeź. Jednakże wielu innych wojowników również szuka tej mocy. Czy Deagon powinien ponieść klęskę, może jakiś inny wojownik powinien pokonać Blaze’a, plany Shinnoka nie powinny się powieść.

Shinnoka najbardziej interesował Shao Khan, mój niewiększy wróg. Zasugerował żebym udał niechęć, ale dołączył do nowego sojuszu Quan Chi, żeby być blisko zdrajcy. W tedy mógłbym podążyć za nim w czasie ostatecznej bitwy i nie dopuścić do tego żeby zbliżył się do Blaze’a. Kiedy Deagon w końcu wygra, wszyscy wojownicy zostaną zabici, a ja mógłbym odzyskać mój tron w Outworld. Dodatkową zachętą było to, że Shujinko gnije w lochach Shao Khana i będę mógł z nim zrobić to co będę chciał. Nie zaufałem temu upadłemu Starszemu Bogowi. Podejrzewałem zdradę. Jeśli wszystkie jego plany by się powiodły, to najprawdopodobniej znalazłbym się wśród zmarłych. Ale zaakceptowałem jego ofertę z myślą o ucieczce z Netherealm. Usatysfakcjonowany Shinnok wyczarował portal i przemówił przez niego. Uniósł ręce i zacisnął pięści. Z demonicznym krzykiem moja dusza została uwolniona od wiążącego symbolu i wypuszczona z Netherealm. Obudziłem się w moim oryginalnym ciele, umazanym w smoczej krwi. Przede mną stał Shang Tsung, Quan Chi i mój znienawidzony wróg – Shao Khan.

Zagram pionka Shinnoka i dołączę do przymierza Quan Chi. Shao Khan nigdy nie dotrze do Blaze’a. I byłbym głupcem gdybym pozwolił Deagonowi zwyciężyć. Kiedy pokonam żywiołaka ognia i przejmę jego moc, zabiję Shinnoka. Onaga nie służy NIKOMU!

ciekawostki

Przy końcu walki z Dragon Kingiem, jeśli kopniemy go na "low" w MK: Deception usłyszymy jak mówi: "NO KICKING".

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci