kobra

postac

KILKA SŁÓW

Kobra uczył się w Nowym Jorku sztuk walki. Pojawił się po raz pierwszy w MK: Deception i od zawsze chciał walczyć z ludźmi. Zabijać ich, łamać im kości. Stał się członkiem Black Dragon. Wraz z Kabalem oraz Kirą podążył do Outworld, aby służyć Havikowi.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Kano, Kira, Kabal, Jarek
WROGOWIE: Sonya, Jax, Taven
ORGANIZACJA: Black Dragon/p>
STYLE: Shorin-Ryu (MK:D)
Kickboxing (MK:D, MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Kali Sticks (MK:D)
Machete (MK:A)
historia

MK: Deception / MK: Unchained

Zawsze się zastanawiałem jak mój trening sztuk walki spisałby się w prawdziwej walce. Trenowałem w szkole przez lata. Byłem najlepszy w klasie. Ale nigdy nie mogliśmy się skrzywdzić, to znaczy NAPRAWDĘ skrzywdzić. Skąd mogłem się dowiedzieć, że ten atak mógłby złamać rękę? Czy tym mógłbym rozedrzeć narząd? Skryłem się w czarnych zaułkach Nowego Jorku i szukałem okazji by wypróbować moje zdolności. Chciałem się dowiedzieć co to jest prawdziwa walka.

Nie mogłem przestać. Zafascynowanie walką całkowicie mnie pochłonęło. Zabiłem! To był dealer, złoczyńca, to mi pozwoliło usprawiedliwić moją przemoc. Ale żądza krwi rosła. Zabijałem dla pieniędzy, plądrując sklepy i stacje paliw. Kiedy w końcu prawo mnie dosięgło, nie pamiętałem już ilu zabiłem. Siedząc w policyjnym radiowozie usłyszałem jak jacyś funkcjonariusze zaczęli krzyczeć i strzelać z broni. Kiedy jakaś laska i zamaskowany gość z zakrwawionymi hookswordami stanęli w świetle wiedziałem, że to byli przyjaciele.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Kobry z MK:A. Wiadomo jednak z zakończenia, że pokonując Blaze'a otrzymał ogromną moc. Postanowił zostać władcą wszystkich wymiarów, a Bogowie zgodzili się zaznaczając, że pozwolą mu na to jeśli znajdzie sobie królową. Kobra wybiera Kirę, a Bogowie zamieniają ją w boginię śmierci. Ta całując Kobrę zamienia jego ciało w proch, a Bogowie mówią, aby wszyscy, którzy śmią żądać czegoś od Starszych Bogów strzegli się.

ciekawostki

W zakończeniu Kiry pokazana jest walka pomiędzy nią, a Kobrą jako test dla Kabala, Natomiast w zakończeniu Kiry w MK: Armageddon ktoś inny zabija Kobrę. Kira używa mocy aby pomóc Kobrze, a on wysysa z niej całą jej moc.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci