kabal

postac

KILKA SŁÓW

Pojawił się w Mortal Kombat 3 jako facet o długich, ciemnych włosach, z twarzą skrytą pod maską oraz dwoma wygiętymi ostrzami, zwanymi "hookswords". Był tajemniczym wojownikiem, który przetrwał atak oddziałów Shao Kahna na Królestwo Ziemskie, ale za straszliwą cenę oszpecenia i kalectwa. Nikt nie wiedział o tym, że Kabal tak naprawdę należał niegdyś do klanu Czarnego Smoka. I jako taki, stał się celem dla klanu Czerwonego Smoka. Po inwazji, Kabal został pokonany przez Mavado i pozostawiony na śmierć na polu walki. Jednak nim skonał, odnalazł go Havik i uratował. Od tamtego momentu Kabal zdecydował się przywrócić chwałę jego dawnemu klanowi i zniszczyć tego, który go pokonał.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat 3,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Kira, Havik, Kano, Kobra
WROGOWIE: Mavado
ORGANIZACJA: Black Dragon
STYLE: Sun Bin (MK:D, MK:A)
Goju Ryu (MK:D)
STYLE Z BRONIĄ: Hookswords (MK3, UMK3, MKT, MK:D, MKSM, MK:A)
historia

Mortal Kombat 3 / Ultimate MK 3

Jego prawdziwa tożsamość jest nieznana. Mówi się jednak, że jest jednym z niewielu, którzy przeżyli atak oddziałów Shao Kahna. W rezultacie jest sztucznie podtrzymywany przy życiu przez maszyny. Postanawia się zemścić nad Shao.

MK: Deception / MK: Unchained

Opuściłem klan Black Dragon i wszystko co za nim stało… ale dla niektórych na zawsze będę łączony z tą podłą organizacją. W końcu klan Red Dragon nalazł mnie i zostałem pokonany przez Movado. Zostawił mnie na pewną śmierć i zabrał moje hookswordy jako trofeum. Kiedy życie opuszczało moje ciało, uratował mnie pewien obcy: duchowny chaosu, który nazywał się Havik. Przekonał mnie bym przywrócił mojemu klanowi dawną chwałę. Nigdy więcej nie zaprzeczę mojego przynależenia do klanu Black Dragon.

Natchniony przez Havika, wyruszyłem znaleźć i zabić Movado z klanu Red Dragon. Jego organizacja jest sekretna, ale nie niewidzialna. Dobrze jest znów mieć hookswordy w swoich rękach. Zrekrutowałem młodych, uzdolnionych wojowników by zasilić rangi nowego klanu Black Dragon. Teraz zaprowadzę moje oddziały do Outworld, tam Havik ma dla nas zadanie. To będzie dobra okazja by przetestować zdolności nowych towarzyszy… i pozbyć się najsłabszych.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Kabala w MK:A. Wiadomo z zakończenia, że popadł w furię, gdy przez Blaze'a miecze Kabala otoczyły płomienie. Stojąc na szczycie piramidy wezwał Mavado i rozpoczęli walkę. Kabal był tak rozwścieczony, że Mavado nie miał szans przetrwać tej walki. Kabal udowodnił wyższość klanu Black Dragon unosząc głowę swojego przeciwnika.

ciekawostki

Kabal to jedyna postać w MK:Deception, która zaczynając swoje kombo od trzeciego stylu z bronią przechodzi w pierwszy.

Kabal w MK3 był zbyt potężny przez co twórcy musieli zmniejszyć jego możliwości w Ultimate MK3.

Jedna z wiadomości podczas przegrania gry w MK: Shaolin Monks mówi: "Kabal mówi bardzo dziękuję", która może nawiązywać do jeden z misji, w której gracz może Kabala uratować.

Jego natura z początku wydaje się być dobra. Jest wojownikiem skrzywdzonym przez los, lecz już w kolejnych częściach MK, Kabal przechodzi na tą złą stronę.

W MKvsDC Universe Kano wspomina, że Flash jest tak szybki, "że mógłby dać Kabalowi przejażdżkę za pieniądze".

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci