jade

postac

KILKA SŁÓW

Pojawiła się po raz pierwszy w Mortal Kombat 2 jako ukryta postać i czasami można było ją dostrzec wychylającą się zza jednego z drzew na planszy Living Forest. Dopiero w Ultimate Mortal Kombat 3 Jade została grywalną postacią, a jej wygląd zmienił się nieco, by dopasować go do nowych strojów Kitany i Mileeny.

Jeśli chodzi o historię Jade, to jest dawną i najlepszą przyjaciółką Kitany. Od wielu lat służy też rodzinie królewskiej Edenii, ale po zamordowaniu władców tegoż świata, przeszła pod władzę Shao Kahna, podobnie jak Kitana. Po uwolnieniu Edeni spod panowania cesarza, Jade pozostała z Kitaną i Sindel, by pomóc im w odbudowie krainy, ale wtedy królowa została porwana przez Tanyę, a Jade przysięgła uwolnić władczynię i srogo zemścić się na zdrajczyni.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁA SIĘ: Mortal Kombat II,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Edenia
GATUNEK: Człowiek
NATURA: Dobra
PRZYJACIELE: Kitana, Sindel
WROGOWIE: Tayna, Mileena, Shao Kahn
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Fan Zi (MK:D, MK:A)
Kou Shou (MK:D)
STYLE Z BRONIĄ: Steel fans (MK2)
Bo (UMK3, MK:T, MK:D, MK:SM, MK:A)
historia

MK: Deception / MK: Unchained

Przybyłam za późno. Kitana oraz jej sojusznicy z Earthrealm zostali zgładzeni podczas epickiego starcia z Deadly Alliance. Jednak do grobu zabrali ze sobą sporą część Tarkat'arskich sił. Gdy uklękłam przy niej dostrzegłam niezwykłą smoczo-bodobną istotę kroczącą po moście prowadzącym do pałacu. Po drodze wskrzeszała martwych wojowników, którzy później otrzymali rozkaz przegrupowania w pobliżu Living Forest. Podążyłam za nimi ukrywając swą obecność.

Dragon King z pełną furią wkroczył do Edenii, gdzie udało mu się uwięzić Sindel. Kitana, została zmuszona do pełnienia funkcji ochroniarza Dragon King'a, który wiedział, że Sindel nie zaatakuje własnej córki. Walczyłam z Kitaną i w końcu udało mi się zamknąć ją we własnej celi. Jednak zdążyła ona zaalarmować wroga. Zanim udało mi się z moją królową Sindel uciec przez portal do Outworld kątem oka ujżałam jak przy boku Dragon Kinga stała.. Tanya!

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Jade z MK:A.

Mortal Kombat vs DC Universe

Księżniczka Edenii, Kitana walczyła za wolność swego królestwa spod okupacji Shao Kahna. Dawno temu, jej świat złączył się z Zaświatami które imperator opanował. Kiedy Królestwu Ziemskiemu zagroziło podobne niebiezpieczeństwo, Kitana walczyła po stronie swoich nowych sojuszników, Liu Kanga, Raidena oraz Sił Światła, by wzbronić imperatorowi teraz kolejnego turnieju. Wracając do Zaświatów, odkryła nową groźbę i musi znów odkrywać prawdę za którą kryje się kolejne zniszczenie...

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci