goro

postac

KILKA SŁÓW

Goro stał się wielkim championem turnieju Mortal Kombat po tym, jak pokonał wielkiego Kung Lao. Przez następne 500 lat wygrywał dla Shang Tsunga turnieje, aż do momentu, kiedy spotkał na swej drodze wychowanka klasztoru Shaolin, Liu Kanga. W brutalnej walce Liu Kangowi udało się pokonać księcia Shokan. Po przegranej słuch o Goro zaginął, aż do pojawienie się Shinnoka, u którego boku stanął czteroręki pół-smok. Podczas swego powrotu nastapiło jednak ważne dla niego wydarzenie, ponieważ najwyraźniej pojednał się ze swym wrogiem, Kung Lao, którego przodka zabił pięć wieków temu.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat,
Mortal Kombat II,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
MK: Deception,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Outworld
GATUNEK: Shokan, Książę Kuatanu
NATURA: Zły
PRZYJACIELE: Shao Kahn, Kintaro, Sheeva
WROGOWIE: Kung Lao, Kitana, Quan Chi, Noob Saibot, Kano, Shang Tsung, Motaro
ORGANIZACJA: Dowodzi armią Shokan
STYLE: Kuatan (MK:D)
STYLE Z BRONIĄ: Dragon Fangs (MK:D, MK:A)
historia

MK: Deception / MK: Unchained

Armia Kitany i moi wojownicy Shokan sprzymierzyli się żeby zniszczyć mojego dawnego pana – Shao Khana. Krążyła pogłoska, że Shao Khan słabł i nasze zwycięstwo było nieuniknione. Jednakże podczas ostatniej walki przeciwko armii Kano zostałem zaatakowany od tyłu przez wojownika cienia – Noob Saibota. Nie wiem jak długo leżałem umierający na polu walki, ale kiedy odzyskałem przytomność zostałem powitany przez osobę, którą najmniej spodziewałem się zobaczyć…

Shao Khan znalazł mnie na granicy śmierci leżącego na polu walki. Mimo, że nie miał na sobie swojej zbroi, rozpoznałem jego głos, to naprawdę był on. Użył resztek swojej mocy żeby mnie ocalić. Zaproponował mi żebyśmy ponownie połączyli siły w celu zniszczenia nowej rosnącej mocy w Outworld. W zamian on by ludowi Shokan nadał przywileje, a centaury zostałyby wygnane. Przyjąłem jego ofertę. Położyłem moją królewską pieczęć na zmasakrowanym ciele zabitego wojownika Shokan i razem ukryliśmy się by odzyskać naszą siłę na nadchodzącą bitwę.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Goro w MK:A. Wiadomo z zakończenia, że pokonując Blaze'a zyskał ogromną moc. Onaga, Shao Kahn, Shang Tsung oraz Quan Chi chcieli zwyciężyć, lecz kiedy się zorientowali, że to właśnie Goro będzie nowym zwycięzcą postanowili otoczyć go i zabrać to, co im skradł. Na Goro nie zrobiło to żadnego wrażenia. Roześmiał się i wydał przeraźliwy ryk wojenny przysyłając tym swoją armię Shokan. Rasa Shokan będzie władać Outworld.

Mortal Kombat vs DC Universe

Zabójca klanu Lin Kuei. Sub-Zero jest przeszkolony w sztuce walki oraz dowodzenia mocami mrozu i lodu. Przejął on obowiązki po swoim starszym bracie, który został zabity przez zjawę-ninja Scorpiona w tym samym turnieju Mortal Kombat w którym Liu Kang wygrał. Chociaż jego brat poddawał się złym pobudkom, Sub-Zero zmaga się ze swoim sumieniem i kwestionuje metody działania swojego klanu. Kiedyś będzie musiał wybrać między lojalnością do swojego klanu, a bezpieczeństwem królestwa Ziemskiego.

Zobacz też:

postaci postaci postaci