fujin

postac

KILKA SŁÓW

Po raz pierwszy Fujin pojawił się w MK Mythologies: Sub-Zero jako jeden z czterech opiekunów strzegących amuletu Shinnoka. Obojętny wobec działaniom Bóg, wstąpił do walki wraz z Raidenem przeciwko Shinnokowi w Mortal Kombat 4 pomagając siłom Earthrealm najeżdżając na pałac Shao Kahna. Po tym jak Fujin pokonał Shinnoka stał się nowym bogiem Earthrealm.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero,
Mortal Kombat 4,
Mortal Kombat Gold,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Niebiosa
GATUNEK: Bóg
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Raiden, Kung Lao
WROGOWIE: Rycerze Ciemności, Shinnok
ORGANIZACJA: Brak, obrońca Ziemi
STYLE: Lui He (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Plasma Crossbow (MK4, MKG)
Devastator (MK:A)
historia

Mortal Kombat 4 / Mortal Kombat Gold

Lepiej znany jako Bóg wiatru. Przyłącza się do Raidena. Większość Bogów zostało pokonanych przez oddziały Shinnok. Fujin rządny zemsty planuje ostateczną walkę z piekielnymi sługami złego Boga - rycerzami ciemności.

MK: Armageddon

Nie mogę pojąć, co spowodowało transformację w naszym przyjacielu i sojuszniku – Raidenie. Rozmawiałem z bogami z innych królestw o możliwych powodach jego szaleństwa. Pogłoski mówią, że poświęcił życie, żeby pokonać Onagę. Ale jeżeli to prawda, to jego energia rozproszyłaby się i uformowała na nowo w Królestwie Ziemi. Jego duch odrodziłby się, ale bez żadnych wspomnień z przeszłości. Stałby się nowym bogiem piorunów - ani dobrym ani złym. Jednakże ten nowy Raiden jest mroczny, dąży tylko do jednego celu – obrony Królestwa Ziemi, tylko że z bezwzględnością Shao Khana. Jeszcze bardziej niepokojący jest wykonawca jego rozkazów. Ciało Liu Kanga zostało ożywione i z niewiadomych powodów selektywnie zabija. Kung Lao i ja połączyliśmy siły żeby przeciwstawić się naszym byłym sojusznikom. Jeżeli nie uda nam się uratować Liu Kanga i Raidena, boję się, że będziemy musieli ich zabić.

Kiedy ponownie spotkałem się z Kung Lao poinformował mnie o spotkaniu zwołanym przez Johnny’ego Cage’a. Na spotkaniu Johnny Cage opowiedział o swoim starciu z Shinnokiem, upadłym Starszym Bogiem, który został pokonany lata temu. Niezbyt uwierzyłem w jego historię. Johnny Cage nie wygląda na kogoś, kto by miał tyle siły żeby sam mógł pokonać Shinnoka. Ale reszta z obecnych przyniosła więcej dowodów na to że zaczyna się dziać coś ważnego. Najciekawsza była wzmianka Kenshi’ego o braciach Tavenie i Deagonie. Dobrze ich znałem wieki temu. Kiedy zaginęli, zapytałem o nich Argusa. Nie powiedział mi gdzie są, ale powiedział, że stworzą nowy świat. W tedy nie rozumiałem co to znaczy. Ale teraz zaczynam rozumieć, nieważne co Argus planuje, ale jest to złe. Jako że inni rozpoczęli swoją podróż w celu pokonania Blaze’a, muszę przeszkodzić Tavenowi i Deagonowi w ich zadaniu i wyznaczyć im ich prawdziwy cel. Mam nadzieję, że nie jest jeszcze za późno.

Zobacz też:

postaci postaci postaci postaci postaci