cyrax

postac

KILKA SŁÓW

Debiutował w MK3 jako drugi z trzech cybernetycznych ninja o nazwie LK-4D4. Jego zadaniem podczas inwazji Shao Kahna na Królestwo Ziemskie było śledzenie Suz-Zero. Spośród trzech stworzonych przez Lin Kuei cyborgów, stał się drugim z kolei, który odzyskał swoje człowieczeństwo. Zaoferował pomoc Sonyi Blade i Jaxowi, którzy do końca uwolnili go spod kontroli jego starego klanu.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat 3,
Ultimate Mortal Kombat 3,
Mortal Kombat Trilogy,
Mortal Kombat Gold,
Mortal Kombat Advance,
MK: Deadly Alliance,
MK: Tournament Edition,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Earthrealm
GATUNEK: Cyborg (przed automatyzacją człowiek)
NATURA: Dobry
PRZYJACIELE: Sonya, Jax
WROGOWIE: Reptile, Sektor, Smoke
ORGANIZACJA: Outerworld Investigation Agency (wcześniej Lin Kuei)
STYLE: Ninjitsu (MK:DA, MK:A)
Sambo (MK:DA)
STYLE Z BRONIĄ: Sabre of Light (MKG)
Pulse Blade (MK:DA, MK:A)
historia

Mortal Kombat 3 / Ultimate Mortal Kombat 3

Cyrax to drugi z trzech prototypów cyborgów LK-4D4, zbudowany przez klan Lin Kuei. Jego ostatnia zaprogramowana funkcja to rozkaz odnalezienia oraz zabicia Sub-Zero. Jako bezduszna maszyna atak Shao Kahna przeżył ze spokojem.

Mortal Kombat Gold

Cyrax został w końcu uwolniony z pustynnego wiezienia Lin Kuei. Doznał niewielkich obrażeń na pustyni, które okazały się stosunkowo łatwe do naprawy, lecz sprawiał wrażenie całkiem innej jednostki. Stało się to od kiedy podjął swą oryginalną morderczą misje przeciwko Sub Zero. Tylko czas przyniesie odpwoiedz na to, jak Cyrax przezwycięży tą ciężką próbę.

MK: Deadly Alliance / MK: Tournament Edition

Cyborg - ninja Cyrax odzyskał duszę za pomocą agentów Sił Specjalnych - Sonyi Blade i Jacksona Briggsa. W zamian za ich pomoc, dołączył do Agencji Outerworld Investigation Sił Specjalnych i został ich zwiadowcą w królestwie Outworld. Podczas ostatniej podróży do tego królestwa, został zaatakowany przez reptiliańską kreaturę. Jego konsola ramieniowa została uszkodzona w walce, a wraz z nią jego urządzenia do podróży między królestwami. Pokonał stworzenie, które go zaatakowało, ale musi teraz znaleźć inny środek transportu na Ziemię.

Wampirka o imieniu Nitara zaoferowała Cyrax’owi pomoc w powrocie do Królestwa Ziemi w zamian za zwrócenie jej pewnego przedmiotu, który jest w gorących czeluściach Outworld. Jego zewnętrzny pancerz mógł przetrzymać nieprzyjazne warunki, w których przedmiot był schowany, ale tylko na pewien czas. To była ryzykowna propozycja, ale jedyne czego teraz chciał Cyrax to powrót na Ziemię. Mimo że nie ufał Nitarze do końca, zgodził się na podróż z nią do miejsca tajemniczego przedmiotu.

MK: Armageddon

Midway nie udostępniło historii Cyraxa z MK:A. Z zakończenia wynika, że udało mu się dzięki nabytej mocy stać się znowu w pełni człowiekiem i przy boku Sub-Zero pokonał Sektora i Smoke'a.

specjaly

Energy Net: Wystrzeliwuje siatkę, która chwyta przeciwnika i plącze go na krótki okres czasu. (MK3, UMK3, MKT, MKG)

Detonator: Wystrzeliwuje bombę na ziemie w storne przeciwnika, która eksploduje. Może wyrzucać je na bliski jak i daleki dystans. (MK3, UMK3, MKT, MKG, MK:DA, MK:A)

Exploding Teleport: Znika i pojawią się z za pleców przeciwnika. W MK Gold Cyrax mógł wykonać dodatkowy rzut po teleporcie. (MK3, UMK3, MKT, MKG, MK:A)

Air Throw: Może rzucić przeciwnikiem w powietrzu. (MK3, UMK3, MKT, MKG)

Funky Spin Kicks: Kręci się w okół siebie wystawiając jedną nogę narażając przeciwnika na uderzenie. (MK:DA, MK:A)

Slice And Dice: Otwiera swoją klatkę piersiową i wyciąga piłę, która kręci się przez jakiś czas. (MK:DA, MK:A)

ciekawostki

W większości Mortal Kombat Cyrax krwawi czarnym olejem (pomijając fatality) w pozostałości do reszty, gdyż ich krew jest czerwona bądź zielona.

W MK: Deadly Alliance Cyrax posiada Pulse Blade koloru niebieskiego. W MK: Armageddon został zmieniony on na kolor zielony.

Zobacz też:

postaci postaci postaci