chameleon

postac

KILKA SŁÓW

Chamelon zadebiutował po raz pierwszy na konsoli PlayStation, a dopiero później w wersji na Sega Saturn i PC w Mortal Kombat Trilogy. Bez jakiej kolwiek historii czy zakończenia wiadomo było tylko tyle, iż jest on ukrytą postacią wybieraną z ukrytego menu. Jedynie mówiono, że jest on upadłym wojownikiem Shao Kahna. Po raz pierwszy w całkowicie nowym desingu i przypisaną mu historią pojawił się w MK: Armageddon. Posiada on zdolności specjalne pozostałych ninjów, a jego wygląd przybiera w czasie walki różne kolory.

Historia Chameleona w Armageddonie jest niejasno określona. Midway nie udostępniło jego biografii i wiadome jest, że wdrapał się on na sam szczyt piramidy. Pokonał Blaze'a, a wymiary zrozumiały, że jest on jedynym prawidziwym mistrzem Mortal Kombat.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: Mortal Kombat Trilogy (PlayStation, Sega Saturn, PC),
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Nieznane
GATUNEK: Nieznany
NATURA: Neutralny
PRZYJACIELE: Khameleon, Reptile
WROGOWIE: Shao Kahn
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Crane (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Ninja Sword (MK:A)
historia

brak

specjaly

Green Wave (zdolność Ermaca): Wystrzeliwuje zielony pocisk w przeciwnika. (MK:A)

Lizard Lightning (zdolność Raina): Chameleon wymchuje rękoma po czym wystrzeliwuje piorun w przeciwnika. Ten wylatuje w powietrze narażony na ataki przeciwnika. (MK:A)

Speedy Serpent (zdolność Reptile'a): Uderza od tyłu przeciwnika z łokcia. (MK:A)

Vanishing Kick (zdolność Scorpiona): Pojawia się z drugiej strony przeciwnika i atakuje go pięścią. (MK:A)

Freezing Charge (zdolność Suz-Zero): Śliza się w stronę przeciwnika uderzając go ramionami. (MK:A ciekawostki

Chameleon jest ukrytym zawodnikiem w MK:Trilogy. Przybiera od kolory podczas walki jednego z siedmiu ninjów (Rain, Reptile, Noob Saibot, Classic Sub-Zero, Ermac, Scorpion, Human Smoke). W zależności od koloru w jakim danym momencie Chameleon przybrał barwę, może używać zdolności jednego ninjów przypisanego temu kolorwi.

W MK: Armageddon posiada on zdolności wszystkich ninjów (tak jak było to wcześniej) za wyjątkiem zdolności Noob Saibota czy Smoke'a.

Zdolność Vanishing Kick należąca do Scorpiona została mu odebrana w MK: Armageddon i pozostawiona została tylko dla Chameleona (Scorpion posiadał ją w MK:Deception).

Zobacz też:

postaci