blaze

postac

KILKA SŁÓW

Blaze pojawił się po raz pierwszy w tle areny The Pit II. Jest żywiołakiem pochodzącym z Outworld. Pierwszy raz można było nim zagrać dopiero w Mortal Kombat: Deadly Alliance jako ukrytą postacią. Później pojawił się jako główny bos w MK: Armageddon.

spacer

DODATKOWE INFORMACJE

POJAWIŁ SIĘ: MK: Deadly Alliance,
MK: Unchained,
MK: Shaolin Monks,
MK: Armageddon
POCHODZENIE: Outworld
GATUNEK: Żywiołak/p>
NATURA: Neutralny
PRZYJACIELE: Argus
WROGOWIE: ?
ORGANIZACJA: Brak
STYLE: Hapkido (MK:DA, MK:U)
Jeet Kune Do (MK:DA, MK:U)
Xing Yi (MK:DA, MK:U)
Flames (MK:A)
STYLE Z BRONIĄ: Brak
historia

MK: Unchained

Tajemniczy żywiołak z Outworld, znany jako Blaze długo przemierzał to królestwo. Podczas wędrówki, starożytna sekta kapłanów wciąż służących długo już nieżyjącemu Królowi Smoków schwytała go w zasadzce na moście. Kapłani zniewolili go za pomocą mistycznych zaklęć i zmusili do chronienia ostatniego znanego jaja Wielkiego Smoka. Przez wiele lat pozostawał zanurzony w roztopionych skałach sali inkubacyjnej jako "Strażnik Jaja"

Myślano, że klan Red Dragon został całkowicie zniszczony do czasu gdy Movado pojawił się przed dwoma czarnoksiężnikami Shang Tsungiem i Quan Chi. Czarnoksiężnicy zaoferowali mu pozbycie się ostatniego członka klany Black Dragon, Kano, w zamian za pomoc Movado w wyeliminowaniu szpiega w Outworld. Movado przyjął ofertę i wyruszył razem z Quan Chi i Shang Tsungiem przez sekretny portal na Zagubionym Morzu do Outworld. Wojownik, który szpiegował Shang Tsunga przez ostatnie parę miesięcy wkrótce zostanie wyeliminowany.

MK: Armageddon

Moje początkowe zadanie zostało przerwane na wiele lat kiedy zostałem zmuszony do strzeżenia smoczego jaja. Kiedy przestałem być zniewolony, poczułem że się zmieniłem. Chociaż zrozumiałem po co zostałem stworzony, wyczułem że coś jest nie tak.

W Królestwie Ziemi na szczycie świątyni Argusa, użyłem psychicznego krzyku, żeby dać sygnał smokom żeby obudziły synów Edenii. Zaraz po tym poszukałem braci, aby kontrolować ich postępy. Wygląda na to, że Deagon został obudzony wieki za wcześnie i jest pod wpływem zła emanowanego z Netherealm. Muszę ocenić tę sytuacje przez podróż do tego królestwa. Wygląda na to, że moje zadanie zostało przerwane po raz kolejny. Nie zostałem stworzony do tego by się wtrącać, ale czas może przyjść, kiedy ja będę musiał pomóc braciom żeby zabezpieczyć moje zadanie żeby zakończyło się tak jak zaplanowali to Argus i Delia.

specjaly

Flame Ball: Blaze wystrzeliwuje ogniowy pocisk w oponenta. (MK:DA, MK:U)

Flame Uppercut: Blaze wykonuje uppercuta na oponenta. (MK:DA, MK:U)

Ground Ice: Zamraża kawałek ziemi przed sobą. Przeciwnik, który wejdzie na lód zaczyna się ślizgać. Tą zdolność także dostała Frost. (MKII, MK:SM)

Flame Charge: Blaze rzuca przeciwnikiem. (MK:DA, MK:U)

Quake Slam: Blaze wypuszcza lawe prosto pod przeciwnika. (MK:A)

Steam Roller: Turla się w kierunku przeciwnika przewracając go. (MK:A)

Charge Up: Wyśmiewa przeciwnika dodawając sobie torchę energii. (MK:A)

Melting Lava Teleport: Teleportuje się z jednej strony przeciwnika na drugą. (MK:A)

ciekawostki

Oryginalnie przez developerów nazywany był jako "Torch".

W jednej z krypt w Deadly Alliance można zobaczyć Blaze'a jako nieogniowego żywiołaka z włosami na głowie trzymającego toporki.

Został dodany do tła na arenie The Pit II przez Tony Goskie jako podtrzymanie tradycji dodawania tajemniczych żywiołaków do serii gier.

Zobacz też:

postaci postaci