[ Postaci ]
[ Kody ]
[ Krypta ]
[ Info ]

Platformy
Game Boy Advance
Data wydania
22.11.2002

Historie postaci i ciosy

Legenda

F - przód
B - tył
U - góra
D - dół
1 - guzik odpowiadający za "A"
2 - guzik odpowiadający za "B"
CS - guzik odpowiadający za zmianę stylu
ciosy

Shang Tsung

Czarownik Shang Tsung zustał uwięziony w lochach fortecy Shao Kahna, ukarany za porażkę w turnieju Mortal Kombat w królestwie Ziemi. Okresowo, był zwalniany aby wykonywać zadania dla Imperatora, aż w końcu odzyskał łaskę Shao Kahna i otrzymał wolność. Pozostał w Outworld ryzykując życie aby odbierać dusze wojowników w celu zachowania swojej młodości. Wszystko zmieniło się z dniem, gdy Quan Chi powrócił z Netherrealm.

Ciosy:
Dive Roll: B, F+1
Spinning Swords: D, F+1
Fire Ball: B, F+2
Backhand: D, F+2
Double Stab: U, D+2
Sword Poke: D, B+2 Throw: F, F+1+2

Wykończenia:
Fatality: U, D, 1

Przemiany:
Kenshi: D, T+CS
Frost: D, D+CS
Jax: F, F+CS
Kano: F, D+CS
Kitana: D, U+CS
Kung Lao: B, F+CS
Li Mei: U, U+CS
Quan Chi: F, B+CS
Scorpion: B, B+CS
Sonya: D, F+CS
Sub-Zero: U, D+CS

ciosy

KENSHI

Wyczuwając krzyk swych zniewolonych przodków, Kenshi poprzysiągł zabić Shang Tsunga, aby uwolnić ich z jego rąk. Gdy dowiedział się o ucieczce Shang Tsunga do Outworld, Kenshi zgodził się pomóc Siłom Specjalnym odszukać zaginionego agenta Cyraxa, aby zyskać dostęp do tego królestwa. To pozwoliło mu działać jako odsiecz a zarazem szpieg. Krótko po odkryciu miejsca pobytu czarownika, Agencja została zniszczona, a wraz z nią zniknęła jego jedyna droga powrotu na Ziemię. Kenshi musi teraz sam stawić czoła Deadly Alliance.

Ciosy:
Mind Blast: D, F + 1
Ermac Lift: D, B + 1
Ermac Throw: D, U + 1
Weapon Attack 1: B, B + 2
Weapon Attack 2: D, B + 2
Weapon Attack 3: D, F + 2
Throw: F, F + 1 + 2

Wykończenia:
Fatality: D, U, 2
ciosy

QUAN CHI

Porzucony w Netherrealm, Quan Chi był ustawicznie dręczony przez zjawę ninja znaną jako Scorpion. Ale z pomocą Molocha i Drahmina, Quan Chi odkrył prawdę o amulecie, który skradł upadłemu Starszemu Bogowi Shinnokowi. Starożytny Kamień Runiczny z podobizną jego amuletu odsłonił przed nim nowe informacje, które pozwalają Quan Chi przenosić się między królestwami przez sieć starożytnych wrót. Z trudem uhhodząc przed gniewem Scorpiona, uciekł przez jedne z takich wrót i pojawił się w starożytnym grobowcu w Outworld.

Ciosy:
Slide Kick: B, D + 1
High Swords: B, F + 1
Skull: D, F + 2
Big Punch: B, F + 2
Ambidexterity: D, B + 2
Overhead Swing: B, B + 2
Throw: F, F + 1 + 2

Wykończenia:
Fatality: B, B, 1
ciosy

SCORPION

Zjawa ninja Scorpion przypuszczał przez wiele lat, że Sub Zero zamordował jego rodzinę i klan. Przekonał się jednak, że prawdziwym zabójcą był czarownik Quan Chi. Wyjawiwszy swoją zdradę, Quan Chi próbował wysłać Scorpiona na Piątą Równinę Netherrealm. Myśląc szybko, Scorpion w ostatniej chwili uchwycił się czarownika, i obaj zostali przeniesieni do tego zakazanego świata. Taki bieg wydarzeń był pomyślny dla Scorpiona, jako, że jego siły rosły wraz z czasem przebywania w Netherrealm. Moce Quan Chi były jednak wobec niego bezużyteczne.

Ciosy:
Summon Flame: D, B + 1
Sword Flash: D, F + 1
Spear Throw: B, B + 2
Back Stab: B, F + 2
Spinning Sword: D, B + 2
Sword Combo: D, F + 2
Throw: F, F + 1 + 2

Wykończenia:
Fatality: F, B, 1
ciosy

SONYA BLADE

Agentka Sonya Blade i jej zespół ukończyli misję unicestwienia wszystkich znanych portali między wymiarowych, kiedy dowiedziała się od Jaxa, że sala portalu Agencji została zniszczona. Bez środka transportu do przemieszczania się między królestwami, Sonya odkryła, że dwóch agentów zaginęło w Outworld. Pierwszym był cyborg - ninja Cyrax, z którym Agencja straciła kontakt jakiś czas temu. A teraz Agent Kenshi, wysłany aby odszukać Cyraxa, także zaginął. Sonya musi znaleźć sposób na dostanie się do Outworld i ściągnięcie ich z powrotem.

Ciosy:
Back Flip: D, B + 1
Two Timer: B, F + 1
Knee Bash: D, F + 1
Spinning Smack: D, B + 2
Deadly Kiss: D, F + 2
Spinning Twigs: B, F + 2
Throw: F, F + 1 + 2

Wykończenia:
Fatality: B, B, 2
ciosy

JAX

Jax spędzał większość czasu w silnie ufortyfikowanych podziemnych zakładach Agencji Outerworld Investigation. Z ogromnej podziemnej komnaty, Jax wysyłał swoich agentów do innych królestw, za pomocą zbudowanych przez ludzi portali między wymiarowych. Dwóch z jego agentów, cyborg - ninja Cyrax oraz samotny wojownik Kenshi, zostali wysłani do Outworld - świata dziwacznych stworzeń i maniakalnych czarowników. Jax wkrótce przypomni sobie, jak niebezpieczne dla Ziemi może być to królestwo.

Ciosy:
Machine Gun: B, F + 1
Piston Punch: D, F + 2
Ground Punch: B, B + 2
Weapon Attack 1: D, B + 1
Weapon Attack 2: D, F + 1
Weapon Attack 3: B, F + 2
Throw: F, F + 1 + 2

Wykończenia:
Fatality: U, U, D + 1
ciosy

FROST

Sub Zero zreformował Lin Kuei i przeprowadził turniej mający wyłonić najlepszych z najlepszych. Zwycięzcą okazała się tajemnicza kobieta zwana Frost, która zdawała się dysponować umiejętnościami zamrażania, podobnymi do tych, które ma Sub Zero. Łamiąc tradycję Lin Kuei, nowy Wielki Mistrz, Sub Zero, podjął się osobiście wyszkolić tego nowego rekruta. Z jego pomocą, Frost mogła lepiej wykorzystać jej moc Kori. Jednak Sub Zero nie zdołał nauczyć jej pokory, a jej arogancja rosła wraz z wysokimi umiejętnościami bitewnymi.

Ciosy:
Slide: D, F + 1
Ground Freeze: D, B + 2
Weapon Attack 1: D, B + 1
Weapon Attack 1: B, B + 2
Weapon Attack 1: U, D + 2
Throw: F, F + 1 + 2

Wykończenia:
Fatality: D, D, U + 1
ciosy

LI MEI

Deadly Alliance nakazało Kano i jego żołnierzom zmusić małą społeczność do wzniesienia fortecy pałacowej. Jednym z niewolników była Li Mei, która zbuntowała się przeciw najeźdźcom i zaatakowała samego Kano. Dostrzegając jej ducha walki, Quan Chi obiecał uwolnić jej ludzi w zamian za zwycięstwo w turnieju organizowanym przez Deadly Alliance. W razie porażki zostałaby zmuszona służyć sojuszowi czarowników, a jej ludzie pozostaliby na zawsze niewolnikami. Li Mei nie ma wyboru i musi przyjąć jego ofertę.

Ciosy:
Low Stab: D, B + 1
Sai Uppercut: D, U + 2
Piston Punch: B, F + 2
Spinning Sai: D, B + 2
Throw: F, F + 1 + 2

Wykończenia:
Fatality: D, U + 1
ciosy

KUNG LAO

Kung Lao był pierwszym, który odnalazł ciało swego przyjaciela i, podobnie jak on, mnicha shaolin, Liu Kanga. Dowiedział się później, że to Shang Tsung zadał śmiertelny cios. Rozwścieczony, Kung Lao porzucił swoje wierzenia Shaolin, i poprzysiągł zemstę czarownikowi. Wiedział jednak, że jego umiejętności nie wystarczą na pokonanie Shang Tsunga. Potrzebował nauki od tego samego mistrza, który nauczył Liu Kanga tego ataku, którego potrzebował aby zwyciężyć w turnieju Mortal Kombat wiele lat temu.

Ciosy:
Head Slam: D, F + 2
Hat Throw: B, F + 2
Flying Kicks: D, U + 1
Weapon Attack 1: B, F + 1
Weapon Attack 2: D, B + 2
Throw: F, F + 1 + 2

Wykończenia:
Fatality: F, B + 2
ciosy

KANO

Kano został pokonany w walce z agentką Sił Specjalnych Sonyą Blade podczas ataku Shao Kahna na Ziemię. Shao Kahn uwięził Kano za tą porażkę, ale szybko awansował go do rangi generała po tym, jak Kano zapobiegł zamachowi na życie Imperatora z rąk wojowniczki Shokan znanej jako Sheeva. Gdy królestwa Ziemi i Outworld jeszcze nie były w pełni połączone, Shao Kahn rozkazał Kano transportować się z powrotem do resztek Outworld w celu zebrania większej liczby żołnierzy na zadanie ostatecznego ciosu ziemskim siłom oporu.

Ciosy:
Kano Ball: B, F + 1
Laser Eye: B, F + 2
Weapon Attack 1: D, B + 1
Weapon Attack 2: D, F + 2
Weapon Attack 3: D, B + 2
Throw: F, F + 1 + 2

Wykończenia:
Fatality: B, B + 1
ciosy

KITANA

Uwolniwszy Edenię z rąk Shao Kahna, Kitana powiodła swych ludzi do bitwy z osłabionym Imperatorem w ataku wyprzedzającym. Sprzymierzyła się z armiami Shokan z Outworld, dowodzonymi przez Księcia Goro, i wspólnie te dwa narody były o krok od zwycięstwa. Tragedia zdarzyła się, gdy w bitwie poległ Goro, a pozbawioną wodza armię Shokan ogarnął chaos. Ale w wyniku nieoczekiwanych wydarzeń, Shao Kahn został zabity przez nieznanych napastników, a żołnierze Kano rozpoczęli szybki odwrót. Kitana odniosła zwycięstwo, ale za wielką cenę dla ludu Shokan.

Ciosy:
Jumping Face Kick: B, F + 1
Step Forward Slice: D, F + 1
Backflip: D, B + 1
Fan Throw: D, F + 2
Face Slice: B, F + 2
Fan Uppercut: D, U + 2
Throw: F, F + 1 + 2

Wykończenia:
Fatality: U, D + 1
ciosy

SUB-ZERO

Raiden pojawił się przed Sub Zero i poprosił i pomoc w pokonaniu Deadly Alliance w Outworld. Walka u boku Raidena dowiodłaby, że Lin Kuei zmienił się na lepsze, dlatego Sub Zero przyjął wyzwanie i wziął ze sobą swoich nowych rekrutów. Było niespotykane, aby Wielki Mistrz wyruszał na tak niebezpieczną misję, ale Sub Zero czuł, że jest to konieczne aby zdobyć szacunek u Lin Kuei.

Ciosy:
Shoulder Slice: U, D + 1
Kori Uppercut: D, F + 1
Freeze: D, F + 2
Cold Emit: D, B + 2
Kori Combo: B, F + 2

Wykończenia:
Fatality: U, U + 1