[ CIOSY ] [ KODY VS ] [ SEKRETY ] [ KRYPTA ]
[ HISTORIA TURNIEJU ] [ HISTORIE POSTACI ]

Baraka

Baraka jest najgroźniejszym z Tarkatan, okrutnego koczowniczego ludu mutantów zamieszkujących pustkowia Outworld. Podobnie jak wszyscy Tarkatanie dołączył do armii Shao Kahna po osiągnięciu wieku i przeżyciu brutalnego rytuału krwi. Zdobył stopień egzekutora samemu pokonując frakcje rebeliantów. Jego lojalność i siła czyni go ulubieńcem imperatora. Jego wysuwane z przedramion ostrza zgładziły wielu z Shao Kahna najbardziej śmiertelnych wrogów. Jako uczestnik turnieju Mortal Kombat zapewni imperatorowi prawo do ziemskiego królestwa.

Cyrax

Wykwalifikowany motswański wojownik. Cyrax opiera się na swoich naturalnych zdolnościach walki i jego chi do wypełniania misji Lin Kuei. Jest dumny mogąc służyć arcymistrzowi, ale gdy zwierzchnik Lin Kuei inicjuje program do konwersji Klanu w cyborgi, Cyrax stawia opór. Nie chce starcić swojego człowieczeństwa , które jest jego najgroźniejszą bronią i bardziej skuteczne niż wszelkie mechaniczne modyfikacje. Rozważa opuścić klan, obawiając się, że nie jest już organizacją honorowych zabójców. Cyrax jednak wie, że taka decyzja oznacza śmierci z rąk jego byłych towarzyszy. Nikt nie opuszcza Lin Kuei.

Ermac

Karą za przeciwstawianie się Shao Kahn'owi przy podbijaniu obszaru Edenii było wyrywanie duszy z ciał zwyciężonych oraz łączenie razem do formy, która jest obecnie znana jako Ermac. Posłuszny woli Shao Kahna, Ermac jest przede wszystkim jego ostatecznym egzekutorem. Esencje tak wielu dusz powiązanych między sobą dają Ermacowi ogromną telekinetyczną siłę - przewagę, która zniszczy Ziemski opór przed Shao Kahn'em.

Goro

Książę Goro przyniósł dużo honoru rasie Shokan służąc Shao Kahn'owi. Jego krwawe osiągnięcia obejmują zmiażdżonych buntowników oraz podbite prowincje. W czasie ostatnich 500 lat wsławił się wygraniem ostatnich dziewięciu turniejów Mortal Kombat dla Outworld. Tym razem także powininien pokonać ziemskiego mistrza, dzięki temu stanie się więcej niż legendarny. Jego zwycięstwo jest zapewnione. Nie ma żadnego w ziemskim królestwie, który mógłby oprzeć się potędze Goro.

Jade

Zabójczyni na usługach Shao Kahna. Jade zdobyła reputację wojownika działającego zwinnie i po cichu. Jej rodzina należała do elity Edenian. Od momentu podbicia królestwa służy imperatorowi. Darując jego mości Jade jako hołd ,gdy była dzieckiem. Po latach rygorystycznego szkolenia w sztukach walki, Shao Kahn wynagradza ją pozycją ochroniarza księżniczki Kitany. Przez stulecia ona i Kitana stały się bliskimi przyjaciółkami. Shao Kahn potajemnie rozkazał Jade zabić jej przyjaciółkę co było dla niej ciężkie do zaakceptowania oraz sprawiło jej wielki ból. Przyjaźń czy może rozkaz ?

Jax

Odznaczony członek sił specjalnych USA i niebywały w bliskich starciach wojownik. Obecna misja majora Jacksona Briggsa ma doprowadzić do zlikwidowania organizacji przestępczej znanej jako Black Dragon. Wraz z porucznik Sonyą Blade przejęli wiele z ich składów broni. Dowiedziawszy się od zaufanego informatora, że Kano okazał się być członkiem wysokiej rangi w Black Dragon, Jax za główny cel obiera schwytanie Kano. Jak na razie plany Jaxa spalały na panewce, ponieważ za każdym razem siły specjalne prowadzone były przez Kano do licznych śmiercionośnych zasadzek. Gdy wreszcie Jax i Sonya ostatecznie zapędzili Kano w róg na nieznanej wyspie, zostali przytłoczeni przez mieszkańców wyspy i zmuszeni do sadystycznego rytuału krwawych pojedynków.

Johnny Cage

Nie ma większej gwiazdy filmów sztuk walki niż Johnny Cage. Filmy takie jak "Dragon Fist", "Time Smashers" i "Citizen Cage" zrobiły z niego jednego z najlepiej opłacanych aktorów w Hollywood. Jednak jest coś wyjątkowego w Johnnym. Jest potomkiem wyznawców starożytnego śródziemnomorskiego kultu, którzy wychowywali wojowników dla bogów. Wojowników, którzy posiadali siłę nie do osiągnięcia przez śmiertelników. To dziedzictwo uczyniło Johnnego Cage gwiazdą. Ważniejsze, że będzie mu pomocne w walce, która nadchodzi .

Kabal

Niegdyś członek klanu Black Dragon, po zrezygnowaniu z przestępczego życia Kabal używa swoich umiejętności w walce do bardziej pozytywnych pobudek. Dołączył do sił policyjnych Nowego Jorku, aby zwalczać przestępcze podziemie, któremu sam służył. Ta transformacja pomogła mu uśmierzyć ból mrocznych wspomnień. Podczas inwazji na Nowy Jork przeszedł kolejną zmianę , która zmieniła go fizycznie. Ciężko ranny w bitwie, został skazany na noszenie systemu wspierającego jego czynności życiowe do końca swoich dni .

Kano

Niezdyscyplinowany i niebezpieczny, Kano jest zbirem do wynajęcia. Od handlu bronią do zimnokrwistych morderstw. Jego wojskowe wyszkolenie uczyniło go najemnikiem Black Dragon. Podczas jednej nieudanej operacji jego twarz została okrutnie zniszczone, kryminalna hulanka Kano prawie została zakończona. Ocalały, wykorzystał swoje podziemne koneksje, aby znaleźć naukowca - cybernetyka zdolnego zoperować szkody jakich doznał Kano. Kano został wyposażony w kilka udoskonaleń z najnowszych technologii , przede wszystkim laserowe oko. Z tymi udoskonaleniami Kano dopiero rozpoczyna panowanie terroru.

Kenshi

Przez lata fechmistrz Kenshi podróżował przez swiat poszukując godnych siebie przeciwników. Gdy tajemniczy starzec zwany Song zaoferował Kenshiemu wskazanie lokalizacji Sento, starożytnego miecza, wartego jego możliwości, Kenshi uległ swej pysze. Podążył za Songiem do grobowca w którym spoczywa studnia dusz. Gdy Kenshi dobył miecza, duchy starożytnych wojowników wydobyły się na zewnątrz,  oślepiając jego. Następnie Song ukazał swe prawdziwe oblicze będące Shang Tsungiem. Czarownik pożarł dusze wojów oraz zostawił Kenshiego w mrocznym labiryncie na pastwe losu. Jednakże Sento przemówił do Kenshiego, wyprowadził go z grobowca i ujawnił jego utracone dziedzictwo, potomka wojowników, którzy byli tam pochowani. Kenshi przyrzekł, że zabije Shang Tsunga i uwolni dusze swoich przodków.

Kintaro

Podobnie jak Goro i Sheeva, Kintaro należy do cztero-rękiej rasy Shokan . W przeciwieństwie do jego szlacheckich towarzyszy wywodzi się z niższej klasy Tigrar. W zwyczaju jest, aby podczas naboru Shokan i Centaurów do służby Shao Kahn'owi, oboje z pretendentów stawili sobie czoła w krwawej walce. Kintaro zabił przeciwnika i w bezprecedensowej brawurze i gniewie ryczał o więcej centaurskiej krwi. Centaury błyskawicznie wskoczyły z furią na ring, gdzie zostały zgładzone. Ta dzikość doprowadziła Shao Kahna do mianowania Kintaro jego osobistym ochroniarzem.

Kitana

Licząca ponad 10 000 lat, księżniczka Kitana pamięta niewiele z jej wczesnych lat. Jej matka, królowa Sindel, zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach wieki temu w Earthrealm. Większość swojego życia lojalnie służyła ojczymowi, Shao Kahn'owi, w jego niekończących się podbojach królestw. Wraz z najbliższą przyjaciółką Jade egzekwują jego brutalną wolę. Ale istnieje w niej niepokojące uczucie, przekonanie, że jej życie, to oszustwo. W chwili obecnej Kitana sumiennie działa, aby zapewnić Outworld zwycięstwo w najnowszym turnieju Mortal Kombat. Jeżeli obniży gardę, może odkryć, że jej przeciwnicy z Earthrealm mogą poprowadzić ją do odpowiedzi.

Kung Lao

Przodek Kung Lao został pokonany przez Goro 500 lat temu w decydującym starciu, które obserwował Shang Tsung osiągając kontrole nad turniejem Mortal Kombat. Dla niego turniej to więcej niż wolność Earthrealm. Celem jego życia jest zabicie Goro i zwycięstwo w turnieju, w ten sposób przywróci honor swojej rodziny. Po przegranej z Liu Kangiem w kwalifikacjach do turnieju, pod przykrywką ochroniarza Shang Tsunga uzyskuje zgodę na występ. Kung Lao uważa, że jest gotowy do wyzwania. Pomsta jego przodka jest w zasięgu ręki.

Liu Kang

Osierocony w bardzo młodym wieku, Liu Kang został wychowany przez mnichów z Shaolin, którzy uczyli go zgodnie z duchem wojownika. Wkrótce zauważyli jego potencjał jako pretendenta do turnieju Mortal Kombat i rygorystycznie wyszkolili go do tego zadania. Raiden, także zrozumiał, że Liu Kang jest największą nadzieją Earthrealm na wolność i przedstawił go mistrzowi Bo Rai Cho, do dalszego jego rozwoju. Po pełnym przeszkoleniu, Liu Kang pokonał wszystkich przeciwników i otrzymał wielki honor reprezentowania Shaolin w turnieju Mortal Kombat. On i Raiden następnie rozpoczęli swoją pełną nadziei podróż na wyspę Shang Tsunga, aby wygrać te kulminacyjne zawody.

Mileena

Shang Tsung stworzył wiele obrzydliwych potworów w jego wylęgarni, ale żaden nie jest tak dziwaczny jak Mileena. Połączenie edeńskiego ciała i tarkatańskiej krwi, Mileena jest zarówno piękna jak i dzika. Ten podział sprawił, że jej umysł jest niestabilny; ona jest podatna na szaleństwo i bestialstwo. Chociaż ma wygląd dojrzałej kobiety, psychicznie jest bardziej jak dziecko, niż dorosły - ślepo podporządkowana woli Shao Kahna. Pozbawiona sumienia Mileena zarżnie każdego ,aby zadowolić swojego ukochanego ojca.

Nightwolf

Nightwolf jest jednym z niewielu śmiertelników z Earthrealm silnie połączonych ze światem duchów. Potężny rdzenny amerykański szaman, jest prowadzony przez siły empyrian, miejsca w najwyższym niebie zajmowanego przez element ognia. Przebywa wśród boskich istot takich jak Haokah, znany na wschodzie jako Raiden. Pobożność Nightwolfa pozwala duchom działać przez niego, nadając jemu nienaturalnie długie życie oraz ulotne bronie do walki z ciemnością, która zagraża śmiertelnikom. W nadchodzących kryzysie jednak to nie arsenał Nightwolfa zmieni przeznaczenie, tylko jego wiara w duchy zainspiruje, tych którzy stracili nadzieję.

Noob Saibot

Źródło pochodzenia Noob Saibota jest nieznane, ale prawdopodobnie jest widmem: upadłym wojownikiem, wskrzeszonym przez czarnoksiężnika z Netherrealm Quana Chi, aby wypełnił mroczny cel. Noob został przydzielony do pomocy Shao Kahn'owi w zdobywaniu Earthrealm. Wierny sługa i nowy nabytek dla Braterstwa Cienia, podporządkowany swemu mistrzowi Quan'owi Chi ukończy swoją misję . Wyczekuje na stosowny czas, ponieważ Noob Saibot ma własny mroczny cel.

Quan Chi

W Netherrealm przebywa wiele nikczemnych istot, jednak żadna nie może rywalizować z arcyczarnoksiężnikiem Quanem Chi. W miejsce demonów zamieszkujących Netherrealm, Quan Chi preferuje wskrzeszanie zmarłych , aby ich wykorzystać do swoich szyderczych planów. Ponad wszystkimi z nich jest udręczony ninja Scoorpion z wymordowanego klanu Shirai Ryu, który jest osobistym zabójcą na zlecania Quana Chi. Czarnoksiężnik buduje armię z takich zjaw do znanych tylko jemu celów. Kolejną zagadką jest jego zaangażowanie w turniej Mortal Kombat. Netherrealm nie ma żadnych profitów z tego turnieju, co prowadzi niektórych obserwatorów do pytanie o jego obecność w Mortal Kombat.

Raiden

Raiden jest bogiem - władcą piorunów oraz opiekunem Earthrealm. Wieczny i mądry ponad miarę, prowadzi ziemskich śmiertelników do niekończącej się walki z siłami ciemności. Gdy Shao Kahn, imperator Outworld, zagrożoził scaleniem jego królestwa z Earthrealm, onieśmlielony Raiden wybłagał od starszych bogów udzielenia Earthrealm możliwość walki. W ten sposób został utworzony turniej Mortal Kombat. Przez tysiąclecia Shao Kahn był trzymalny w ryzach, lecz dziewięć kolejnych przegranych z Goro znacznie osłabiły nadzieję, że Earthrealm może być ocalone. Zdeterminowany, aby zapobiec zagładzie, Raiden niestrudzenie szuka mistrza wartego Mortal Kombat.

Rain

Uchodźca, osierocony w wyniku podboju Shao Kahna. Rain dorastał pod ochroną ruchu oporu Edenian. Wyjątkowy wojownik, szybko piął się po edeńskich szczeblach władzy. W miarę wzrostu jego reputacji, wzbierała także jego arogancja. Odmówiono mu, gdy zażądał przywództwa sił oporu. Rozwścieczony obrócił się przeciwko swoim rebelianckim towarzyszom zdradzając ich przyłączeniem się do śmiertelnego wroga. W ramach zapłaty za tą zdradę Shao Kahn obiecał Rainowi własną armię.  Władza powinna należeć do niego - nie ważne jakim kosztem.

Reptile

Jego królestwo Zaterry zostało zniszczone w niewyjaśnionych okolicznościach wieki temu. Reptile jest ostatnim znanym żyjącym członkiem jego rasy Saurian. Od momentu zadomowienia się w Outworld Shao Kahn dzięki mistrzowskim umiejętnością kamuflażu wykorzystuje Reptilea do szpiegowania podejrzewanych o zdradę oraz do zarzynania wrogów imperium. Wiedza, że jest ostatnim z jego rodzaju dręczy Reptile'a. Dałby wszystko, zabił każdego, jeżeli to mogłoby przywrócić jego ukochaną Zaterrę z czeluści chaosu. Użalanie się nad sobą, doznawanie cierpienia i śmierci innych napędza jego agresję.

Scorpion

Hanzo Hasashi był członekiem japońskiego klanu ninja - Ryu Shirai. Nazwany Scorpionem za jego oszołamiającą szybkość i mordercze umiejętnośc w walce. Jego życie był błogosławione chwalebnymi potyczkami w imieniu jego wielkiego mistrza. Gdy on, jego rodzina i jego klan zostali brutalnie wyeliminowani przez Sub-Zero i Lin Kuei, żywot Scorpiona stał się wiecznym cierpieniem. Wskrzeszony przez złowieszczego nekromantę Quana Chi, wstąpił do turnieju Mortal Kombat, aby zabić Sub-Zero i pomścić morderstwo jego bliskich.

Sektor

Syn wielkiego mistrza Lin Kuei. Nigdy nie było wątpliwości, że Sektor wstąpi w szeregi Lin Kuei. Stopień, w jakim jego syn rozkoszuje się życiem zabójcy sprawia u ojca zachwyt. Skryty charakter klanu pozwala Sektorowi wyrażać swój mroczny charakter, używając wszelkich środków niezbędnych do wykonywania jego zadań. Zatrudniony przez Shang Tsunga, w celu przystąpienia do turnieju Mortal Kombat i wyeliminowania zawodników Earthrealm zanim będą mieli szansę do konkurowania. Mimo, iż ta misja spowoduje dobrą pozycję klanu u Shao Kahna, głównym celem Sektora jest zastąpienie ojca na stanowisku mistrza klanu.

Shang Tsung

Zdradziecki czarnoksiężnik, który konsumuje dusze swoich ofiar. Shang Tsung był gospodarzem ostatnich dziewięciu turniejów Mortal Kombat w Earthrealm, oddając tym cześć swojemu mistrzowi. Pochodzący z Earthrealm, magiczne zdolności Shang Tsunga doprowadziły go do odkrycia Outworld. Tam połączył siły z tamtejszym władcą Shao Kahnem ofiarując jemu swoje życie. W zamian otrzymał zwiększoną moc, przez co jest związany z Imperatorem przez potężną czarną magię. Przez stulecia ulegle wykonywał rozkazy Shao Kahna. Jeśli jego misja zdobycia Ziemii się nie powiedzie zazna gniewu imperatora.

Shao Kahn

Jedynie żądza władzy może się równać z bezwględnością imperatora Shao Kahna . Tysiąclecia temu obalił Onagę z tronu władcy Zaświatów, a także podbił wiele innych królestw. Ostatecznie zwrócił swą uwagę w kierunku ziemskiego królestwa. Ustanowiony przez starszych bogów turniej Mortal kombat blokuje inwazję cesarza na owe tereny, dając szansę Ziemianom na obronę. Jeśli mistrzowie Shao Kahna wygrają dziesięć kolejnych, tereny śmiertelników będą jego. Tak długo, jak jego mistrzowie Shang Tsung i książę Goro nie będą zawodzić, tak długo będzie zwycięski.

Sheeva

Sheeva wywodzi się z rasy czterorękich Shokan. Jest potomkiem królewskiego rodu smoka. Podobnie jak wszyscy Shokan ofiarowała swe życie służbie Shao Kahnowi, przynosząc tym honor swej rasie. Podczas ataku edeńskich rebeliantów na fortecę Imperatora Sheeva zażarcie chroniła Królowej Sindel zapobiegając jej schwytaniu. W następstwie swej waleczności została mianowana osobistą strażą Sindel, aż do tajemniczej śmierci Sindel w Earthrealm. Obecnie Sheeva zarządza lochami Shao Kahna.

Sindel

Królowa Sindel - matka Kitany. Po podbiciu Edenii przez Shao Kahna została zmuszona do poślubienia go. Próbując uniemożliwić imperatorowi plany najechania Earthrealm poświęca swoje życie. Jej samobójstwo stworzyło magiczną barierę uniemożliwiającą mu pojawienia się w ziemskim królestwie. Aby zniszczyć barierę Shao Kahn wskrzesza Sindel oraz zniewala jej umysł. Sindel będąc wcześniej sojusznikiem Ziemian stała się ich śmiertelnym zagrożeniem.

Skarlet

Shao Kahn posiada wielu wojowników pod swoim dowództwem, ale jego zaufanie spoczywa wyłącznie na wojownikach, których sam wykreował. Krew poległych wojowników zbierana z niezliczonych pól walki, łaczona przy pomocy magii stworzyła jego najbardziej skutecznego egzekutora : Skarlet. Ekspertka w tropieniu, poluje na uważanych za wrogów Imperium. Podczas walki Skarlet czerpie siłę z jej przeciwnika krwi, absorbując ją poprzez jej skórę. Shao Kahn ma nową misję dla swojego potężnego pupila. Mianowicie: Odkryć prawdziwe intencje Quana Chi i go zabić, jeśli on planuje zdradzić imperatora.

Smoke

Pochodzący z Pragi, Tomas Vrbada został zrekrutowany przez Lin Kuei zwracając swą uwagę imponującymi możliwościami pozostania niezauważalnym. Jego talent przekształcania się w kłęb dymu, sprawdził się w niezliczonych misjach. Jego jedyną rodziną jest Lin Kuei, dokładniej młodszy Sub-Zero, który jest dla niego niczym brat. Smoke nie pamięta niczego ze swojego dzieciństwa. Żyje nadzieją, iż poprzez Lin Kuei odkryje swojej przeszłość i pochodzenie jego mocy.

Sonya

Będąc dzieckiem Soni idolem był jej ojciec - amerykański marine. Pewnego razu, gdy nie wrócił z tajnej misji postanowiła uczcić jego pamięć wstępując do armii . Od początku postawiła sobie ciężkie warunki, co szybko zaowocowało awansami. Jej impulsywność powoduje niewielką ilość przyjaciół, ale jej umiejętności i lojalność zyskały jej poszanowanie i podziw wśród wszystkich, którzy walczyli u jej boku. Chociaż nigdy nie zrezygnowała z poszukiwań prawdy kryjącej się za zniknięciem ojca, zdaje sobie sprawę ,że może już nigdy go ponownie nie zobaczyć. Teraz Sonya znalazła się na tajemniczym turnieju Mortal Kombat. Podobnie jak jej ojciec może stać się ofiarą wojny.

Stryker

Jest jednym z najznakomitszych obywateli Nowego Jorku. Styker jest jednoosobowym odziałem SWAT. Został odznaczony za samotne pokrzyżowanie planów terrorystom w słynnej akcji z wieży Greenberga oraz za uratowanie pasażerów z pędzącego autobusu. Był nieprzygotowany i zaskoczony w czasie gdy na Ziemi pojawił się portal, z którym transportowały się kreatury z innego wymiaru o którym nawet nie miał zielonego pojęcia. Jego wyszkolenie w walce pomógło mu przetrwać pierwszy rzut stworzeń. Będą potrzebować więcej niż tylko pojawiających się w zawrotnych ilościach Tarkatan do zatrzymania tego niezniszczalnego gliniarza.

Sub-Zero

Zabójca klanu Lin Kuei, Kuai Liang kryomanta, władca mocy lodu i chłodu. W odróżnieniu od innych członków jego klanu, on i jego starszy brat Bi-Han, byli porwani jako dzieci przez Lin Kuei i trenowani w technikach zabijania przez całe ich życie. Na początku jego kryptonimem była Tundra, lecz po tajemniczej śmierci Bi-Hana przyjmuje on płaszcz Sub-Zero na cześć brata. Przy pomocy swego przyjaciela z Lin Kuei - Smoke, Sub-Zero niestrudzenie poluje na zabójcę swego brata.

Kratos

Starożytna Grecja nigdy nie znała bardziej żądnego krwi wojownika niż Kratos, który po pomszczeniu rodziny zabijając Aresa, przez pewien czas zasiadał na tronie boga wojny. Wycofując się z odwiecznej walki bogów z ludźmi, ponownie staje się zwykłym śmiertelnikiem. Jego odosobnienie nie trwa długo, gdy został tajemniczo zaabsorbowany w czasoprzestrzeń. W momencie ustąpienia jego wściekłości, Kratos odnalazł siebie w dzisiejszym Outworld, klęcząc przed Shao Kahnem. W celu zapewnienia zwycięstwa w Mortal Kombat , imperator odbył starożytny rytuał, dając w ofierze dusze swojej straży, aby przyzwać i zniewolić najpotężniejszego wojownika jaki kiedykolwiek istniał. Jednakże zaklęcie nie jest na tyle potężne, aby utrzymać pod kontrolą Kratosa, który wkrótce odzyskał świadomość. Rozwścieczony przez arogancję Shao Kahna, Kratos przyrzekł, że wyrwie kręgosłup z ciała watażki. Bóg wojny powrócił na pole bitwy.

- tłumaczenie historii: Semek