[ Historia turnieju ]
[ Historie Postaci ]
[ Ciosy ]
[ Kody ]
[ Zdjęcia ]
[ Recenzja ]

Platformy
Automaty, PC, PlayStation, N64, GameBoy Color.
Data wydania
1997
Historie Postaci
postaci

KAI

Jest Członkiem Stowarzyszenia Białego Lotusa. Pobierał naukę sztuki walki od najlepszych mistrzów Azji. Po spotkaniu Liu Kanga - swojego najlepszego przyjaciela, wyjechał na daleki wschód. Teraz obaj spotkali się po raz kolejny, aby pomóc Raidenowi w walce z Shinnokiem.
postaci

RAYDEN

Po zwycięstwie nad Shao Kahnem, Raiden musi stanąć kolejnemu wyzwaniu jakim jest zagrożenie ze strony Shinnoka.Oddziały Quan Chi uderzają najpierw na Starszych Bogów. Podczas gdy niebiosa wzburzone są wichrami wojny, jedynym nie zamieszanym jeszcze w wojnę jest Raiden. Bóg gromów i błyskawic musi pomóc Starszym Bogom i pokonać nadciągające zło.
postaci

SHINNOK

Został wypędzony z krainy Netherealm za przestępstwa przeciwko jego braciom - Starszym Bogom. Z niewoli wybawił go Quan Chi. Za jego pomocą udało mu się zapanować nad krainą Edenia. Jego głównym celem jest zemsta nad swoim najgorszym wrogiem - Raidenem.
postaci

LIU KANG

Nieśmiertelny mistrz turnieju Mortal Kombat wyruszył do krainy Edenia na ratunek księżniczce Kitanie. Jednak musiał zawrócić. Powraca na ziemię aby zebrać i przygotować najlepszych wojowników na nową wyprawę ratunkową. Musi pomóc Raidenowi pokonać nadchodzące zło.
postaci

REPTILE

Kolejny generał armii ciemności Shinnoka. Kiedyś należał do dziwacznej rasy jaszczuro-podobnych. Został wygnany z krainy Netherealm za masakrę kilku rzadkich gatunków. Reptile jest również groźny dla armii zła.
postaci

SCORPION

Scorpion wyrwał się ze świata zmarłych za pomocą czarownika Quan Chi. Jednak nie za darmo. Żółty ninja musi służyć Quan Chi i walczyć przeciwko Starszym Bogom. Wielki dar jakim jest życie był jedynym powodem, jakim Scorpion powrócił do świata śmiertelnych. Ale coś o wiele bardziej ważnego wraca z jego duszą...
postaci

JAX

Podczas gdy Sonya znikła podczas poszukiwań ostatniego członka Czarnego Smoka, Jax udał się jej na ratunek. Gdy ją znalazł dowiedział się, że Sonya stanęła do walki z nowym niebezpieczeństwem. Jax i Sonya muszą sobie poradzić w przeciwnym razie ziemia zostanie w rękach Shinnoka.
postaci

REIKO

Reiko to kolejny generał armii Shinnoka. Prowadzi siły ciemności do walki przeciwko Starszym Bogom. Niektórzy mówią, że widzieli jak zginął w walce. Jednak po wygranej Shinnoka powrócił - nie wiadomo jakim cudem. Odbudował siły i jest gotowy na walkę z ziemskimi wojownikami.
postaci

JOHNNY CAGE

Po pokonaniu Shao Kahna dusza Johnego została uwolniona i powędrowała do wyższych krain. Stamtąd obserwował walkę w jakiej brali udział jego przyjaciele. Johny dowiedział się o walce ziemskich wojowników z siłami zła. Za pomocą Raidena znów wraca do świata żywych aby pomóc w walce z Shinnokiem.
postaci

JAREK

Prawdopodobnie jest ostatnim z klanu Czarnego Smoka do którego należał Kano. Jarek jest poszukiwany przez agenta: Sonyę Blade za przestępstwa przeciwko ludzkości. Z powodu większego zagrożenia jakim jest zło ściągnięte przez Quan Chi Jarek zdecydował się stanąć po stronie ziemskich wojowników.
postaci

TANYA

Jako córka ambasadora nowych światów krainy Edenia, Tanya wstawiła się za grupą uciekinierów szukających schronienia w jej ojczyźnie. Jej wstawiennictwo odniosło sukces. Jednak po tym jak królowa Sindel wydała pozwolenie na przejście przez portal okazało się, że w grupie uciekinierów jest Bóg Shinnok. Mało tego, okazało się, że portal prowadził prosto do krainy Netherealm. w ten sposób Edenia została na władanie Shinnoka.
postaci

FUJIN

Lepiej znany jako Bóg wiatru. Przyłącza się do Raidena. Większość Bogów zostało pokonanych przez oddziały Shinnok. Fujin rządny zemsty planuje ostateczną walkę z piekielnymi sługami złego Boga - rycerzami ciemności.
postaci

SUB-ZERO

Po pokonaniu Shao Kahna przez obrońców ziemii, klan Lin Kuei - z którego wywodzi się Sub-Zero zostaje rozwiązany. Gdy pojawia się nowe zagrożenie ze strony Quan Chi, lodowy ninja zostaje zmuszony poraz kolejny do działania. Zakłada oryginalny strój naszony przez swojego starszego brata - prawdziwego Sub-Zero - a wraz z nim tajemnicę jak pokonać Shinnoka.
postaci

QUAN CHI

Quan Chi to potężny czarnoksiężnik posiadający potężną wiedzę o czarnej magii. Użył całej swojej mocy aby złamać pieczęcie Starych Bogów i oswobodzić zlego Shinnoka. W zamian za tę przysługę otrzymał pozycję nadwornego arcyczarnoksiężnika w rozszerzającej się krainie Netherealm.
postaci

SONYA BLADE

Po podróży do świata Zewnętrznego (Outworld) Sonya stała się członkiem Ziemskiej Wywiadowczej grupy. Podczas pierwszej misji spotkała Liu Kanga z którym wyrusza na wyprawę przeciwko Shinnokowi.