[ Historia turnieju ]
[ Historie Postaci ]
[ Ciosy ]
[ Kody ]
[ Zdjęcia ]
[ Recenzja ]

Platformy
Automaty, PC, Sega Genesis, Play Station, Game Gear, Sega Master System, Snes, GameBoy.
Data wydania
1994 (automaty), 1995 (pozostałe), 1996 (PlayStation).
Historia turnieju
Zostałeś wybrany by reprezentować Ziemię w turnieju Mortal Kombat. Bądź ostrożny. Mimo, że Twoja dusza jest chroniona przed Shao Kahnem, Twoje życie nie jest. Nie mogę się więcej mieszać w sprawy Ziemii, ponieważ Ziemia jest rządzona przez bogów z Zaświatów. - Rayden
historia Ziemia przez wieki broniła się przed Shao Kahnem wygrywając w turniejach Mortal Kombat. Ale rozgniewany Kahn przegrywając turnieje postanowił złamać reguły. Postanowił zrealizować plan, który rozpoczął się 10 000 lat temu.
historia Przez pewien czas Kahn miał u swego boku królową. Nazywała się Sindel i zginęła w młodym wieku. Kahn chciał aby dusza Sindel odrodziła się, więc powierzył tą misję Shang Tsungowi. Dusza Sindel miała się odrodzić, ale nie w Zaświatach, tylko na Ziemii.
historia Ten nieświęty czyn dał Kahnowi władzę, aby przejść przez międzywymiarowe bramy i przywrócić królową. Dzięki czemu umożliwiło mu to przejąć Ziemię.
historia Otwierając portal do Ziemii, Kahn powoli zaczął przekształcać planetę w Zaświaty.
historia Kahn pozbawił praktycznie całego życia na Ziemii. Zabierając dusze ludzi dla siebie.
historia Ale są dusze, których Shao Kahn nie może wziąść. Dusze te należą do wojowników reprezentujących Ziemię w nowym turnieju Mortal Kombat.
historia Pozostali ludzie są rozrzuceni po całej planecie. Kahn wysyła armię dzikich wojowników z Zaświatów, aby znaleźć ludzi i wyeliminować ich.
historia Po pierwszym turnieju Mortal Kombat, Sonya Blade została porwana. Jax wyruszył wtedy na ratunkową misję do Zaświatów. Udało mu się odnaleźć Sonyę, która była jeńcem swojego największego wroga - Kano. Uwalniając Sonyę, Jax uwolnił również Kano, który korzystając z okazji ucieka i unika aresztowania.
historia Wielki postęp technologiczny w klanie Lin Kuei pozwolił na stworzenie pierwszego robota zabójcę. Zaczęli zastępować ludzkich ninja bezdusznymi maszynami. Jednak Sub-Zero sprzeciwił się temu przez co stał się wrogiem dla własnego klanu.
historia Po wygraniu pierwszego turnieju Mortal Kombat i ucieczce z Zaświatów, Liu Kang pilnuje przyszłości. Zaczyna szkolić nowe pokolenie Shaolin u boku Kunga Lao. Ale nic nie może przygotować ich na niespodziewany atak Zaświatów.