[ Historia turnieju ]
[ Historie Postaci ]
[ Ciosy ]
[ Kody ]
[ Zdjęcia ]
[ Recenzja ]

Platformy
Automaty, PC, Sega Genesis, Sega CD, Game Gear, Sega Master System, Snes, GameBoy, Amiga.
Data wydania
1992 (automaty), 1993 (pozostałe), 1994 (Sega CD).
Historie Postaci
historia1

JOHNNY CAGE

Johnny Cage jest super gwiazdą wschodnich sztuk walki, trenowany u wielkich mistrzów. Wykorzystuje swój talent na dużym ekranie. Cage jest aktorem grającym w wielu filmach, m.in. "Dragon Fist", "Dragon Fist II" czy też "Award-Winning Sudden Violence". Zgłosił się na turniej ponieważ chciał udowodnić swoje możliwości. Jednak na turnieju Mortal Kombat wiele razy otarł się o śmierć i i właśnie tutaj zrozumiał, że najważniejsze dla niego są sztuki walki. Po wygranym turnieju wraca do Hollywood. Tym razem rozpoczyna pracę nad filmem "Mortal Kombat". W przyszłym czasie będzie starał się kręcić jego kontynuację.
historia2
historia1

KANO

Złodzieje, najemnicy, zbrodniarze - tak żyją ludzie, którzy należą do klanu Black Dragon. Kano jest jej przedstawicielem. Organizacja ta jest grupą przestępczą. Jest ona szanowana i obawiają się jej inne organizacje w świecie przestępczym. Po klęsce Shang Tsunga i Goro, Kano objął władzę nad turniejem. Teraz organizacja Black Dragon z Kano na czele zarządzają turniejem. Panuje tutaj anarchia i śmierć.
historia2
historia1

LIU KANG

Liu Kang jest członkiem z Tajnego Stowarzyszenia Białego Lotosu. Porzucił on swoją organizację, aby reprezentować klasztor Shaolin w turnieju Mortal Kombat. Liu Kang jest silny w swoich wierzeniach i gardzi Shang Tsungiem. Po pokonaniu potężnego Goro i zabiciu Shang Tsunga w turnieju, Liu Kang przekazuje patronat nad turniejem w ręce mnichów i przyjaciół z klasztoru Shaolin. Bohaterskie zwycięstwo Liu Kanga zawsze będzie pamiętane w klasztorze. Liu Kang będzie kontynuował tradycję klasztoru Shaolin, przywraca dumę oraz szanuje turniej.
historia2
historia1

SUB-ZERO

Prawdziwe imię oraz tożsamość tego wojownika jest nieznana. Można jednak wywnioskować po znakach na ubraniu, że należy do klanu Lin Kuei - legendarnego klanu chińskich ninja. Po otrzymaniu tytułu Wielkiego Mistrza, Sub-Zero znika z powrotem w cieniu, z którego przybył. Jego jedynym celem w turnieju było zamordowanie Shang Tsunga. Zapłacono mu bardzo duża pieniędzy od wrogów czarownika. Po wykonaniu swojej misji, Sub-Zero zabrał nagrodę i odszedł od niebezpiecznej profesji.
historia2
historia1

SCORPION

Podobnie jak u Sub-Zero, jego prawdziwe imię i pochodzenie jest nieznane. Od czasu do czasu ukazuje się i wiadomo, że nienawidzi Sub-Zero. Między klanami ninja trwa walka - klan Sub-Zero to przeciwnicy klanu Scorpiona. Wiele lat temu został skazany na śmierć przez klan Lin Kuei i został zamordowany przez Sub-Zero. W swoim poprzednim życiu zostawił żonę i dziecko, jednak pozwolono mu powrócić aby się zemścił. Scorpion zwyciężył w turnieju i dostał tytuł Wielkiego Mistrza jednak cena jaką zapłacił była wysoka. Już nigdy więcej nie zobaczy swojej żony i dziecka i na wieki będzie skazany na swoje przekleństwo.
historia2
historia1

SONYA BLADE

Sonya jest członkiem najlepszej organizacji U.S Specjalnych Sił. Jej zespół tropił organizację Black Dragon do której należy Kano. Poszli za nim na nieznaną wyspę, gdzie wpadli w zasadzkę przez armię Shang Tsunga. Złapani przez Shang Tsunga organizacja trafiła do niewoli a Sonya została zakładniczką. Jej jedyną szansą na uratowanie był turniej. Shang Tsung obiecał wypuścić całą organizację, jeśli Sonya wygra turniej. Jej zwycięstwo w turnieju nie było dla niej tylko ratunkiem, ale zarazem zlikwidowania klanu Black Dragon oraz obalenie Shang Tsunga.
historia2
historia2

RAYDEN

Znany lepiej jako bóg błyskawic. Plotka głosi, że na turniej otrzymał osobiście zaproszenie od Shang Tsunga. Raiden przybrał ludzką postać aby rywalizować w turnieju jednak jego zwycięstwo nie jest dla niego zaskoczeniem. Magia Shang Tsunga, potęga Goro oraz wspaniałe umiejętności wojowników nie robiły na nim wrażenia. Raiden szybko nudzi się konkurencją śmiertelników i zaprasza na turniej innych bogów, aby uczestniczyli w turnieju. Spowodowało to wiele niezgodności i doprowadziło do zniszczenia naszego świata.
historia1