HISTORIE TURNIEJÓW

MORTAL KOMBAT I

Uwaga... Imperialny Sąd Nieśmiertelnych zaprasza wojowników wszystkich stylów walki do uczestnictwa w turnieju Mortal Kombat. Odbędzie się on na wyspie-twierdzy należącej do Shang Tsunga położonej pośrodku Zagubionego Morza. Wielka nagroda: kontynuacja życia.

MORTAL KOMBAT II

500 lat temu Shang Tsung został wygnany do ziemskiego wymiaru. Z pomocą Goro miał zakłócić Ziemskie potęgi i pogrążyć całą planetę w chaosie.

Przejmując kontrolę nad turniejem Shaolin chciał przechylić równowagę w stronę chaosu. Tylko siedmiu wojowników przetrwało bitwy, a plany Shang Tsunga legły w gruzach dzięki Liu Kangowi.

Stając oko w oko z egzekucją czekającą na niego za porażkę i wyraźną śmierć Goro, Tsung przekonał Shao Kahna, by ten dał mu drugą szansę.

Nowy plan Shang Tsunga to zwabienie jego wrogów do Outworld, a tam czekać na nich będzie śmierć z rąk samego Shao Kahna.

MORTAL KOMBAT III & ULTIMATE MORTAL KOMBAT III

Od wieków Ziemia używała Mortal Kombat, by bronić się przed cesarzem Outworld, Shao Kahnem. Jednak Kahn stał się sfrustrowany przez nieudane próby przejęcia Ziemi w toku walk turniejowych. Zaczął więc realizować plan, który rozpoczął 10.000 lat temu...

Wtedy Kahn miał królową. Na imię jej było Sindel, a jej śmierci w bardzo młodym wieku nikt się nie spodziewał. Mroczni Kapłani Shao Kahna dowodzeni przez Shang Tsunga sprawili, że kiedyś jej duch miał się odrodzić; jednak nie w Outworld, ale na Ziemi...

Ten bluźnierczy akt dał Shao Kahnowi moc, by przestąpić międzywymiarowe bramy i ponownie połączyć się ze swą królową. Umożliwiło mu to przejęcie Ziemskiego wymiaru...

Otwierając portal na Ziemię Shao Kahn powoli zmienił planetę w część Outworld...

Kahn ogołocił Ziemię z wszystkiego co żywe i zabrał dla siebie wszystkie dusze...

Jednak znalazły się dusze, których Kahn nie mógł wziąć. Należały one do wojowników wybranych, by reprezentowali Ziemię w nowym Mortal Kombat...

Pozostali przy życiu ludzie rozpierzchli się po planecie. Kahn wysłał za nimi armię swych wojowników, by ich znaleźli i wyeliminowali...

Zapamiętaj te słowa, wojowniku... Zostałeś wybrany, by reprezentować Ziemię w Mortal Kombat. Każdy z was posiada witalne zagrożenie dla okupacji Ziemi przez Shao Kahna. Jednak ostrzegam was - pomimo iż wasze dusze są chronione przed złem Shao Kahna, wasze życia nie. Nie mogę dłużej ingerować w te sprawy. Waszą Ziemią władają teraz bogowie Outworld.

- Rayden

MORTAL KOMBAT IV & MORTAL KOMBAT GOLD

Tysiące lat temu stoczyłem bitwę z upadłym Starym Bogiem Shinnokiem. Wtedy to, przeze mnie zginęła cała cywilizacja. By uwolnić wszystkie wymiary od zagrożenia jakim był Shinnok rozpętałem wojnę, która na długie wielki pogrążyła Ziemię w mroku i wygnałem Shinnoka do miejsca zwanego Netherealm.

Teraz, po klęsce Shao Kahna pokonanego przez Ziemskich Wojowników, Shinnok zdołał uciec ze swego więzienia w Netherealm. Wojna znów się rozpoczyna. Jednak tym razem śmiertelnicy mogą ją wygrać.

- Rayden

MORTAL KOMBAT: DEADLY ALLIANCE

Mortal Kombat zawsze był i zawsze będzie...

Przez tysiąclecia siły Dobra i Zła były zwarte w wiecznej bitwie o kontrolę nad Ziemią. Niektórzy chcieli użyć turnieju do zniszczenia wszystkiego co dobre. Inni szukali zemsty, potęgi, lub wiecznego życia. Wiele razy, każde indywidualne zagrożenie zostawało eliminowane i Ziemia cieszyła się względnym spokojem przez wiele lat. Jednak istnieje obawa, że Ziemia znów jest w niebezpieczeństwie.

Wiadomo teraz, że czarnoksiężnik Quan Chi uciekł z Netherealm. Od czasu jego ucieczki, Chi odkrył sekrety starożytnego Kamienia Runicznego (Rune Stone), odkrywając starożytną, niepokonaną armię dawno zapomnianego Króla Smoka (Dragon King) i - co najbardziej niepokojące - zawarł przymierze z jednym z naszych śmiertelnych wrogów, Shang Tsungiem.

Z ich połączonymi siłami, uknuli przejęcie władzy nad dwoma stworzeniami które mogły zapobiec ich dominacji nad naszymi dwoma wymiarami. Pierwszą był cesarz Outworld, Shao Kahn. W fałszywym pokazie lojalności, zaatakowali. Potem przybyli na Ziemię poprzez mistyczny portal znany tylko magom i bogom.

Tam stawili czoła najpotężniejszemu wojownikowi Ziemi i mistrzowi Mortal Kombat, Liu Kangowi. Największym pragnieniem Shang Tsunga było wchłonięcie duszy największego wojownika Ziemi. Z pomocą Quan Chi osiągnął swój cel.

Liu Kang zginął.

Powrócili do Outworld i zaczęli używać dusz pokonanych wojowników do wskrzeszenia niepokonanej armii Króla Smoka. Jeśli im się uda, będą mieli możliwość podboju Outworld i ostatecznie Ziemi.

Nie będzie można ich powstrzymać. Nie mogę dłużej stać bezczynnie i patrzeć jak to zło pochłania świat. Zrzekłem się mojej pozycji Starego Boga, by powrócić na Ziemię i poprowadzić was wszystkich do bitwy przeciwko naszym starym przeciwnikom.

Musimy działać teraz. Musimy powstrzymać to Mordercze Przymierze...

- Rayden