Historia Mortal Kombat X

Miliony lat temu jeden ze Starych Bogów, Shinnok, obrócił się przeciw reszcie bogów i najechał Królestwo Ziemskie. Rayden i Starzy Bogowie powstrzymali go i uwięzili w Netherrealm. W jego ślady poszli jednak inni - jak cesarz Outworld, Shao Kahn, którego obsesją było podbicie Ziemi. Rayden przekonał więc Starych Bogów do stworzenia turnieju Mortal Kombat jako sposobu na wyrównanie szans - danie ich Królestwu Ziemskiemu.

Przez pokolenia Shao Kahn przestrzegał praw Starych Bogów, a wojna przeniosła się na arenę, na którą posyłał swych najtwardszych wojowników, którzy w Mortal Kombat mieli wyzywać do walki największych obrońców Raydena. Dwa lata temu pokonaliśmy Shao Kahna, lecz ten nie był gotów przegrać. Pogwałcił prawa Mortal Kombat i najechał Królestwo Ziemskie.

Większość obrońców Ziemi, naszych przyjaciół, została zabita i zmieniona w nieumarłych, złych wojowników. Pomimo marnych szans, powstrzymaliśmy inwazję Shao Kahna, a Starzy Bogowie wymierzyli mu karę niszcząc go.

Myśleliśmy, że ten długi koszmar się skończył, lecz okazuje się, że Shinnok manipulował wydarzeniami. Inwazja Shao Kahna, jego śmierć - wszystko było częścią jego planu ucieczki z Netherrealm i ponownego rozpętania wojny ze Starymi Bogami.

- Johnny Cage